» Родина читає - Україна процвітає
Інформація до новини
  • Переглядів: 80
  • Автор: admin
  • Дата: 6-10-2017, 10:49
6-10-2017, 10:49

Родина читає - Україна процвітає

Хай вогнище наше горить, не згасає,
Домашнім теплом всі серця зігріває.

Уся мудрість книг об’єднає родину
У прагненні знань та читанні донині…


Духовне відродження в українській родині неможливо уявити без впливу книги, бо саме книга є одним із активних чинників виховання: національної свідомості, духовних цінностей, виховання стійкості в життєвих випробуваннях, моралі, любові до ближніх, до природи. Адже, як говорить народна мудрість: «Дім без книги – день без сонця». Здавна в українських родинах була чудова звичка – читати вголос. Таке сімейне читання об’єднує родину, це розмова батьків з дітьми через сторінки книги, це один з важливих засобів передачі знань і досвіду поколінь. Дитяча книга – це особливий світ, який юний читач осягає і розумом, і серцем. Дуже важливо, щоб книга увійшла в його життя якомога раніше, тому, що вона незамінна у ранньому розвитку дитини.
І тут допомогу батькам надають бібліотеки і своїми книжковими скарбами, періодичними виданнями, мудрими порадами, задушевним спілкуванням. Приємно бачити у бібліотеці цілі родини: батьків з дітьми, бабусь з онуками, які приходять до нас і старанно вишукують на полицях свої книжкові уподобання, при цьому разом читають уривки з книг, радяться, спілкуються між собою та з працівниками бібліотеки, а потім задоволені, з цікавими книгами повертаються додому. Таких активних читаючих родин у районній дитячій бібліотеці багато, та кращі з кращих: це родини Зуй, Леус, Пилипенко, Байло, Петренко, Білоштан.
І ось нещодавно родина Білоштан: діти Юлія, учениця 7­го класу, Данило, учень 4­го класу ЗОШ №5, та мама Кашка Ярина Володимирівна захищали честь району в обласному конкурсі «Читаюча родина Чернігівщини 2017», який проходив в обласній бібліотеці для дітей. У підготовці до конкурсу потрібно було заздалегідь підготувати і надіслати до обласного журі письмову розповідь батьків про залучення своїх дітей до читання, про традиції читання з цікавими прикладами, фактами. А в цій родині дуже міцні традиції щодо читання, бо закладені їхнім батьком і дідусем, відомим письменником України Кашкою Володимиром Васильовичем, який сам багато читав, зібрав багату бібліотеку і заповів її рідним. В обласному конкурсі брали участь 6 родин: з Бахмацького, Менського, Корюківського, Сновського, Бобровицького та Коропського районів. У ході творчого конкурсу кожна родина показала презентацію «Мудра книга і сім’я – все в житті здолаю я», це були розповіді, фотографії, слайди. Конкурси знавців української та світової літератури «Чи уважний я читач» та контрольна з української «Голос батьків з усіх віків» дали змогу показати ерудицію, обізнаність, глибину знань кожної родини. В результаті підсумків журі родина Білоштан посіла почесне друге місце. Всі учасники­родини отримали грамоти, медалі, подарунки. Взагалі конкурс проходив тепло, по­родинному затишно, багато хто був у вишиванках, знайомилися і підтримували один одного. Учасники конкурсу привезли улюблені книги своєї родини і з’явилася виставка «Епохи і покоління: улюблені книги і автори», яка показала наскільки багата і різнопланова художня література від класики до сучасних авторів у вподобаннях українських родин: батьків і їх дітей. Адже книги і читання роблять на нас всіх величезний позитивний і виховний вплив: розвивають мислення , знижують стрес, покращують мозкову активність, тренують пам’ять і логіку, збільшують словниковий запас, роблять нас більш впевненими, творчими, поліпшують сон. Читати – це здоров’я! А читання ­ просто цікаве заняття. А ще книголюби дуже доброзичливі, з ними дуже легко спілкуватися. Читання не набридає, не стає прісним: книг дуже багато і кожна з них по­своєму унікальна. Процес читання – маленька подорож в часі. І тому я звертаюся до батьків.
Шановні батьки, пам’ятайте! Діти повинні читати і відвідувати бібліотеки з самого раннього дитинства. Взагалі читання – невід’ємний процес на стадіях формування дорослої особистості. Згадаймо слова великого і мудрого педагога Василя Сухомлинського: «Любов до книги, читання виховується перш за все у сім’ї. І в цьому важливу роль відіграють саме батьки, якщо з дитинства у дитини не виховано любові до книжки, якщо читання не стало її духовною потребою на все життя – в роки отроцтва душа підлітка буде порожньою. «Хай книжечка захоплює так, як улюблена мелодія, як прекрасний танок».
Мої слова і слова Василя Сухомлинського прихильники інтернету спробують заперечити. Мовляв, в нинішній час комп’ютерних технологій це не в моді, бо всю інформацію можна взяти у «світовій павутині», а книги відходять у минуле. Це хибна думка, бо передові, високорозвинені країни світу: Фінляндія, Німеччина, Китай, Японія та ін. дуже великого значення надають книгам і бібліотекам. Там книг виходить дуже багато, їх активно читають, там читати модно й престижно для держави. Давайте і ми брати хороший приклад із розвинених держав, читанням збільшувати свій потенціал для розвитку України.
Любов Карпич,
заступник директора ЦБС по роботі з дітьми.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Миколі Олександровичу Доценку

на 60-­річчя
Літа відлітають лелеками у вирій,
у далі безкраї ­ за обрій летять,
а Вам, любий тату, на життєвій ниві
сьогодні від роду уже 60.
Низький Вам уклін від дітей і онуків,
здоров'я міцного з роси і води,
нехай ваші лагідні натруджені руки
тепло і любов нам дарують завжди.
Спасибі, татусю, за ночі безсоннії,
спасибі, рідненький, за те, що Ви є,
нехай же Господь Вам дарує здоров'я,
наснаги і сили щодень додає.
Дружина, діти, внуки.
с.Білі Вежі ­ м.Рославль.
Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^