» Кожна людина повинна отримати якісні послуги , територія - розвиток інфраструктури, а село - нове життя
Інформація до новини
  • Переглядів: 1 200
  • Автор: admin
  • Дата: 14-08-2015, 13:49
14-08-2015, 13:49

Кожна людина повинна отримати якісні послуги , територія - розвиток інфраструктури, а село - нове життя

З метою вироблення узгоджених пропозицій з питань діяльності місцевого самоврядування, обміну досвідом роботи  в районній раді  працює  Асоціація органів місцевого самоврядування «Ради Бахмаччини», яка об’єднує  міських, селищного, сільських голів. Загальні збори Асоціації стали помітним внеском у розвиток ініціатив і творчого підходу до вирішення радами  питань забезпечення життєдіяльності  своїх громад.  Така форма роботи дозволяє, зібравшись у професійному колі, обговорювати  проблеми та шляхи їх вирішення, знаходити та виробляти спільні підходи до розв’язання проблем територіальних громад.
Так, 5 серпня 2015 року, за ініціативи голови районної ради Івана Желіхівського  відбулося виїзне засідання  Асоціації до Батуринської міської та Обмачівської сільської рад, де присутні мали можливість ознайомитися з культурною та духовною спадщиною та туристичними можливостями цих громад. Зокрема, відвідали історико-культурний центр «Вітрила Маклая» в м.Батурині та Миколо-Крупицький монастир в с.Осічі.
Та головною метою зустрічі  сільських, селищного та міських голів району було обговорення сучасних процесів децентралізації та формування спроможних територіальних громад. Чимало різних думок та пропозицій було почуто і проаналізовано та зроблено висновки.
Городищенський сільський голова Валентина Тишенко внесла пропозиції щодо бюджетної децентралізації влади. «Необхідно домогтися, аби підприємство, яке працює на території тієї чи іншої сільської ради, було обов’язково зареєстровано за місцем розташування основних потужностей. Це збільшить бюджет місцевого осередку на досить вагому суму податку. Часто підприємства, що мають орендовані землі, зареєстровані за місцем знаходження офісу,  найчастіше,  у місті. І саме туди надходять відрахування від їх діяльності. Цю практику потрібно змінювати за урядовому рівні, вносячи зміни до законодавства», - акцентувала увагу присутніх сільський голова.
Голінський сільський голова Наталія Вернигора зазначила, що в Україні фактично немає стимулювання розвитку сільських територій. Це спричинено прогалинами в законодавстві.  Змінити ситуацію,  на  її думку,  може, насаперед, зміна принципів формування бюджету,   забезпечення умов для розвитку середнього бізнесу на сільських територіях та розвиток сільської інфраструктури.  Сільським громадам потрібно повернути право бути повноправними господарями своєї території.
Більшість присутніх сільських голів були однодумцями в тому, що зміни повинні стати основою фінансового, соціального, економічного розвитку і полягати у тому, що усіма ресурсами, які є в громаді, має керувати громада. Особливо це стосується землі. І тільки тоді, коли село буде самодостатнім, можливе повне обговорення адміністративно-територіального устрою України. У результаті кожна людина у своїй адміністративно-територіальній одиниці має отримати якісні послуги,  територія - розвиток інфраструктури, а село  - нове життя.
Голова районної ради Іван Желіхівський звернувся до сільських, селищних, міських голів: «Я дуже хочу щоб ми з вами разом зберегли село. Маємо змінюватися таким чином, щоб зробити життя на селі комфортнішим».
У ході дискусії  дійшли висновку, що всі готові до змін, але лише коли вони ведуть до покращення. Тому попереду дуже важлива робота,  необхідно змістовно і обґрунтовано підходити  до всього нового,  зважувати  всі  сторони життєдіяльності сільських територій і сумлінно працювати, розуміючи власну відповідальність за життя населення підвідомчих територій.
Світлана КНИГА.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^