» День, який українці чекають з нетерпінням
Інформація до новини
  • Переглядів: 727
  • Автор: admin
  • Дата: 7-04-2017, 13:56
7-04-2017, 13:56

День, який українці чекають з нетерпінням

Прихід Вербної неділі означає одне – уже за тиждень усі святкуватимуть Великдень. У 2017 році Вербна неділя припадає на 9 квітня. У цей день практично в кожному будинку з’являться освячені вербові гілочки, які повинні простояти цілий рік, як символ прийняття Христа і Його великої жертви.

Про виникнення цього свята та традиції його святкування читачам «Голосу Присеймів’я» розповів о.Василій, настоятель Пальчиківської і Городищенської парафії.

­За євангельською оповіддю започаткувалось це свято від тоді, як Ісус Христос воскресив із мертвих Лазаря, а люди, які бачили це, повірили, що він дійсно Син Божий. Коли Ісус в’їжджав на віслюкові до Єрусалима, то люди, вшановуючи його, встеляли дорогу своїм одягом і пальмовим гіллям. На згадку про цю подію віруючі напередодні свята несуть до церкви гілочки дерев.

А у нас же таким деревом стала верба, як відображення особливостей природи України. На цей час вона вкривається зеленим листям, тому в народі свято називають Вербною неділею.

Щороку дата Вербної неділі зміщується через те, що змінюється дата Великодня. Для того, щоб читачі газети краще розуміли це явище, священик нам пояснив, чому воно відбувається.

­Був час, коли в різних місцях Пасху святкували в різний час, тому на Першому Вселенському Соборі було прийнято рішення уніфікувати цю дату. Згідно з постановою Собору, Пасха Христова святкується в перший недільний день, наступний за весняним повним місяцем, яке буде в день весняного рівнодення або безпосередньо після нього, але не раніше. Якщо повний місяць ­ раніше 21 березня, то Пасха святкується наступного місяця ­ тоді кажуть, що Пасха «пізня». Якщо пасхальний повний місяць випадає на неділю, то Великдень святкується у наступну неділю.

Також однією з особливостей Вербної неділі є те, що вона завжди співпадає з Великим постом – найважливішим з усіх постів року. Це період в житті людини, коли їй необхідно проявляти терпіння і розуміння, мудрість і лагідність при спілкуванні з близькими, знайомими і незнайомими людьми.

О.Василій наголошує на тому, що Вербна неділя свято тихе, яке краще провести в колі сім’ї. Це дуже благочестиве торжество, адже в цей період все ще триває Великий піст, а попереду християн чекає найсуворіший тиждень посту – Страсна седмиця. Вхід Господній у Єрусалим – це час, в котрий потрібно відійти від суєти, помолитися, подумати про вічне і ґрунтовно підготувати душу до святкування Світлої Пасхи.

Вербна неділя, як і багато інших свят, не обійшлась також без народних вірувань. У народі вірять, що освячена верба має цілющу та очисну силу: символічне биття освяченим гіллям оберігає від хвороб. У цей день дітей легенько «гладять» гілочкою лози, а коли б’ють, то примовляють: «Не я б’ю, верба б’є, за тиждень — Великдень».

Освячені «котики» кладуть за образи та зберігають протягом року до наступних Великодніх свят.

Ірина ФЕДЕЧКО,

студентка Прилуцького гуманітарно­

педагогічного коледжу ім.І.Я.Франка.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^