» День медичного працівника
Інформація до новини
  • Переглядів: 1 117
  • Автор: admin
  • Дата: 16-06-2017, 08:58
16-06-2017, 08:58

День медичного працівника

 

Напередодні професійного свята – Дня медичного працівника, довелося побувати у Бахмацькій центральній районній лікарні. У кабінеті головного лікаря відбувалася робоча нарада. Нагальні питання медичної галузі вирішували го­ловний лікар Сергій Чалий, який у січні очолив Бахмацьку ЦРЛ, до цього Сергій Григорович працював лікарем­хірургом та декілька років був заступником головного лікаря по медичному обслуговуванню населення та ЕТН, Ірина Волинська, лікар­терапевт з 25­річним стажем, яка тривалий час працювала завідуючою терапевтичним відділенням, а нині обіймає посаду заступника головного лікаря по медичному обслуговуванню населення та ЕТН, та Мирослава Нагай, яка має 34 роки стажу у медичній галузі, 22 з яких Мирослава Василівна трудиться на посаді заступника головного лікаря по медичній частині.

­ Часи для медицини нині нелегкі, адже медична галузь переживає реформування, але ми працюємо для людей заради покращення їхнього здоров’я,­ говорить головний лікар Бахмацької ЦРЛ Сергій Чалий. – У цент­ральній районній лікарні працює 65 лікарів, 219 медичних сестер, 134 молодші медичні сестри та 79 інших працівників.

В ЦРЛ відкрито представництво лабораторії «Здоров’я», де хворі можуть зробити аналізи, наприклад, на інфекційні чи інші хвороби, а не їхати в інші міста області, як це було раніше. Також цілодобово працює аптечний пункт «Ліки України», це додало зручностей пацієнтам. Нещодавно в ЦРЛ для обстеження пацієнтів із захворюваннями кишково­шлункового тракту придбано відеогастродуоденоскоп. Одним словом, є чимало напрацювань, але поряд з тим є й питання, які потребують якнайшвидшого вирішення. Серед них одне з головних – це придбання санітарного автомобіля для транспортування хворих в обласні заклади. Мирослава Василівна, як

депутат районної ради, у березні порушувала дане питання на сесії районної ради.

Під час роботи виникає чимало проблем над вирішенням яких працюють фахівці­однодумці, які прагнуть, аби мешканці району отримували кваліфіковану медичну допомогу, ­ додає на завершення нашої розмови Сергій Чалий.

Інна Мозгова.

 

Кожному жителю району неодноразово, мабуть, доводилось бувати у поліклінічному відділенні Бахмацької центральної районної лікарні, звертатися за медичною допомогою чи порадою до лікарів та медсестер.

З лютого минулого року колектив відділення працює у реконструйованому приміщенні. Всі мешканці району мають змогу отримати тут комплексну медичну допомогу у комфортних умовах. Кабінети поліклінічного відділення оснащені сучасним медичним устаткуванням, що дає змогу покращити якість надання медичної допомоги населенню. Тут трудиться 16 лікарів, 18 медичних сестер, 5 молодших медичних сестер, сестра­господарка, 3 медичні реєстратори та оператор. П’ятнадцять років цей злагоджений колектив очолює досвідчений лікар Борис Староста. Ольга Лавриненко – старша медична сес­тра поліклінічного відділення. На цій посаді Ольга Миколаївна трудиться близько п’яти років, до цього працювала дільничною медичною сестрою. Як розповідає старша медична сестра, медичні працівники поліклінічного відділення за день в середньому приймають близько трьохсот пацієнтів. Найбільше пацієнтів у лікаря­невропатолога, лікаря­травматолога, лікаря­офтальмолога. Як відзначила Ольга Миколаївна, не дивлячись на те, що нині літня  пора, люди часто травмуються. Як приклад, лише за два дні на прийом до лікаря­травматолога за медичною допомогою звернулася велика кількість людей ­ 21 пацієнт із різними видами травм.

­Пишаємось тим, що у колективі працює чимало досвідчених медичних працівників, є молодь, яка із задоволенням дослухається до порад старших наставників та набирається досвіду,­ розповідає Ольга Лавриненко.

­Люди говорять, що інколи не вистачає талонів для всіх, хто бажає побувати на прийомі у лікаря. Поясніть, чому так буває?­ запитую у Ольги Миколаївни.

­На прийом до лікаря, який працює на повну ставку, видається в середньому 30 талонів. Ці люди обов’язково відвідають лікаря, а інколи фахівець приймає й більше хворих, адже працюємо до останнього пацієнта,­ роз’яснює старша медична сестра.

­ Також при нагоді запитала, як так трапляється, що інколи о 8.00 талони до когось із фахівців відсутні?

­ Талони видаються лише в той день, коли відбуватиметься прийом. Хоча поліклінічне відділення і працює з восьмої, але щоб уникнути скупчення і черг, реєстратура розпочинає свою роботу з 7.30.

Інна Іванько.

 

Допомагати людям – надзвичайно благородна справа. А професія медика – найгуманніша, адже саме люди, які її обрали, покликані стояти на варті здоров’я людей. Тому образ медичного працівника в нашій уяві пов’язаний із надією та захистом. І це, дійсно, так, оскільки в багатьох ситуаціях люди в білих халатах є останньою рятівною інстанцією для хворих. Все це добре розуміє медична сестра травматологічного кабінету поліклінічного відділення Бахмацької ЦРЛ Тетяна Миколаївна Сиплива, яка близько півстоліття присвятила роботі у медичній галузі. Професіоналізм, доброзичливість, порядність притаманні Тетяні Миколаївні. Цінують і поважають її колеги, а пацієнти висловлюють безмежну вдячність за кваліфіковану допомогу та чуйне ставлення. Адже медики часто лікують не лише тіло, а й душу людини, вселяючи в її серце віру.

Так влаштоване наше буття , що на життєвому шляху травми можливі у будь­якої людини. А враховуючи прогресуючий розвиток суспільства, травматизм громадян з кожним роком збільшується. Тож роботи у фахівців травматологічного кабінету вдосталь. За день медичну допомогу отримують тут близько 40 пацієнтів, а то й більше. В обов’язки медичної сестри входить накладання гіпсових пов’язок, перев’язування ран, асестування лікарю, ведення та контроль медичної документації. Та не зважаючи на обсяг справ, вона все встигає, всюди у неї лад. Адже за плечима Тетяни Миколаївни неабиякий багаж знань та вмінь, які вона із задоволенням застосовує у роботі.

­Щоб допомагати людям, необхідно любити свою професію, своїх пацієнтів. Робота людей у білих халатах спонукає перебороти всі емоції й особисті негаразди, щоб виконати свій професійний обов’язок,­ говорить медична сестра травматологічного кабінету поліклінічного відділення.

День за днем, рік за роком минають трудові будні Тетяни Миколаївни Сипливої. За тривалий час роботи їй довелось багато чого побачити й пережити. Але любов до обраної справи згладжує всі негаразди. Адже професію ця мудра жінка обрала за поликом серця. Стати медичним працівником вона мріяла ще з дитинства. Тетяна Миколаївна завжди прагнула зарадити чужій біді. Отож після закінчення школи вирішила пов’язати своє життя з медициною. З червоним дипломом закінчила Конотопське медичне училище, потім хотіла отримати вищу освіту, але не склалося. Сповнена ентузіазму та завзяття, влаштувалася працювати за фахом у рідне місто Бахмач. За сумлінне ставлення до своїх обов’язків, високе почуття відповідальності за доручену справу жінка має чимало відзнак. Від спілкування з нею залишилося дуже приємне враження.

Пліч­о­пліч Тетяна Миколаївна трудиться з лікарем ортопедом­травматологом поліклінічного відділення Бахмацької ЦРЛ Миколою Ільченком. Цей молодий фахівець близько півроку працює у Бахмачі. До цього набирався досвіду у восьмій лікарні м.Києва. І хоча я не була пацієнтом лікаря Миколи Ільченка, але вважаю, що толерантність, тактовність та повага до інших у представників найгуманнішої професії повинна бути завжди.

Світлана Кириленко.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^