» Берегиня українського слова
Інформація до новини
  • Переглядів: 781
  • Автор: admin
  • Дата: 15-09-2017, 10:43
15-09-2017, 10:43

Берегиня українського слова

Говорять, що найбільше та одвічне багатство – це люди, які творять історію, плекають землю, виховують дітей, творять поезію і передають її у спадок наступним поколінням. Саме такою є берегиня українського слова Марія Федосіївна Романенко. Із самого дитинства її душа лежала до вчителювання. Тож недарма обрала жінка цю професію. 35 років вона йшла педагогічною стежиною, все найкраще віддаючи дітям, сіючи у їх душах зерна добра та справедливості. 10 літ вчителька працювала в одній із шкіл Борзнянського району, а 25 – віддала роботі у Фастовецькому навчальному закладі.
Домашні клопоти, материнські турботи, вчительська робота, школярі, позаурочні заходи – з усім цим впорувалася Марія Федосіївна. А ще – вона завжди товаришувала з рідним українським словом. Чимало віршів написано місцевою поетесою, основна тема яких ­ любов до Батьківщини, боротьба за мир. Її поезії можна читати годинами, адже вони пронизані добротою та любов’ю до рідної землі. Отак і живе ця чудова жінка у віршованому своєму світі. І прагне, щоб українське слово квітнуло і ніколи не зів’яло.
Не можна не згадати, що Марія Федосіївна – травознавиця, зілейниця, як називають у народі знавців різних трав. «При хворобі – до природи» ­ таке її кредо. Як говорить Марія Федосіївна, необхідно знати сек­рети природи. Літня жінка у пору збирання трав щодня займається цією улюбленою і потрібною справою. Власноруч за своїми рецептами та вже за перевіреними, які бере із книжок, виготовляє настої. Радить їх своїм хворим односельцям і сама обходиться без пігулок, лікується виключно своїми настоями та чудо­
травами. Часто звертаються до травознавиці за порадою чи консультацією не лише фастівчани, а і мешканці інших громад району, вона ж із задоволенням їм допомагає, безкоштовно віддає людям необхідні для лікування трави.
Хоч Марії Федосіївні і ніколи за буденними щоденними справами, але вона є активною учасницею усіх культурно­масових заходів у селі Фастівці. Із задоволенням читає свої задушевні поезії на Дні людей похилого віку, на мітингу до Дня Перемоги, на Дні села. Фастовецький сільський голова Інна Карпенко щиро вдячна жительці територіальної громади за активну життєву позицію. Інна Петрівна із шаною та повагою говорить: « Ось такі люди, як Марія Федосіївна, є гордістю нашого славного краю, ми їм дякуємо за їхню любов – любов до людей, до землі та життя, до рідного українського слова».

Інна Мозгова.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^