» Хай як доля припече поруч другове плече!
Інформація до новини
  • Переглядів: 1 461
  • Автор: admin
  • Дата: 25-08-2015, 08:59
25-08-2015, 08:59

Хай як доля припече поруч другове плече!

В незалежній Україні довгий час на заміну радянській системі ідеологічного і військово­патріотичного виховання підростаючого покоління нічого не було запропоновано. Врешті, перемогла ідея виховання молоді в дусі козацтва часів Запорізької Січі. Наразі Всеукраїнська дитячо­юнацька військово­патріотична гра «Сокіл» («Джура») є системною формою позакласної роботи з військово­патріотичного та морально­етичного виховання учнівської молоді, важливим засобом формування патріотичної свідомості, спортивно­оздоровчої роботи. Метою гри «Джура» є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя духовно багатої та фізично розвиненої особистості.

У 2008 році в Україні було проведено І етап дитячо­юнацької військово­патріотичної гри «Джура», у минулому році — на Хортиці (Запоріжжя). Цьогоріч гра вийшла на більш високий, державний щабель. Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України 31/9­77 від 17.02.2014 р. ІІІ­й (Всеукраїнський) етап гри було заплановано провести з 12 до 24 серпня у формі таборування з елементами рейду. І починати цей захід випала честь саме Батурину! Звідси і акція відкриття гри названа «Гетьманський Батурин». До Головного штабу з підготовки та проведення ІІІ етапу гри «Джура» увійшли представники Міністерства освіти та науки, Товариства сприяння оборони України, Міністерства культури, Міністерства оборони, Міністерства молоді та спорту, Міністерства внутрішніх справ України, Обласних держадміністрацій Чернігівської, Сумської та Полтавської областей, Українського державного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді та громадських організацій. З 10 до 13 серпня у місті над Сеймом з підготовчою метою пройшов семінар таборової старшини та впорядників. Під час програми відкриття табору, а саме ватри «В колі друзів», з ініціативи наукового співробітника заповідника Марини Герасько назагал був представлений і Батуринський загін пластунів ім.Дмитра Чечеля (керівник — отець Роман Кривко).

Найцікавіше, а саме старт гри, відбувся 14 серпня. Зранку до Батурина прибули 26 роїв, 260 дітей від 14 до 17 років з усіх областей України, (включно з автономною республікою Крим) і окрема команда від м.Києва. Дуже промовисті назви роїв: «Буські силовики», «Подільський булат», «Хотинські козаки», «Литаври», «Ратиборець», «Волинські яструби», «Гадяцькі вепри», «Патріот», «Несамовиті орли» та інші. Після шикування біля Батуринської загальноовітньої школи, відбувся парад учасників гри вулицями міста до самісінького історичного серця гетьманської столиці — Майдану Гетьманської слави. Символічно, біля пам’ятника «Гетьмани. Молитва за Україну», на козацькому колі зібралися: Міністр молоді і спорту України Ігор Жданов, заступник Міністра освіти і науки України Андрій Гевко, Народні депутати України Олег Петренко та Ігор Артюшенко, представники Чернігівської та Сумської обласних державних адміністрацій, голова Бахмацької районної державної адміністрації Віктор Міщук. Сльози виступали на очах, коли під акомпанемент навчально­військового духового оркестру військової частини №169 («Десна»), юні патріоти заспівали Державний гімн України...

Після благословення свята отцем Романом (Кривком), перше слово було надане головному судді гри, заступнику директора Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Олегу Бондарчуку. Він зачитав привітання учасникам і глядачам гри від віце­прем’єр­міністра­Міністра культури України, В’ячеслава Кириленка, де йшлося про велику суспільну потребу формувати високі духовні ідеали у молоді, за якою майбутнє. Далі побажання заслужених перемог учасникам від Президента України Петра Порошенка та Прем’єр­міністра України Арсенія Яценюка зачитав Ігор Жданов.«Сьогодні священна земля відродженої гетьманської столиці – місто Батурин – зібрала юних патріотів з усіх регіонів нашої держави. Зберігаючи славні традиції своїх предків, ви робите шляхетну справу – гартуючи дух і тіло, творите сильне незламне покоління захисників України», – йдеться в повідомленні очільника держави. Символ гри — дерев’яну різьблену скульптуру «Котигоршко» урочисто передали від Запорізької облдержадміністрації, Чернігівській, а тоді Сумській ОДА.

Потім, згідно з попереднім жеребкуванням, діти вправлялися у конкурсі стройової підготовки «Впоряд». Конкурс складався із обов’язкових елементів, як­от перешикування рою з однолави у дволаву, проходження урочистим ходом з виконанням військового вітання під час руху, поворотів, кроку на місці, проход­ження із виконанням ладової пісні, так і двох творчих завдань. З особливим трепетом діти підійшли до пошиття одностроїв — всі вони були патріотичні і непов­торні! Врешті стомлені судді, чесно зробивши свою справу, оголосили переможців конкурсу : «Волинські яструби» (Волинська область) — І місце, «Чорноморські козаки» (Одеська область) — ІІ місце та «Патріот» (Вінницька область) — ІІІ місце. Паралельно змаганням співробітники заповідника «Гетьманська столиця» проводили для учасників гри, які звільнилися, екскурсії по об’єктах закладу, що входило у сценарій цього дня.

Подальший маршрут гри «Джура» проліг до с.Таранського Конотопського району, далі до гетьманської столиці — Гадяча, а на останок на молодий цвіт нації чекають у Полтаві. Тож остаточних лідерів гри визначать не раніше 26 серпня. У добрий час!

Чекатимемо з нетерпінням на остаточні результати гри!

Наталія СЕРДЮК.


Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^