» Педагоги обговорили шляхи розвитку освіти в районі
Інформація до новини
  • Переглядів: 764
  • Автор: admin
  • Дата: 7-09-2015, 09:07
7-09-2015, 09:07

Педагоги обговорили шляхи розвитку освіти в районі

Традиційно в останні дні літа, напередодні нового навчального року, збираються на серпневу конференцію працівники освіти, аби підбити підсумки минулого року, обговорити актуальні освітянські проблеми, поділитися досвідом роботи та окреслити основні орієнтири педагогічної діяльності на майбутнє. У її роботі брали участь голова райдержадміністрації Віктор Міщук, голова районної ради Іван Желіхівський. Розпочинаючи серпневу конференцію, начальник відділу освіти райдержадміністрації Олександр Комар привітав та представив присутнім молодих учителів – випускників педагогічних вузів, які поповнили освітянську родину Бахмаччини ­ Оксану Герман, вчителя інформатики та математики ЗОШ №1, Наталію Єгорову, вчителя англійської та французької мови ЗОШ №1, Інну Горілу, вчителя англійської мови ЗОШ №2.

Приємним подарунком для працівників освіти були щирі вітальні слова від першокласників 1Б класу ЗОШ №5.

Про основні досягнення та здобутки в галузі дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти у 2014­2015 навчальному році і перспективи розвитку освіти району у 2015­2016 навчальному році розповів начальник відділу освіти райдержадміністрації Олександр Комар.

Зміни в політичному, соціально­економічному житті нашої країни, вимоги суспільства до якісної освіти спонукають як до радикальних реформ в українській освіті, так і до поступових кроків для її удосконалення.

Кожна родина сподівається дати своїй дитині якісну освіту, яка дасть їй змогу утвердитись у житті, бути корисною своїй країні.

Зусилля органів управління освітою, науково­методичної служби за активної підтримки районної державної адміністрації, районної ради, громадян району, депутатів усіх рівнів були зосереджені на реалізацію пріоритетних напрямів розвитку освіти, визначених серпневою конференцією педагогічних працівників 2014 року, подолання наявних проблем, вирішення перспективних завдань.

Минулий 2014­2015 навчальний рік був наповнений напруженим пошуком актуального реагування на виклики часу.

У районі функціонує 13 дошкільних нав­чальних закладів та 10 дошкільних груп у навчально­виховних комплексах. Дошкільною освітою охоплено 1050 дітей дошкільного віку, що становить 54 % від загальної кількості дітей віком від 1 до 6 років. Різними формами здобуття дошкільної освіти охоплено 1100 дітей віком від 3 до 6 років, що становить 90,5 %. На сьогоднішній день кількість дітей, які перебувають на обліку по влаштуванню до дошкільних начальних закладів Бахмацького району становить 122 дитини у віці від 3 до 5 років, що проживають у містах Бахмач та Батурин.

Для підвищення охоплення дітей дошкільним суспільним вихованням додатково буде відкрито дошкільну групу у Батуринському днз «Віночок».

У 2014­2015 навчальному році у районі функціонувало 32 загальноосвітні нав­чальні заклади, у яких здобували освіту 3785 учнів, що на 93 менше попереднього року. Середня наповнюваність класів та класів­комплектів становила 14,4 чол., у т.ч. у сільській місцевості ­ 10,2 .

На кінець 2014­2015 навчального року кількість дітей становила 3770, що на 15 менше показника початку навчального року. Загальна кількість учнів упродовж навчального року зменшилась у 12 загальноосвітніх навчальних закладах, збільшилась – у 9. На кінець навчального року здобувало освіту 14 переселенців із зони проведення антитерористичної операції та 2 ­ із тимчасово окупованої території Криму.

З урахуванням економічної та демографічної ситуації продовжується робота щодо оптимізації мережі дошкільних , позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.

Таким чином, із загальної кількості нав­чальних закладів у 2015­2016 навчальному році матимемо Бахмацьку гімназію, 14 ЗОШ І­ІІІст., 6 ЗОШ І­ІІ ст., 10 навчально­виховних комплексів, 1 ЗОШ І ст.

Із метою створення оптимальних умов для виявлення обдарованої молоді, проводяться олімпіади, турніри, конкурси.

З метою формування готовності учнів до захисту Вітчизни, дій у надзвичайних умовах та практичного закріплення рівня знань, умінь та навичок учнів 11­х класів було проведене військово­спортивне свято «Захисник». У святі брали участь 19 команд загальноосвітніх навчальних зак­ладів І­ІІІ ступенів району.

З метою впровадження фізичної культури і спорту в повсякденний побут юнаків і дівчат, зміцнення їхнього здоров’я, підготовки молоді до життя і трудової діяльності в 2014­2015 навчальному році проведені VІ спортивні ігри школярів Бахмаччини.

Команда Бахмацької ЗОШ №5 брала участь у обласному етапі Всеукраїнського фізкультурно­патріотичного фестивалю школярів України «Козацький гарт 2015», де посіли перше місце.

Дієвим чинником виховання учнівської молоді є організація змістовного дозвілля. У районі функціонує 2 позашкільні навчальні заклади – Будинок дитячої та юнацької творчості та дитячо­юнацька спортивна школа, які відвідують 1132 учні.

392 учні відвідує Бахмацьку дитячо­юнацьку спортивну, яка має спортивну базу. Серед вихованців школи ­ призери та переможці обласних та Всеукраїнських змагань з легкої атлетики, чемпіони України серед юнаків та юніорів зі спортивного орієнтування на лижах.

Щоб забезпечити повноцінний відпочинок та оздоровлення дітей у районі організували роботу 20 таборів відпочинку та оздоровлення. У 19 пришкільних таборах відпочинку відпочинковими послугами охоплено 1000 учнів. Також діяв дитячий позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Мрія» на базі Курінської ЗОШ І­ІІ ст. За одну оздоровчу зміну оздоровлено 100 дітей. В цьому році функціонувала літня мовна школа ( англійська) на базі табору відпочинку з денним перебуванням дітей «Літній» Бахмацької ЗОШ І­ІІІ ст. №5. Залучено 24 учня 2­3 класів.

У школах району встановлено 25 навчальних комп’ютерних комплексів, загальна кількість комп’ютерів ­ 335, є 6 мультимедійних комплексів. До мережі Інтернет підключено всі загальноосвітні навчальні заклади та 2 позашкільні нав­чальні заклади.

Створити повноцінні умови надання якісної освіти неможливо без належної організації підвозу. Кількість учнів, які проживають за межею пішохідної доступно­сті ­ 222. Всі вони підвозяться до шкіл.

Різними видами харчування у 2014­2015 навчальному році в загальноосвітніх закладах Бахмацького району охоплено 3785 учнів.

Особливістю нинішньої підготовки до нового навчального року, у зв’язку із складною фінансовою ситуацією в державі, є більше залучення спонсорської та благодійної допомоги.

Вивчення стану підготовки навчальних закладів району до нового навчального року підтвердило їх належну якість. Усі 32 загальноосвітні навчальні заклади провели підготовку до нового навчального року та роботи в осінньо­зимовий період.

Проте в діяльності освітніх закладів району є ряд проблем, над якими необхідно працювати в наступному навчальному році, а саме: потребує подальшого розширення мережа дошкільних навчальних закладів; підвищення ефективності діяльності опорних шкіл та формування оптимальної мережі загальноосвітніх навчальних закладів; розширення використання можливостей комп’ютерної техніки, мережі Інтернет в навчальній та управлінській діяльності. Забезпечити належний рівень володіння ПК вчителями у навчальній діяльності; покращення матеріально­технічної бази закладів освіти; підвищення охоплення учнів позашкільною освітою; запровадження інноваційних методик та технологій у навчально­виховний процес з метою підвищення якості знань учнів, удосконалення їх умінь та навичок; розширення мережі психологічної служби та інклюзивного навчання в районі; покращення результативності роботи з обдарованими дітьми.

Своїми досягненнями, досвідом та шляхами розв’язання педагогічних проблем поділились завідуючий районним методичним кабінетом відділу освіти Станіслав Воробей, директор Бахмацької ЗОШ І­ІІІст. №2 Сергій Протащук, заступник директора Бахмацької гімназії Тетяна Антоненко, класний керівник Дмитрівської ЗОШ І­ІІІст. Наталія Наливайко, вчитель початкових класів Курінського НВК Валентина Скребець, методист Бахмацького будинку дитячої та юнацької творчості Наталія Нагорна, вчитель англійської мови Бахмацької ЗОШ І­ІІІст. №5 Наталія Смирнова, вихователь днз «Рукавичка» Олена Залозна, голова профспілкової організації працівників освіти Олександр Лелюшок.

Зі щирими словами привітань до педагогічних працівників Бахмаччини звернувся голова райдержадміністрації Віктор Міщук.

­ 24 роки незалежності нашої держави докорінно змінили освітянську ниву. І головне завдання, яке стоїть перед вами, шановні педагоги, ­ це виховання моральної, духовної, патріотичної особистості. Адже саме завдяки патріотам наша країна стала суверенною, вільною, незалежною. І ваше надзавдання ­ виховувати нові покоління свідомих українців, які поважають традиції своїх пращурів і шанують героїв України – Небесну Сотню та воїнів АТО, які на передовій захищають нашу державу.

Нині один з пріоритетів – подальше підвищення якості освітнього процесу відповідно до вимог єдиного європейського освітнього простору – наголошує Президент України. Тож сподіваюсь, що цей рік принесе позитивні зрушення в освітянську галузь і стане гарантованим кроком уперед.

Та головне, про що варто сказати ­ це ваші педагогічні досягнення. Щира вдячність усім вам , а в вашій особі всій освітянській громаді Бахмаччини, за благородну працю з навчання та виховання дітей, за самовідданість, добро і теплоту сердець. Дарувати знання і набувати їх ­ це нелегка праця,яка вимагає віддачі душевних сил , значного напруження, проникнення у велику скарбницю, надбану людством, ­ зазначив Віктор Федорович.

Вітаючи освітян, голова районної ради Іван Желіхівський сказав, що сьогодні наша держава крокує курсом реформ. Реформування проходить також і в галузі освіти. Ця справа надзвичайно складна і відповідальна, адже йде мова про майбутнє України, що вирішальною мірою визначатиметься тим, наскільки ми зуміємо стати нацією,яка постійно і посилено вчиться.

Мені приємно відмітити, що серед депутатів районної ради ­ 8 працівників освіти. Вчителі займають активну позицію в суспільному житті району, беручи участь у роботі постійних комісій районної ради та пленарних засідань.

За сумлінну педагогічну діяльність, вагомі успіхи у справі навчання та виховання підростаючого покоління Почесними грамотами управління освіти та науки Чернігівської облдержадміністрації нагороджено: Строгу Віру Іванівну ­ учителя української мови та літератури Бахмацької ЗОШ І­ІІІст. №5; Смаглюка Олександра Олексійовича ­ вчителя трудового навчання Бахмацької ЗОШ І­ІІІст. №1; Байло Валентину Василівну – вчителя фізики Бахмацької ЗОШ І­ІІІ ст. №4; Дирду Ганну Василівну ­ учителя української мови та літератури Бахмацької гімназії; Кравченко Галину Василівну ­ вчителя фізики Бахмацької ЗОШ І­ІІІ ст. №5; Гурин Надію Анатоліївну – учителя географії Бахмацької гімназії; Ярошенко Ніну Михайлівну ­ заступника директора з навчально­виховної роботи Бахмацької ЗОШ І­ІІІст. №5.

Іще ціла плеяда педагогічних працівників, які своїми досягненнями зробили вагомий внесок у розвиток освіти Бахмаччини, отримали грамоти відділу освіти райдержадміністрації та дипломи різних рівнів.

 

 

 

 

 

 

Світлана Кириленко.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Дорогій донечці, внучці і сестричці

Анастасії Миколаївні ПАТАЙ
на 18-річчя
Красива ти сьогодні, мов берізка, радісна, весела, молода. Хай рівненько стелиться доріжка, стороною обмина біда. Так хочеться тобі, рідненька, що є на світі краще, те й подарувати. Встелити тобі доріженьку барвінком і зорі над тобою посхиляти. Нехай дорога твоя буде довга, щоб все задумане збулося, а чаша щастя буде повна, щоб через вінця аж лилося. Не стрічай ніколи зради й горя, розквітай, мов квіти навесні. Хай з тобою завжди будуть поряд кохання, щастя, радість і пісні. Від щирого серця тебе ми вітаємо, цілуємо і ніжно обіймаємо. Нехай тебе радість завжди зустрічає, хай Матір Божа тебе охороняє.
Тато, мама, баба Галя і братик Ваня.
с. Осіч.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^