» Державна програма енергоефективності
Інформація до новини
  • Переглядів: 782
  • Автор: admin
  • Дата: 25-08-2015, 08:47
25-08-2015, 08:47

Державна програма енергоефективності

17 серпня в нашому районі відбувся перший в області семінар з енергозбереження. Провів його голова райдержадміністрації Віктор Міщук за участю голови районної ради Івана Желіхівського, заступника начальника філії Чернігівського обласного управління АТ «Ощадбанк» Валентини Лопатіної, начальника відділу корпоративного бізнесу філії Тетяни Донської, заступника керуючого Бахмацького відділення АТ «Ощадбанк» Вікторії Прокопенко, фахівця відділу комплектації гіпермаркету «Епіцентр» м. Чернігова Міли Лисенко, менеджера з продажу фірми «Віконні системи» Ірини Остапенко, менеджера центрального регіону ДП «Капарол Україна»Олександра Глушка, директора ТОВ «Фірма «Ефект» авторизованого партнера компанії «Рехау» в Чернігівській області Костянтина Сагіндікова, менеджера компанії «Хенкель» Сергія Капітана, головного економіста відділу організації з продажу АБ «Укргазбанк» Оксани Савченко, голів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово­будівельних кооперативів, керівників територіальних громад, депутатів райради, керівників районних служб, управлінь та відділів райдержадміністрації, громадян.

Голова райдержадміністрації Віктор Міщук, звертаючись до учасників семінару, зазначив, що 8 квітня 2015 року Кабінетом Міністрів України була прийнята Постанова №231 , спрямована на стимулювання населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово­будівельних кооперативів до впровадження енергоефективних заходів та встановлення (заміни ) котлів, окрім газових. Прийняття даного документу дозволить запровадити в Україні прозорий механізм стимулювання населення , об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та житлово­будівельних кооперативів до впровадження енергоефективних заходів відповідно до кращих європейських практик.

На сьогодні за діючою державною програмою утеплення близько 14,5 тис. сімей оформили енергоощадні кредити на суму понад 250 млн. гривень, з яких 73 відсотки звернулися лише за останні два місяці. Така позитивна динаміка свідчить про схвалення громадянами урядової ініціативи. До кінця року державною програмою планується охопити 134 тисячі домогосподарств.

­ Енергозбереження – це вимога часу, ­ зазначив у своєму виступі перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Цепух. – На сьогодні в Україні зростає вплив чинників, що спонукають юридичних та фізичних осіб до енергозбереження: постійне зростання цін на енергоносії, нераціональне та неефективне використання паливно­енергетичних ресурсів. Наразі термін енергоефективність використовується в Україні в секторі житлово­комунального господарства, який знаходиться у досить занедбаному стані. А достатніх коштів на його повне відновлення в державі немає. Тому кожен громадянин має починати з себе та свого помешкання. Мова йде про грамотне опалення будинку, міцні вікна та двері, енергоефективні лампи, утеплення стін та під’їздів. Питання енергозбереження та запровадження енергоощадних технологій є одним з пріоритетних завдань стратегії розвитку Бахмацького району. Зараз, коли ціни на енергоносії зростають, люди шукають можливості зменшити залежність від ціни на газ, або інше паливо. Саме тому з 8 квітня продовжено державну соціальну програму стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредиту, залученого на придбання котла, альтернативного газовому, або енергоефективного обладнання і матеріалів для утеплення будинків. Тому для запровадження заходів по економії споживання енергоресурсів у житловому фонді пропонується розглянути можливість запровадження механізму співфінансування проектів з енергозбереження та термомодернізації житлових будинків шляхом відшкодування місцевими бюджетами суми відсотків за банківськими кредитами, залученими ОСББ на здійснення термомодернізації будинків.

Активними учасниками виконання урядової програми з часткової компенсації вартості утеплення житла та підвищення його енергоефективності є АТ «Ощадбанк» та АБ «Укргазбанк».

В рамках державної програми за умовами споживчого кредитування фізичних осіб на придбання енергозберігаючого обладнання та матеріалів в Чернігівській області Ощадбанком вже видано кредити за жовтень­грудень 2014 року 54 фізичним особам на суму 940 тисяч гривень, з початку 2015 року ­ 479 фізичним особам на суму 7,5 млн. гривень.

Завдяки розширенню державної програми енергоефективності Ощадбанк розпочинає фінансування ОСББ для впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках. При підтримці уряду ОСББ зможуть отримати відшкодування до 40 відсотків суми кредитних коштів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. Кредит надається строком від 6 до 60 місяців. Початковий внесок – від 0 відсотків вартості проекту. Сума кредиту ­ не більше 30 тисяч на 1 квартиру будинку. Процентна ставка ­ від 23,5 відсотків річних. Умови погашення кредиту – списання з рахунку ОСББ рівними частинами згідно з графіком, можливе також дострокове погашення кредиту без комісій. Наявність депозиту в Ощадбанку, розмір якого дорівнює одному місячному платежу за кредитом. Надання кредитних коштів здійснюється банком шляхом перерахування кредитних коштів на поточний рахунок продавця матеріалів.

Власники приватних будинків мають найбільшу можливість заощадити гроші на комунальних виплатах. Вони можуть економити, встановивши котел , крім газового, або обладнавши будинок більш якіснішими теплозберігаючими матеріалами: утеплити стіни, замінити вікна, придбати лічильники, радіатори тощо. Для цього необхідно обрати товар ,який власник хоче придбати, надати банку необхідні документи для отримання кредиту (рахунок­фактуру на придбання засобів енергозбереження, довідку з місця роботи про нарахування доходів та утримань за останні 6 місяців; паспорт; ідентифікаційний код); отримати від банку згоду щодо можливості видачі кредиту; оплатити 10 відсотків від вартості товарів та надати до банку документи, що підтвердять придбання котла чи матеріалів, і ви отримаєте відшкодування частини кредиту: 20 відсотків від суми кредиту, але не більше 5 тисяч гривень на придбання котлів на будь­яких видах палива та енергії, крім природного газу; 30 відсотків від суми кредиту, але не більше 10 тисяч гривень на придбання енергоефективного обладнання або матеріалів.

З детальним переліком необхідних документів для кредитування за програмою «Ощадний дім» можна ознайомитися на сайті Ощадбанку або за телефоном 5­19­37 та в рамках державної програми підтримки енергоефективних проектів на сайті АБ «Укргазбанк».

Успішною практикою утеплення власного будинку поділився Олександр Іванько, директор Бахмацької районної школи мистецтв імені Кирила Розумовського. Завдяки соціальній державній програмі енергоефективності через кредитування Ощадбанком Олександр Петрович придбав твердопаливний котел. Застосуванням такого енергоефективного обладнання задоволений, оскільки і в будинку стало комфортніше, і витрати на енергоносії зменшились.

Також важливим для енергозбереження будинку є встановлення вікон з енергозберігаючим склом, використання теп­лозберігаючих матеріалів. Про переваги сучасних енергоефективних технологій інформували представники фірми «Віконні системи»; ТОВ «Фірма «Ефект» авторизований партнер компанії «Рехау», компанії «Хенкель», ДП «Капарол Україна», компанії «Епіцентр».

­ Обговоривши урядову ініціативу , що полягає у пільговому кредитуванні на придбання обладнання та матеріалів для утеплення фасадів будинків, встановлення енергозберігаючих вікон, заміну котлів опалення, необхідно взяти до уваги оприлюднену інформацію та вжити необхідних заходів по енергозбереженню,­ наголосив, підбиваючи підсумки семінару, голова райдержадміністрації Віктор Міщук.

Тамара Силка.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^