» Збереження і розвиток гетьманської столиці
Інформація до новини
  • Переглядів: 1 451
  • Автор: admin
  • Дата: 7-08-2015, 10:10
7-08-2015, 10:10

Збереження і розвиток гетьманської столиці




Батурин є найяскравішою пам’яткою козацької доби, оскільки тривалий час місто було адміністративним центром, резиденцією гетьманів Лівобережної  України, зокрема Дем’яна Многогрішного, Івана Самойловича, Івана Мазепи і Кирила Розумовського. Сьогодні місто Батурин відоме далеко за межами Чернігівщини як історична пам’ятка і сучасний туристичний комплекс. Його багаторічна історія привертає до себе увагу багатьох відвідувачів. Лише в 2014 році заповідник відвідало 129200 чоловік, проведено 5698 екскурсій.

Минулого тижня славетна гетьманська столиця приймала фахівців та управлінців практично всіх сфер, що стосуються роботи НІКЗ «Гетьманська столиця». Тут під головуванням віце­прем’єр­міністра України В’ячеслава Кириленка відбулася нарада, на якій обговорили питання збереження об’єктів Національного історико­культурного заповідника.

Участь в її роботі брали Віктор Іванкевич – заступник міністра соціальної політики України, Максим Стріха – заступник міністра освіти і науки України, Дмитро Парфененко ­ перший заступник голови фонду Держмайна України, голова облдержадміністрації Валерій Куліч, голова райдержадміністрації Віктор Міщук, генеральний директор НІЗК «Гетьманська столиця» Наталія Реброва, виконавчий директор на громадських засадах благодійного фонду Микола Бутко, науковці і фахівці з питань збереження культурної спадщини.

Перед початком наради делегація вшанувала пам’ять жертв Батуринської трагедії, оглянула об’єкти комплексу, а потім перейшла до Батуринського будинку культури, де і відбулось обговорення проблемних питань заповідника.

На нараді було зазначено, що впродовж 2010­2015 років у зв’язку з тим, що не всі заплановані роботи були профінансовані в повному обсязі, не всі питання власності були врегульовані, накопичилися проблеми, які необхідно проаналізувати і запропонувати шляхи їх вирішення.

Комплексна проблема номер один – доля фактично готових об’єктів, які вже понад сім років не здані в експлуатацію, недобудови та борги за вже виконані роботи. Розв’язання означеної проблеми – теж комплексне. Цитадель Батуринської фортеці – один із найпривабливіших для туристів об’єкт комплексу – вже найближчим часом буде передана з комунальної у державну власність і стане на баланс Національного історико­культурного заповідника «Гетьманська столиця».

­ Свого часу відновленню Батурина було приділено дійсно багато уваги. Тепер уваги потребує збереження цього комплексу, – зазначив віце­прем’єр­міністр України В’ячеслав Кириленко.

­ Найголовніше те, що є дійсне порозуміння між урядовцями та керівництвом області, ­ додав віце­прем’єр­міністр.

Голова облдержадміністрації Валерій Куліч запевнив, що всіляко сприятиме вирішенню проблемних питань щодо передачі об’єктів незавершеного будівництва на баланс НІКЗ «Гетьманська столиця».

Зокрема, Валерій Петрович зазначив: «Перед нами стояла задача погодити те, яким чином зберегти заповідник. Тому надважливо, що ми досягли консенсусу. Технічну ж частину забезпечать відповідні структури. А загалом, переконаний, погоджені сьогодні кроки допоможуть «Гетьманській столиці» розвиватися й надалі. Перехід до сфери управління Міністерства культури України дасть змогу розв’язати ті проблеми, яким до сьогодні ніхто не зміг дати ради».

Учасники наради обговорили питання щодо врегулювання форми власності й завершення ремонтно­реставраційних робіт флігелів палацово­паркового комплексу К.Розумовського. Голова облдержадміністрації Валерій Куліч взяв на себе роботу з узгодження передачі цих об’єктів незавершеного будівництва на баланс «Гетьманської столиці». Для цього, зокрема, необхідно погодити передачу майна державі з приватними благодійниками, які вкладали кошти у будівельні та відновлювальні роботи.

 Фахівці обговорили питання проведення невідкладних робіт по скульптурній композиції «Гетьмани. Молитва за Україну» на Майдані Гетьманської слави Батурина, адже через відсутність коштів роботи також не були завершені в повному обсязі і з часом конструкції скульптурної композиції послабились.

Значну частину погоджених робіт планується виконати до кінця року.

Також було розглянуто питання про забезпечення проведення комплекс­у археологічних досліджень Батурина та створення при Чернігівському національному педуніверситеті імені Шевченка Батуринської постійно діючої експедиції.

Тамара СИЛКА.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^