» Питання стану медичної галузі району та забезпечення населення якісною і своєчасною медичною допомогою
Інформація до новини
  • Переглядів: 531
  • Автор: admin
  • Дата: 6-10-2017, 11:11
6-10-2017, 11:11

Питання стану медичної галузі району та забезпечення населення якісною і своєчасною медичною допомогою

Питання стану медичної галузі району та забезпечення населення якісною і  своєчасною медичною допомогою стало темою розмови на засіданні Громадської ради при райдержадміністрації. Крім представників громадських об’єднань, у засіданні круглого столу брали участь голова райдержадміністрації Тетяна Неділько та голова районної ради Віктор Міщук.
З доповідями виступили головний лікар Бахмацької центральної районної лікарні Сергій Чалий і головний лікар центру первинної медико­санітарної допомоги Вікторія Петройтіс.
Члени Громадської ради мали можливість поставити запитання керівникам медичних закладів району, які здебільшого стосувалися надання якісних медичних послуг, забезпечення інвалідів та дітей­інвалідів технічними засобами, отримання ліків за державною програмою «Доступні ліки». Також звернули увагу на одне з питань, яке потребує першочергового вирішення, ­ придбання автомобіля з ношами для транспортування тяжкохворих. Керівництвом району запропоновано головному лікарю Бахмацької ЦРЛ проаналізувати фінансові можливості районної лікарні, провести роботу з головами територіальних громад та керівниками сільськогосподарських підприємств щодо залучення коштів на придбання такого автомобіля. Враховуючи ту обставину, що автомобіль дороговартісний, частину необхідних коштів на його придбання буде виділено з районного бюджету.
Громадськість цікавилась діями влади в питанні забезпечення соціальним пакетом лікарів з метою залучення в район молодих медичних фахівців та питанням кадрового забезпечення.
Нині у медичних закладах району працює 78 лікарів. Укомплектованість лікарями становить 71,5 % в Бахмацькій центральній районній лікарні, 72 % ­ в комунальному закладі «Бахмацький центр первинної медико­санітарної допомоги». 22 посади без врахування сумісництва залишаються вакантними. Крім того, аналіз укомплектованих посад лікарів свідчить про можливе звільнення у зв’язку з досягненням пенсійного віку протягом наступних років 39 лікарів. На сьогоднішній день медичні заклади району потребують таких медичних фахівців як анестезіолог, хірург, педіатр, педіатр­неонатолог, терапевт, нарколог та сімейних лікарів.
Одним із можливих шляхів залучення професійних кадрів у район є забезпечення їх житлом. Тож за вже прийнятою районною програмою «Забезпечення лікарів Бахмацького району службовим житлом» на 2017 рік передбачено придбання службового житла для лікарів та відшкодування вартості оренди житла і житлово­комунальних послуг.
За результатами засідання члени Громадської ради прийняли відповідні рішення та рекомендації щодо вжиття дієвих заходів, спрямованих на покращення стану медичної галузі району.
Громадська рада при райдержадміністрації звертається до всіх керівників територіальних громад та сільгосппідприємств з проханням надати фінансову підтримку на придбання для Бахмацької центральної районної лікарні автомобіля для транспортування тяжких хворих. Адже часто в дорозі хворому необхідно продовжувати лікування, тобто, необхідний супровід медичного працівника та наявність визначеного переліку медикаментів, іноді — підтримка основних функцій організму, все це допоможе врятувати найцінніше ­ життя. Тож не будьмо байдужими, спільними зусиллями зробимо добру справу для мешканців нашого району!
Тамара Силка,
голова Громадської ради
при райдержадміністрації.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^