» Урожай збирають і військовослужбовцям допомагають
Інформація до новини
  • Переглядів: 682
  • Автор: admin
  • Дата: 14-08-2015, 14:26
14-08-2015, 14:26

Урожай збирають і військовослужбовцям допомагають

Збирання  ранніх зернових та зернобобових культур завершено. З  24311 га площ  ранніх  зернових та зернобобових культур урожай зібрано на 24066 га, що становить 99 % (1 % становлять площі, що знаходяться в обробітку малих фермерів, звітність від яких надійде на  1.09). Намолочено  105933 тонни при  середній  урожайності 44  ц/га.
Озиму пшеницю  зібрано на площі  18279 га, намолочено 82255 тонн при середній урожайності 45  ц/га.
Ярий ячмінь зібрано на площі 5049 га, намолочено 21709 тонн при середній урожайності 43  ц/га.
 Горох  скошено на площі 363 га, намолочено 787 тонн при урожайності 21,7 ц/га.
Завершуються жнива ранніх зернових і у ПСП «Авангард», яке очолює досвідчений  та ініціативний  господарник  Василь Булах. 
Запорукою успіху господарства, звичайно ж,  є люди, які із знанням справи , завзято трудяться  у сільгосппідприємстві.  Праця кожного з них цінується  і шанується, бо ж нелегка хліборобська доля.
Нещодавно випала  нагода  побувати  на жнивних ланах  господарства. А ось і 200-гектарний лан  ярого пивоварного ячменю радує око, його ваговитий колос  низько вклоняється землі.  Вправно керуючи потужним  комбайном «CLAAS», молотить його досвідчений механізатор  Микола Ященко, який близько десяти років віддав  хліборобській справі. Родом  молодий чоловік із Зеленівки. Свої перші уроки  хліборобської праці на землі перейняв  від батька. Пліч-о-пліч із комбайнером  працює його помічник  В’ячеслав Гусол. У сусідній загінці  на не менш потужному «Кейсі» трудиться комбайнер  Олег Рудько.  Допомагає йому В’ячеслав  Салій.  За день намолочують сумлінні комбайнери  по 300 тонн зерна. Ці передові механізатори  господарства  і  орали, і сіяли, а ось тепер  дбають , щоб усе до зернини було  на току, бо добре знають , що хліб – усьому голова.
За якусь мить до кузовів  великовагових КамАЗів ллється золотавий струмок  ячменю.  Через декілька хвилин , не гаючи часу,  транспортують його  на зернотік водії   Микола  Марундик та Василь  Кирлиця.  Не відстаючи від своїх старших колег, набирається досвіду  і молодий водій  Сергій Гришко.
А Володимир Драбинога та Олександр  Домащенко майже впорали  180-гектарний  клин   озимої пшениці. Старається , аби комбайн не простоював і хвилини, водій  Петро Левченко. Він звозить дорогоцінне зерно  на тік.
Неможливо відірвати погляду  від поважних лелек, які без поспіху, проходжуються  жнивним ланом.  Вони, ніби слідкують за тим, щоб робота ладилась. Недарма ж про цих птахів  говорять, що  там, де лелеки, там добробут, злагода та достаток.
За  ходом  робіт  на цих полях слідкує завзятий  агроном  Руслан Піхота.  Після закінчення  університету  він уже 6 років  займається хліборобською справою.
У господарстві поряд із зерновими жнивами ідуть кормові.
- Загалом то, - говорить заступник  директора по тваринництву ПСП «Авангард» Олександр Мироненко,- кормову  базу  розпочинаємо заготовляти  ще з весни.  Як тільки підросте  люцерна. Її засіяно на площі  450 га. Нині іде заготівля сінажу. На 147-гектарному  полі кормову культуру  скошує за день по 60 гектарів   силосним комбайном «CLAAS» досвідчений механізатор  Іван Олійник.  Григорій Чорний гребкою  підгрібає  люцерну у валки. До силосних ям транспортують її водії Микола Савченко, Володимир Садило, Микола Тарасенко, Сергій Видиш.
У ПСП «Авангард» вже заготовлено  4100 тонн сінажу, а планується  - 6000, силосу ж  14 тис. тонн, адже утримується у сільгосппідприємстві  2700 голів ВРХ, із них 720  - дійного стада.
Край 90-гектарного лану  озимої пшениці  зустрілась із головним  агрономом  ПСП «Авангард»  Дмитром Зубом.  Він уважно стежив  за роботою трьох  комбайнів, які молотили  королеву полів  - озиму пшеницю сорту  «Бенефіс». За штурвалами комбайнів  Микола і Валентин  Рудомини  - це батько і  син,  Сергій Нікітін та Богдан Северін, Петро і Владислав Штурмаки – це також сімейний підряд.  Один за одним до степових кораблів , аби завантажитись зерном, підрулюють  водії Віталій Кича, Іван Орел, Володимир Гришко. За день вони звозять близько  150-200 тонн золотавого збіжжя.
- Загалом  у господарстві засіяно  500 га  озимої пшениці, 400 га  займає ярий  ячмінь, на 120-гектарному  полі колоситься  озиме жито, під вівсом – 80 гектарів.  Вирощують у ПСП «Авангард» й 85 га  цукрових буряків, 370 га – соняшнику.  360-гектарний клин займає  кукурудза на силос, а 200 га – на зерно, 120 гектарів – однорічні трави, решта – багаторічні.
- Похвалитись нам справді є чим, адже урожайність  озимої пшениці  становить  52  ц з га, а ячменю  - 53 ц з га.  І все це завдяки  нашим трудівникам поля  та їх працьовитим рукам, - говорить  головний агроном  господарства.
Дбають тут і  про майбутній  урожай.  Вже засіяно  60 га  озимого ріпаку, всього ж планують  150.
Поряд із сільськогосподарською діяльністю  керівник ПСП «Авангард» активно займається  волонтерською допомогою, яку він регулярно надає  військовослужбовцям , що захищають цілісність  нашої держави в зоні АТО.  Вагомий його внесок  у матеріально-технічне  забезпечення  наших захисників . Василь Миколайович неодноразово  відправляв на схід  продукти харчування, пально-мастильні  матеріали, техніку тощо.
Свідченням тому  є Грамота  за проявлену волонтерську   ініціативу, активну  громадську позицію та забезпечення  Української Армії  необхідними  матеріально - технічними  засобами  для якісного виконання  бойових завдань в зоні антитерористичної операції та за співпрацю  з військовослужбовцями військової частини від командира військової частини І.І. Войтенка. Вручив відзнаку Василю Миколайовичу  військовий комісар Бахмацького райвійськкомату  Микола Кагітін.
- Це знак того, що наша  нація єдина, що кожен бореться за мир, а така допомога  піднімає бойовий дух військових, дає  сили йти далі  до перемоги.  Більше б таких людей, - відзначив Микола Кагітін.
Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Дорогій донечці , внучці, сестричці

Тані РУЛІ
на ювілей

Тобі 20! І це прекрасно! Хай буде в житті все безхмарно і ясно! Тобі 20. Цим сказано все, хай доля тобі тільки радість несе. Тобі 20! І юність розквітла. Дорога хай буде і чиста, і світла. Тобі 20! Ти повна надії. Хай збудуться всі твої мрії. Бажаємо здоров’я і щастя безмежного. Бар’єри в житті всі долати, коханою бути і вірно кохати. Хай ласка й тепло тебе зігрівають. І кожен твій день тільки успіх вінчає.
Твоя родина.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^