» Не по совісті рішення
Інформація до новини
  • Переглядів: 399
  • Автор: admin
  • Дата: 6-02-2017, 08:13
6-02-2017, 08:13

Не по совісті рішення

Жила собі в селі жінка. Мала двох гарних синів. Самій довелося їх виховувати та ставити на ноги. Вони горою стояли один за одного, бо розуміли, що крім мами та рідного брата немає рідніших людей. Старший, Олег не далеко від дому оселився ­ у сусідньому селі. Молодший Ігор працював у столиці, там і квартиру мав, і сім’ю. Сини не забували матір – приїздили часто, допомагали по господарству.

Та одного разу із Ігорем сталася біда. Молодий чоловік потрапив в автокатастрофу. Тривалий час лікувався. Тож у село довгенько не навідувався, але постійно телефонував матері та брату. Тільки­но оговтався, як знову почав відвідувати неньку. Коли захворіла мати, пропонував переїхати до нього в Київ. Вона відмовилася, мовляв нікуди зі своєї хати не поїду, не хочу залишати рідну оселю. Та й Олег тут недалеко – у разі чого швидко приїде.

Біда прийшла до родини несподівано. Відійшла за межу вічності матуся. За садибою попросили сусідів приглянути, господарство перевіз до себе Олег. Так і роз’їхалися брати по своїх домівках.

Згодом Ігор став помічати, що брат уникає з ним спілкування – то вимикає телефон, то спирається на зайнятість.

Через півроку зібралися всі на проводах на кладовищі, аби пом’янути рідних. Приїхав і Ігор до дорогих серцю могил: на батьковій – височіє пам’ятник з вибитими літерами під фотокарткою, а мамина могила ще свіжа. Прийшов і Олег до місця вічного спочинку батьків. Привітався та став придивлятися до батькового надгробка. –Хочу замінити старий пам’ятник і поставити спільний на обидві могили,­ врешті заговорив до брата.

­А навіщо тобі все одному робити?­ спитав той.

­Давай разом все зробимо.

Олегове обличчя враз заполум’яніло рум’янцем. Він відвів погляд і мовив: «Чого ти будеш допомагати, якщо мама і хату, і пай на мене переписала?»

Ігореві аж дух перехопило. Та за якусь мить він узяв себе в руки і сказав: «Ми ж з тобою рідні брати і нас тільки двоє. По совісті все повинно бути».

Олег не виправдовувався. Він хутко пішов з кладовища.

Відтоді брати стали зовсім чужі.

У душі Ігоря затаїлась образа на найрідніших людей. Йому нічого не було потрібно. Чоловік повністю забезпечував себе і свою родину, але ж якщо їх тільки двоє, чому мати їх розділила, де справедливість.

До суду Ігор не звертався. Бог розсудить. Та є ще й людський суд. Одні співчувають Ігорю, бо мати обділила сина. Наче й не рідний їй, видно більше любила первістка. Іншим було байдуже.

Ось така історія, ніби з різних куточків України списана. Бо скрізь, доживаючи свого віку, літні люди не можуть визначитися, на кого переписати нажите. Не помилитися б ні батькам, ні дітям, адже часто від цього залежить чи залишаться близькими рідні люди.

 

Світлана Кириленко.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Дорогій донечці , внучці, сестричці

Тані РУЛІ
на ювілей

Тобі 20! І це прекрасно! Хай буде в житті все безхмарно і ясно! Тобі 20. Цим сказано все, хай доля тобі тільки радість несе. Тобі 20! І юність розквітла. Дорога хай буде і чиста, і світла. Тобі 20! Ти повна надії. Хай збудуться всі твої мрії. Бажаємо здоров’я і щастя безмежного. Бар’єри в житті всі долати, коханою бути і вірно кохати. Хай ласка й тепло тебе зігрівають. І кожен твій день тільки успіх вінчає.
Твоя родина.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^