» Вшанували пам'ять видатного бджоляра Петра Прокоповича
Інформація до новини
  • Переглядів: 305
  • Автор: admin
  • Дата: 14-07-2017, 11:37
14-07-2017, 11:37

Вшанували пам'ять видатного бджоляра Петра Прокоповича

Бахмаччина – дивовижний край, багатий на історичне минуле, на славні імена та духовні надбання. В усі часи бахмачани дбайливо зберігали славне минуле рідного краю і нині гідно продовжують літопис Бахмаччини – давньої гетьманської колиски та все­світньої столиці бджолярства.

Відомий український вчений­бджоляр, винахідник рамкового вулика Петро Іванович Прокопович народився у с.Митченках. Справою його життя стало бджільництво. Петро Прокопович проявив здібності не лише вченого­дослідника, а й педагога. Ним була створена єдина в Європі школа пасічника, яка більше 50 років функціонувала у с.Пальчиках.

Цьогоріч з нагоди 242 річниці з дня народження П.І.Прокоповича поклонитися світлій пам’яті видатного бджоляра на його могилі на околиці села Пальчики зібралися голова райдержадміністрації Тетяна Неділько, заступник голови районної ради Анатолій Бондар, президент спілки пасічників України Володимир Стретович, голова Ніжинського осередку бджолярів Петро Балаш, головний редактор журналу «Бджолярський круг» Василь Соломка, голова «Гільдії медоварів України» Василь Барабаш, віце­президент Спілки пасічників України Петро Дяченко, громадськість. Гостей на щедрій пальчиківській землі приймав Пальчиківський сільський голова Олександр Князєв.

Разом з настоятелем Батуринської церкви Покрови Пресвятої Богородиці митрофорним протоієреєм отцем Романом присутні помолилися за упокій душі Пет­ра Прокоповича та продовжувача його справи – сина Степана Великдана. На знак вшанування світлої пам’яті великого бджоляра районне керівництво та всі небайдужі до бджільницької справи люди поклали квіти до його могили.

Біля місця вічного спочинку Петра Прокоповича виступаючі говорили про геніальну постать відомого пасічника, який зробив неоціненний вклад у розвиток бджільництва не лише на Україні, а і в світі. Недарма наша держава займає лідируючі позиції серед світових країн по якості та збору меду.

Заступник генерального директора НІКЗ «Гетьманська столиця» з наукової роботи Любов Кіяшко розповіла про роль заповідника у справі вивчення, збереження, популяризації спадщини величного земляка­пасічника та презентувала про нього книгу.

Доповнили захід ліричними композиціями вихованці Батуринської філії Бахмацької школи мистецтв імені А.Розумовського та неперевершені виступи народного аматорського фольклорно­обрядового ансамблю села Пальчики.

На завершення всі бажаючі посмакували запашним кулішем просто неба серед мальовничої природи Поліського краю, де черпав натхнення геній бджолиного царства.

 

 

 

 

Світлана Кириленко.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій

Тетяні Станіславівні
Іващенко
на 16-­річчя

Свою милу іменницю ми щиро вітаємо, чарівною квіточкою квітнути бажаємо. Щоб була здорова, гарна та щаслива, ніжна, як те сонечко, як квітка – вродлива. Життя хай дарує радість та надію і здійсняться найкращі заповітні мрії. Від душі тебе ми всі вітаємо, цілуємо і ніжно обіймаємо.
Тато, дідусь Коля, бабуся Ніна,
тьотя Наташа і братик Максим.
с.Курінь.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^