» Бахмачани використовують сонячну енергію в побуті
Інформація до новини
  • Переглядів: 704
  • Автор: admin
  • Дата: 23-09-2016, 13:22
23-09-2016, 13:22

Бахмачани використовують сонячну енергію в побуті

 На вулиці Лермонтова помітила добротний двоповерховий будинок із сонячними панелями на даху. Вирішила завітати до господи, аби дізнатися про передовий досвід використання сонячної енергії. Тут мене гостинно зустріли господарі Ілля і Світлана Лук’яненки та старша донька Світлани Вікторія. Виявилось, що встановити такі панелі ­ давня мрія господаря, навіть дах будинку зводився відразу під потрібним кутом. Саме в день мого візиту чекав чоловік на працівників Бахмацького РЕМу, які мали встановити відповідний лічильник на вхід і вихід електричної енергії. Дізналась, що надлишок енергії іде відразу у міську електромережу і закуповується за збільшеним тарифом, який називають «зеленим». Потужність панелей, встановлених на даху будинку, 4 кВт, в планах збільшити до 13 кВт за рахунок додаткових панелей, які легко з’єднуються між собою.

­ Зрозуміло, що потужності 4 кВт не вистачить на опалення взимку. Життя покаже, як воно буде далі. Можливо, згодом газ будемо використовувати тільки для приготування їжі,­ говорить господар. Окрім електричного котла встановлено в будинку і газовий та твердопаливний. Про економне ефективне опалення Ілля Лук’яненко задумується не перший рік, тож в майбутньому планує опалювати оселю енергією сонця.

Вже відчув переваги від використання сонячних панелей ще один бахмачанин Анатолій Кушніренко, досвід якого і запозичив Ілля Васильович. Тож вирушила на зустріч із новатором. Анатолій перший в районі і третій в області власник побутової сонячної електростанції, про що свідчить номер договору, укладеного з обласним РЕМом.

­ Складно було зважитися на такий експеримент та і витрати суттєві. До реалізації цієї ідеї більше двох років вивчав досвід, спілкувався через мережу Інтернет з різними людьми. Тепер маю друзів у Німеччині, які детально пояснили всі етапи встановлення сонячних панелей, ­ розповідає Анатолій. Він має досвід роботи в галузі енергетики, адже працював за спеціальністю інженер автоматизованих систем управління у Бахмацькому РЕМі, тож самостійно змонтував і встановив систему сонячних панелей на будинок та гараж. Для цього проектував спеціальні підставки, адже для ефективної роботи системи

потрібно розміщувати панелі під правильним кутом, якому не відповідали дахи будівель. Для нашої місцевості універсальний кут 30-­35 градусів. Чимало зусиль довелося докласти чоловіку і в оформленні документації. Вдячний він за допомогу керівництву та юридичному відділу Бахмацького РЕМу, адже першопрохідцям завжди складно.

Побутова сонячна електростанція, встановлена Анатолієм, складається з сонячних панелей, інвертора та лічильника. Інвертор переробляє сонячну енергію в побутову, яка потрапляє в лічильник, що рахує в обидва напрямки, адже енергія іде напряму в мережу. За допомогою антени та спеціальної карти, встановленої в лічильник, показники автоматично щодня передаються до обласного району електричних мереж. У кінці місяця рахунок виставляється тільки на різницю між спожитою енергією і згенерованою. Якщо власник такої сонячної міні­електростанції спожив електроенергії менше, ніж згенерував, то оплата йому за надлишок енергії здійснюється за «зеленим тарифом», який складає 0,19 євро за кВт. Якщо відняти від цієї цифри 18% податків та 1,5% військового збору, що утримуються державою, і залишок перевести в гривні, то це буде близько 4 грн 40 коп. за один кВт.

Заробити Анатолію на виробництві електрики поки що не вдалося. В перший місяць сонячних панелей було встановлено зовсім мало і генерувалося менше 1кВт. Говорить чоловік, що головне було запустити і налагодити систему, а придбання додаткових панелей вимагало затрат, тож він збільшує їх кількість поступово. На цей час уже генерується 4,6 кВт, встановлений же інвертор розрахований на 12,5кВт. А цифри у платіжках уже радують. Так за серпень Кушніренки сплатили лише 29 грн. Ця сума – різниця між використаною і виробленою енергією. Без використання сонячної енергії 500 кВт спожитої електроенергії обійшлися б родині у значно більшу суму, десь близько 450 грн. За рахунок енергії сонця також заряджається електроскутер, який придбав заощадливий господар. Звичайно, взимку, коли сонячних днів менше, й сам світовий день коротший, електроенергії потрібно буде купувати більше, ніж вироблятиме сонячна електростанція, та планує він перекрити цю різницю коштами, отриманими від продажу електрики влітку. За підрахунками окупність обладнання складає 4-­5 років, а зростання тарифів на електроенергію в Україні остаточно переконує чоловіка у правильності обраного шляху.

­Як розповідають мої знайомі, що займаються монтуванням сонячних електростанцій, у Європі, зокрема у Німеччині, такі сонячні панелі можна побачити ледь не на кожному будинку. Якщо хтось хоче побудувати таку електростанцію, це триває близько тижня з монтажем. Добре, що українці теж починають переймати європейський досвід. Обов’язково відправлю електронною поштою знайомим у Німеччину посилання на вашу статтю в Інтернет версії газети, нехай бачать, що і ми поступово долучаємося до світових процесів в галузі енергоефективності, ­ говорить Анатолій Кушніренко.

Приємно, що нашу газету побачать і у Німеччині, а вдвічі приємніше, що маємо таких активних земляків­новаторів, що ідуть у ногу із світовим прогресом, на своєму прикладі доводячи ефективність використання сонячної енергії. Тож бажаю Анатолію Кушніренку не зупинятися на досягнутому, тим паче, що цікавиться він і встановленням теплового насоса, який використовує для опалення будинку тепло землі, ефективність такого насоса 400%. Також обіцяю неодмінно завітати в опалювальний сезон, щоб на прикладі докладно розповісти читачам про ефективність використання сонячних панелей у нашому регіоні взимку.

 

 

Наталія Корень.

 

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^