» Теплом зігріта душа
Інформація до новини
  • Переглядів: 874
  • Автор: admin
  • Дата: 7-10-2016, 11:04
7-10-2016, 11:04

Теплом зігріта душа

Теплими осінніми днями порадував початок жовт­ня. Символічно, що саме в цю пору в світі відзначають Міжнародний день людей похилого віку, а українці святкують і День ветерана. Це іще одна нагода висловити слова вдячності та віддати данину шани старшому поколінню, зігріваючи їх серця турботою та увагою. Повага до старших ­ одна з головних цінностей людської моралі. Людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини людства, які своєю багаторічною працею заслуговують на глибоку пошану нащадків. Особливо нашої уваги та турботи потребують одинокі громадяни, які з різних причин зустрічають старість у стаціонарних відділеннях територіального центру соціального обслуговування.

У стаціонарному відділенні Бахмацького районного територіального центру (надання соціальних послуг) села Фастівці проживає 17 підопічних, розраховане ж воно на 30 чоловік. За останні роки тут зроблено значну роботу по покращенню умов проживання: проведено ремонт, обладнано душову. У відділенні працює 11 працівників, які піклуються про його мешканців, завдяки їм одинокі громадяни завжди отримують необхідну медичну допомогу, доглянуті, охайно вбрані, живуть в чистих кімнатах та їдять смачні страви. Для урізноманітнення раціону вирощують тут різну городину, а для естетичного задоволення дбайливими руками працівників створені яскраві клумби. Постійну увагу і підтримку закладу надає місцева та районна влада. Ось і цього тижня голова райдержадміністрації Віктор Міщук разом із заступником директора районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Василем Чепаковим відвідали відділення. В першу чергу Віктор Федорович поцікавився станом здоров’я підопічних, вислухав проблеми та побажання і вручив їм солодощі та фрукти. Завідуюча відділенням Ольга Тимченко розповіла очільнику району про технічний стан приміщень, матеріальне, побутове забезпечення жителів відділення та стан готовності до опалювального періоду.

­ Пріоритетним напрямком роботи виконавчої влади є забезпечення населення якісними соціальними послугами, і, незважаючи на будь­які труднощі, ми зобов’язані докласти максимум зусиль, щоб ці одинокі люди відчували постійну увагу та турботу, ­ наголосив Віктор Міщук, спілкуючись з персоналом та мешканцями відділення ­ людьми зі

складними долями, різними за характером, які живуть під одним дахом, об’єднані через життєві обставини в одну родину.

9 жовтня виповниться чотири роки, як мешкає в кімнаті під номером сім дев’яносторічна Анастасія Мусіївна Боженко. Цифру 7 вважає щасливою для себе. За всі мої візити до цього відділення не разу не бачила бабусю Настю, як її тут всі звуть, у поганому чи пригніченому настрої. Завжди з оптимізмом зустрічає вона відвідувачів, від неї часто можна почути цікаві народні вислови та приказки. Понад сорок років жінка пропрацювала ланковою у господарстві села Красилівка, тож не звикла сидіти без діла. Розуміють це працівники відділення, тож не відмовляються від допомоги Анастасії Мусіївни: коли на присадибній ділянці допоможе, коли з клумбами. А ще пенсіонерка полюбляє шити, вже сорок п’ять років не розлучається вона зі швейною машиною. Шиє для себе, приймає замовлення і від інших.

­Якщо комусь щось потрібно пошити, розірвалось чи потрібно якусь обновку підрубити, для всіх двері моєї кімнати завжди відчинені,­ розповідає жінка. – Ми тут живемо дружно, переймаємось бідами один одного.

Також чотири роки мешкає тут і Марія Степанівна Лапшайкіна. Доля одинокої жінки складна: проживала вона на Донбасі, повернулась до рідної Матіївки доглядати матір, та так склалось, що її старість доглянути нікому, тож прибула пенсіонерка до стаціонарного відділення. Завжди привітна, чепурна жінка знаходить віддушину у віршах, які складає та дарує відвідувачам. А ще Марія Степанівна дуже любить читати районну газету, яку багато років поспіль передплачує. Працівники відділення відзначають, що вона завжди уважно її перечитує, а якщо не отримує вчасно улюблене видання, то починає хвилюватися. Тож спеціально для нашої газети подарувала жінка такі патріотичні рядки:

Незалежна Україно,

ти ще зовсім молода.

Буває тобі важко, та справляєшся сама,

Бо у тебе діти, внуки, як ті соколи,

Не дадуть в чужії руки, не залишать у біді.

Тож живи і квітни, Україно молода!

Будь багата і щаслива,

українськая земля!

Наталія Корень.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^