» Вшанували воїнів-інтернаціоналістів
Інформація до новини
  • Переглядів: 566
  • Автор: admin
  • Дата: 17-02-2017, 11:15
17-02-2017, 11:15

Вшанували воїнів-інтернаціоналістів

15 лютого ­ День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28 річниця виведення військ з Афганістану. Щорічно в цей лютневий день український народ віддає глибоку шану солдатам і офіцерам, які з честю та гідністю виконували свій військовий обов’язок у горах Афганістану та в інших «гарячих» точках світу. За хоробрість, високий професіоналізм, надійність і благородство вони заслужили щиру подяку багатьох народів та примножили авторитет України як країни – миротворця.

Щоб віддати шану тим, хто не повернувся з пекельної війни, з квітами та вінками прийшли до пам’ятних стел загиблим воїнам­афганцям та Пам’ятника воїнам­інтернаціоналістам голова районної ради Віктор Міщук, в.о. голови райдержадміністрації Володимир Цепух, секретар міської ради Ірина Левченко, військовий комісар Бахмацького райвійськкомату Олександр Григорчук, воїни­інтернаціоналісти, представники громадськості.

Зі щирими словами вдячності та поваги до присутніх звернулися голова районної ради Віктор Міщук, голова Бахмацького районного осередку УСВА (воїнів­інтернаціоналістів) Валерій Колоша.

Пам’ять загиблих під час війни в Афганістані та тих, хто не дожив до сьогодення, вшанували хвилиною мовчання, а ясне небо на їхню честь розірвали залпи військового салюту.

Потім всі присутні рушили до Бахмацького районного історичного музею, аби оглянути експозицію, присвячену трагічним подіям у Афганістані.

Традиційно напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення обмеженого контингенту радянських військ з республіки Афганістан керівництво району спільно з членами Бахмацького районного осередку УСВА (воїнів­інтернаціоналістів) та воїнами АТО відвідують батьків загиблих афганців та учасників АТО.

Цьогоріч в.о.голови райдержадміністрації Володимир Цепух, заступник голови районної ради Анатолій Бондар, заступник голови райдержадміністрації Галина Рибальченко, воїни АТО та воїни­афганці на чолі з головою Бахмацького районного осередку УСВА (воїнів­інтернаціоналістів), депутатом обласної ради Валерієм Колошою побували у Григорія Петровича та Віри Андріївни Іващенко із Тиниці, Івана Івановича та Валентини Григорівни Охотників із Григорівки, Клавдії Митрофанівни Федоренко із Фастівців, Ганни Іванівни Слюсар із Халимонового, Ольги Борисівни Пащенко із Дмитрівки, Надії Олександрівни Бутусової із Бахмача, Наталії Григорівни Рогової із Курені, Жанни Василівни Ровної із Бахмача, Олександри Кирилівни Мальцевої із Осічі, Михайла Павловича Лестухи із Бахмача, Олександра Борисовича Пилиповського із Халимонового, Катерини Леонтіївни Кошмал із Бахмача.

Воїни­афганці вручили їм матеріальну і грошову допомогу та поспілкувалися у невимушеній душевній атмосфері. Батьки згадували про тяжкі втрати, про полеглих синів, яким не судилося повернутися із вій­ни. У їхніх зранених серцях й досі кровоточать болючі рани від пережитого горя. Звертаючись до батьків загиблих, Валерій Петрович та посадовці подякували за виховання відважних синів­Героїв та запевнили, що вони завжди будуть підтримувати їхні родини, приділяти увагу у вирішенні життєво важливих питань.

Цього ж дня вони поклали вінки до меморіальних дошок на честь Володимира Іващенка, Олександра Охотника, Володимира Висовненка, Олега Федоренка, які відкриті на фасадах шкіл, де навчались полеглі афганці.

З хлібом та сіллю зустрічали воїнів­афганців у селі Гайворон. Оскільки Гайворонський сільський голова Валентин Бойко проходив строкову службу у десантних військах і нині не залишається осторонь допомоги Збройним Силам України, Валерій Колоша вручив йому Почесний знак «Десантна доблесть» ІІ ступеня.

Нині в Україні також тривають бойові дії. Кордони нашої Батьківщини потребують захисту. Тож важливо, аби наші захисники відчували турботу та підтримку, а хто, як не очевидці війни в Афганістані розуміють потреби воїнів АТО. Вони активно допомагають не лише військовослужбовцям, а й мирному населенню окупованих територій.

Щоб вшанувати учасників бойових дій на території інших держав, віддати шану усім, хто з честю і гідністю виконав свій військовий обов’язок у різний час, у різних державах, зібралися 14 лютого у районному Будинку культури очільники району і міста, воїни­афганці, громадськість.

До присутніх з привітаннями та словами шани звернулися голова районної ради Віктор Міщук, в.о. голови райдержадміністрації Володимир Цепух, Бахмацький міський голова Павло Шимко, привітання від народного депутата України Валерія Давиденка зачитав його помічник Володимир Мельник. За активну участь у діяльності Бахмацького осередку Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів­інтернаціоналістів) та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав Почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради нагороджено Сергія Божка та Олександра Кальченка. Почесні грамоти Бахмацької міської ради отримали Олег Гурин, Юрій Кирлиця, Іван Яковенко. Пам’ятний орден «80 років ВДВ» вручено голові Бахмацького районного осередку Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів­інтернаціоналістів) Валерію Колоші. Валерій Петрович привітав бойових побратимів зі святом та вручив членам спілки нагороди. Пам’ятними орденами «80 років ВДВ» відзначено Віталія Рибу, Віктора Демченка, Віталія Менщика, Віктора Кир’яна. Медаль «За вірність українському народу» I ступеня отримали Юрій Кирлиця, Василь Цепух, Анатолій Бугай, Юрій Цибуля, Сергій Гриценко, Сергій Топішко, Віктор Майстренко, Ольга Євченко, Роман Кизюн. Медаллю «За вірність українському народу» II ступеня нагороджено Сергія Сахна, Максуда Ішмуратова, Сергія Жукова, Едуарда Левчановського, Олександра Гненика, Сергія Курцова, Сергія Пічуріна, Івана Рошинця, Володимира Ткаченка. Пам’ятний орден «Слава і честь» отримали Іван Яковенко, Олег Кобижча, Віталій Ярошевський, Григорій Ярмошенко, Віталій Бережний. Пам’ятний орден «Ветеран прикордонних військ»­Володимир Кошарний, Василь Павлиш, Сергій Божок, Сергій Піхота, Микола Перець. Медаллю «Повітряно­десантні війська» нагороджено Миколу Блажка, Миколу Сікеріна, Артема Левченка, Богдана Голотяка, Дмитра Глотова, Сергія Непідберезу, Сергія Бабіча. Пам’ятними медалями « За охорону державного кордону» ­ Сергія Чемериса, Миколу Скорохода, Юрія Санкіна, Олександра Кальченка, Віталія Кухаренка. Гурина Олега відзначено Почесним знаком «Десантна доблесть» I ступеня. Почесними знаками «Десантна доблесть» II ступеня нагороджено Вячеслава Нецького, Віктора Сергієнка, Віктора Штурмака, Віктора Кудрицького, Сергія Мажару, Миколу Бабіна, Петра Ляховченка, Олега Гриба, Олега Данька.

На жаль, багатьом молодим хлопцям не судилося повернутися до рідних домівок, дожити до цього дня, та ми завжди їх пам’ятатимемо. Світлу пам’ять тих, хто не повернувся з афганської війни, а також тих Героїв сьогодення, що віддали життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, вшанували хвилиною мовчання.

Після урочистої частини чудову концертну програму присутнім подарував гурт «Смоляни». Захід був по­особливому зворушливим і хвилюючим, адже пісні про ту далеку війну, поетичні композиції, розчулили та торкнулися струн душі кожного.

 

Світлана Кириленко, Наталія КОРЕНЬ.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій

Даринці Василенко
на 10 рочків

Щоб ти була завжди щаслива, добро пізнала у житті. І щоб сміялися до тебе із неба зорі золоті. Щоб гріло сонечко ласкаво. Щоб Бог тебе в опіці мав. І Ангел твій охоронець з плеча твого щоб не злітав. Ми дякуєм Богу, що ти у нас є, хай силу і радість тобі він дає.
Мама, бабуся.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^