» У гостях у пасічника
Інформація до новини
  • Переглядів: 325
  • Автор: admin
  • Дата: 18-08-2017, 09:07
18-08-2017, 09:07

У гостях у пасічника


Україна є однією з країн світу, що має розвинене бджільництво. Його функціонуванню сприяють належні природно­кліматичні умови, вдосталь медоносних рослин, що є однією із складових одержання якісного, цілющого меду. Зазвичай займаються бджільництвом працьовиті, щирі душею люди, для яких пасічництво – стан душі.
Особливо традиції бджолярської справи шануються на Бахмаччині – батьківщині відомого пасічника, основоположника рамкового вулика Петра Прокоповича. Саме тут завзяті та дбайливі бджолярі пропонують солодкий еліксир здоров’я та сили, подарований самою природою.
Володимир Григорович Горбенко називає пасіку основним захопленням, без якого не уявляє свого життя. Любов до цієї справи у чоловіка зародилася з дитячих років. Оскільки дядьки Володимира завжди мали пасіку, тож хлопець змалку виявляв цікавість до бджолиного світу. Щоправда полюбляв поласувати й свіженьким медком.
Для того, щоб розпочати улюблену справу, по крихтах накопичував знання, а саме читав багато відповідної літератури, спілкувався з досвідченими пасічниками. І ось у 1985 році на подвір’ї Володимира Григоровича з’явились перші вулики. Бджоляр
отримує велике задоволення, працюючи біля осель медоносних комах. Роботи, звісно, вдосталь, але результат того вартий. У сприятливу для медозбору пору із вулика можна отримати близько 120 кг меду. Нині Володимир Григорович має пасіку із 14 вуликів. Всі вони багатокорпусні, доглянуті, яскраві, деякі пофарбовані у патріотичні кольори. Кожного року навесні бджоляр вивозить бджолосім’ї на щедрий медозбір. Володимир Горбенко надає перевагу породі бджіл – «українська степова». Замовляє їх у селекціонерів.
­ Вулик – це маленька держава. Кожна бджола виконує там свої функції. Радіус польоту медоносних комах – 3 кілометри, а рій може відлетіти на 10 кілометрів. Бджоли­охоронці слідкують за тим, щоб чужі комахи не залетіли до їхнього будинку,­ про такі цікаві факти розповідає досвідчений пасічник.
Окрім меду цілющі властивості мають продукти бджільництва, які широко використовуються у медицині. Вони натуральні, тому безпечні для вживання.
­Прикро, що нині бджільництво переживає не кращі часи: з одного боку позначається несприятлива екологічна ситуація – бджоли гинуть через застосування отрутохімікатів для боротьби із шкідниками, а з іншого – зменшуються площі сільськогосподарських медоносних культур,­ говорить бджоляр. Він же власним прикладом доводить, що збирання меду – це вдячна і необхідна для людей справа. Адже недарма у народі говорять: «Згине бджола – згине людство».
Більшість з нас із острахом ставиться до бджолиних укусів, а от пасічники говорять, що вони не хворіють, бо укуси комахи­трудівниці стимулюють імунну систему людини, є певною профілактикою від хвороб.
З 1993 року Володимир Григорович Горбенко очолює Бахмацьке товариство бджолярів, до складу якого входять небайдужі до бджолярської справи люди. Вони спілкуються між собою, радяться, діляться знаннями та досвідом. Саме пасічники – послідовники Прокоповича, продовжують на Бахмаччині благородну справу бджільництва.
Тож нехай сади, луки, поля і ліси дарують їм щедрі медозбори, щоб люди ласували якісним, корисним, солодким продуктом.
Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій

Тетяні Станіславівні
Іващенко
на 16-­річчя

Свою милу іменницю ми щиро вітаємо, чарівною квіточкою квітнути бажаємо. Щоб була здорова, гарна та щаслива, ніжна, як те сонечко, як квітка – вродлива. Життя хай дарує радість та надію і здійсняться найкращі заповітні мрії. Від душі тебе ми всі вітаємо, цілуємо і ніжно обіймаємо.
Тато, дідусь Коля, бабуся Ніна,
тьотя Наташа і братик Максим.
с.Курінь.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^