» - Бачив всього на своєму віку, але я щасливий...
Інформація до новини
  • Переглядів: 191
  • Автор: admin
  • Дата: 7-07-2017, 09:40
7-07-2017, 09:40

- Бачив всього на своєму віку, але я щасливий...

Федір Дмитрович Яременко народився і виріс у Фастівцях. Він пройшов дорогами війни, потрапив у полон, з якого, на щастя, вдалося вибратися, пережив голодомор, розруху, розбудову країни. Доля влаш­товувала Федору Дмитровичу різні життєві випробування, але він завжди залишався оптимістом і великим життєлюбом.

Нині цей літній чоловік найстарший мешканець села Фастівці. У квітні йому виповнилося 97 років. Не дивлячись на вік, Федір Дмитрович цікавий співрозмовник, у його пам’яті закарбувалося чимало життєвих історій, які він із задоволенням переповідає.

У роки війни неодноразово доводилося тоді ще зовсім молодому чоловіку дивитися смерті в очі, брати участь у жорстоких боях, він був очевидцем блокади Ленінграда, визволяв Прибалтику, Білорусь. Демобілізувавшись у листопаді 1946 року, Федір Дмитрович повернувся у рідне село, працював, створив сім’ю, в якій народилося двоє дітей – Анатолій та Віра. Життя склалося так, що Федір Дмитрович вимушений був завербуватися на роботу далеко від рідного дому. 10 років він віддав нелегкій роботі в шахтах. А тоді знову повернувся до отчого порогу, в рідне село.

Багато фастівчан старшого покоління і дотепер вдячні Федору Дмитровичу за допомогу чи слушну пораду, адже він у селі є знаним ветеринаром. На цій пот­рібній і відповідальній посаді чоловік трудився 36 років. Неодноразово вчасно приходив на допомогу односельцям, лікуючи або рятуючи їхніх домашніх тварин.

А ще Федір Яременко був відомим на всю округу

пасічником. –Мені дуже подобалося працювати на пасіці, спостерігати за трудолюбивими бджолами,­ згадує дідусь. –Ця копітка праця приносила мені неабияке задоволення. Завжди на пасіці утримував чимало бджолосімей, а найбільше їх було – 49.

Роки, звичайно ж, даються взнаки. Здоров’я літнього чоловіка стало слабким. Покликали жити до себе діти. Федір Дмитрович довго роздумував, але все ж вирішив їхати. Деякий час мешкав у дітей на сході країни, але згодом, зважаючи на ситуацію, вирішив повернутися додому.

Цікаво, що поки батько гостював у своїх дітей, його вдома два роки чекав вірний товариш – кіт. Сусіди пухнастика підгодовували, але він віддано тримався дому. Мабуть, відчував, що господар невдовзі повернеться, і таки дочекався.

Щодня Федір Дмитрович з нетерпінням чекає своїх помічниць, які приділяють йому багато уваги,­ Валентину Миколаївну Ільченко та Любов Петрівну Юрченко. – Дуже вдячний цим чуйним жінкам, які не залишають мене на самоті,­ говорить ветеран,­ і їсти приготують, і куплять все необхідне, і у хаті приберуть, і розрадять та підтримають у потрібну хвилину, і поговорять. Мені без їхньої допомоги ніяк не обійтися. Навідуються до Федора Дмитровича й діти. Їх приїзд для старенького батька справжня радість і розрада. Частий гість у садибі ветерана і Фастовецький сільський голова Інна Карпенко, яка завжди вислухає, а якщо у чоловіка є якісь проблеми, то завжди допоможе у їх вирішенні.

Довго спілкувалися, а потім Федір Дмит­рович задумався і сказав: «Найбільша цінність у житті – це людина». Як говорять, сам же Федір Яременко, завжди цінував працю і людей, ставився до них з повагою. Адже добре знав, як ти до людей – так і вони до тебе.

На завершення нашої розмови він мовив: «Бачив всього на своєму віку, але я щасливий». Від цих слів стало приємно і водночас щемно на душі, адже не кожен у свої 97 років зможе сказати, що він щасливий.

 

Інна Мозгова.

На фото: під час відвідин ветерана Фастовецький сільський голова Інна Карпенко, Валентина Ільченко та Любов Юрченко.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Павлику ПУГАЧУ

Павлику ПУГАЧУ
на 5 рочків

Зичимо тобі, наш хороший, радості й добра на всі літа, вірних друзів і легкої ноші на крутих доріженьках життя. Хай тебе здоров’я не оминає, доброта людська не полишає, щоб цвіла завжди у ріднім краї щастям доленька твоя ясна.
Тато, мама.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^