» Пам’ятаємо Героїв Бахмача і Крут
Інформація до новини
  • Переглядів: 1 134
  • Автор: admin
  • Дата: 6-02-2017, 08:17
6-02-2017, 08:17

Пам’ятаємо Героїв Бахмача і Крут

Майже сто років тому, 29 січня 1918 року, біля залізничної станції Крути відбувся оборонний бій українського війська проти російсько­більшовицької армії, якому передували запеклі бої під Бахмачем. Серед українських захисників переважно були студенти, гімназисти та курсанти, які власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху. Крути та Бахмач – дві маленькі залізничні станції – стали вічними символами незламності всіх захисників України. На превеликий жаль, трагічні сторінки історії повторюються. І сьогодні, як і майже сто років тому, тисячі нових Героїв жертвують собою заради України. Тож лейтмотивом заходів із відзначення подвигу Героїв Бахмача і Крут стало також вшанування пам’яті бійців АТО, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

На території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» зібралися представники органів влади, громадських організацій та політичних партій, учасники антитерористичної операції, родини загиблих на сході України, студентство із різних областей України, районів та міст Чернігівщини. Бахмацьку делегацію, у складі держслужбовців, представників політичних партій та громадських організацій, очолювали новообраний голова районної ради Віктор Міщук та в. о. голови райдержадміністрації Володимир Цепух.

Учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих Героїв хвилиною мовчання. Було зачитано Звернення Президента України Петра Порошенка до українського народу з нагоди 99­ї річниці пам’яті Героїв Крут. Перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Леонід Сахневич, голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко, народний депутат України Олег Ляшко, представники Міністерства оборони і громадськості звертали особливу увагу на зв’язок поколінь захисників української Вітчизни минулого і сучасності, важливу роль молоді в обороні та успішному розвитку України.

Про важливість боїв під Бахмачем, які передували боям під Крутами, говорив у своєму виступі наш земляк, бахмачанин, боєць батальйону «Січ» Артем Ільченко. Також він наголосив, що визвольна боротьба нашого народу триває і зараз.

У пам’ять про загиблих за рідну землю заупокійну літію відправив Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Української православної церкви Київського Патріархату Євстратій. Офіційна частина заходів на території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» завершилася урочистим маршем підрозділу І­ої окремої танкової бригади і кращих курсантів Чернігівської Академії Державної пенітенціарної служби.

Всі бажаючі мали змогу ознайомитися з музейною експозицією Національного музею Збройних Сил України про бій під Крутами та тематичною виставкою, присвяченою сучасним Героям України. Екскурсоводи звертали увагу на важливість оборони міста Бахмач, що тривала 25­27 січня 1918 року проти противника, який переважав у кількості військ і зброї, і передувала двобою у Крутах 29 січня. На кілька критично важливих для уряду Української Народної Республіки днів війська агресора були зупинені і ослаблені. Це дало можливість українським оборонцям розгромити більшовицьке повстання у Києві, отримати міжнародне визнання з боку Центральних держав і домовитися про військову допомогу у вигнанні загарбників із України.

Також цього дня розпочалася акція «100 добрих справ до 100­річчя подвигу Героїв Крут», яку проводить Департамент сім’ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації.

 

 

Наталія Корень.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^