» І хліб, і сир, печиво і шоколад...
Інформація до новини
  • Переглядів: 1 465
  • Автор: admin
  • Дата: 21-04-2017, 08:41
21-04-2017, 08:41

І хліб, і сир, печиво і шоколад...

Нещодавно випала нагода разом з чернігівськими журналістами побувати у ПСП «Пісківське», одному з економічно міцних господарств області. На мальовничій пісківській землі всіх привітав депутат обласної ради, директор ПСП "Пісківське” Валерій Колоша. Валерій Петрович любить село, працює на благо людей та добре розуміє важливість духовності і культури, адже без них неможливо побудувати процвітаючу державу з європейськими цінностями.

Бахмачани вже мають змогу скуштувати продукцію, що виробляють у господарстві, та оцінити її якість та смак, адже прихильників натурального стає все більше, тож і продукцію марки «Щедра фермерська родина» беруть охоче. Керівник господарства впевнений, що успіх матимуть, бо люди хочуть споживати якісну їжу. Це і молочна продукція, сири, хлібобулочні вироби, печиво і шоколад, цукерки, олія, які можна придбати у фірмових магазинах ПСП «Пісківське», що діють в містах Бахмач та Борзна, у селах Піски та Красилівка. Незабаром планується відкриття торгових точок у містах Чернігів та Ніжин. А ще тут, окрім виробництва молочної продукції, займаються виробництвом м’яса, вирощуванням племінного молодняку, рослинництвом. Вирощують пшеницю, ячмінь на пивоварні цілі і насіннєвий, кукурудзу на зерно та на силос, соняшник, люцерну, сою.

«Якомога більше вирощеного переробляти у своєму господарстві, а не просто продавати сировину» – за таким принципом розвиває приватне сільгосппідприємство «Пісківське» його керівник Валерій Колоша. Приклад такої успішної переробки – цех з виробництва сиру, пекарня, кондитерський цех, соєвий, племінний та насіннєвий заводи. «Ми довели, що можемо не лише давати сировину, а й самі її якісно переробляти, — з гордістю каже Валерій Петрович. ­ А для якості потрібен власний пов­ний цикл виробництва, який починається ще з селекції насіння.»

Планують пісків’яни випускати молоко в пакетах. Незабаром відкриють ковбасний цех. Обладнання на заводах, здебільшого, вітчизняне.

Та не лише про прибутки свого підприємства думає Валерій Колоша, він активно розвиває рідні Піски. Постійно надає благодійну допомогу на розвиток соціальної сфери села, військовим, які несуть службу в зоні АТО та їх родинам, підтримує фольклорно­обрядовий ансамбль «Берегиня», допомагає обдарованим учням та студентам. Особливо опікується депутат обласної ради дітками – став ініціатором відкриття школи мистецтв, яку утримують за кошти підприємства, постійна допомога надається і загальноосвітньому навчальному закладу та садочку. В спортивному залі школи вже стоять тренажери, адже на сільському сході Валерій Петрович обіцяв придбати їх до Пасхальних свят.

Всі бажаючі мають можливість відвідувати кінноспортивний комплекс «Козацький дух». Заняття тут безкоштовно проводить тренер Олександр Волков, хворі дітки мають можливість пройти тут іппотерапію. А ще після занять на юних спортсменів чекає безкоштовний обід. Олександр Григорович дипломований тренер­викладач з кінноспортивного спорту, якому присвятив все своє життя. До Пісок працювати з молоддю приїхав на запрошення Валерія Петровича. Зараз на комплексі утримується понад 30 коней та поні. На манежі їздить верхи семикласник Ярослав Гавриленко (на фото). У ПСП «Пісківське» працюють і батьки Ярослава: мама ­ у сироварні, а тато – на відгодівлі.

­ Захоплення сина підтримуємо, ­ розповідає Галина Гавриленко. Вона якраз проходила повз манеж, адже працює неподалік.­ Раніше ми тримали у господарстві коней, і сама могла проїхати верхи. Їздили і наші батьки, тож не дивно, що Ярославу передалася любов до коней.

Майже два роки тому він вперше прийшов на заняття, а сьогодні не лише вільно тримається в сідлі, але займає призові місця у різних кінноспортивних змаганнях. Серед останніх його перемог: два перших місця серед дітей, зайнятих на змаганнях восени у місті Суми; у лютому спортсмен був другим на змаганнях у місті Шостка. Зараз Ярослав посилено готується до участі у чергових змаганнях з подолання перешкод Відкритого кубку"Flying Horse Cup”, що відбудуться в селі Круглик Київської області. Розуміє хлопець, що це важка щоденна робота над собою, та в майбутньому мріє пов’язати своє життя із цими благородними тваринами. Щодня він приходить сюди на заняття, допомагає доглядати за тваринами, підгодовує свою улюбленицю кобилу Газель.

­ Рівніше спину тримай! — гукає йому Володимир Григорович, а мені розповідає: «Поки що в мене не багато учнів. Ярослав ­ місцевий, а ще приїздять електричкою дівчата із Халимонового. Дивує, що мало хто цікавиться кінним спортом. Це дороговартісний вид спорту, а тут все безкоштовно. Ідея школи— заохочувати молодь до занять кінним спортом, аби вони кидали свої комп’ютери і хоча б трішки поверталися до природи. Тож запрошуємо приїздити всіх бажаючих. Заняття проводяться для дітей з 12 років.»

Побували того дня і в церкві, якій теж допомагає меценат. Нещодавно тут почала проявлятися старовинна ікона. Отець Віталій демонструє цю ікону та розповідає про справжнє диво. Цікаво і з щирою любов’ю Валерій Петрович згадує, як відвідував цю церкву ще малим разом із бабусею, як вони сиділи з товаришами біля вівтаря, показує ікону, подаровану бабусею. А біля церкви школа, в якій навчався, яблуні перед ганком вони посадили разом з однокласниками. Відчувається, що тут для нього все рідне, своє, те, без чого не уявляє себе. А потім депутат занурюється в історію села. Дізналися, що раніше цю місцевість називали Заводище, тому що тут було багато різних заводів: і по виробництву глиняних горщиків, і цукровий, і спиртовий. Тож їх колишню славу хоче відродити Валерій Колоша.

 

 

 

 

 

 

Наталія Корень.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^