» На Всеукраїнському фестивалі кінно-трюкового мистецтва "Кентаври 2017" перемогу здобули пісків'яни
Інформація до новини
  • Переглядів: 61
  • Автор: admin
  • Дата: 20-10-2017, 09:18
20-10-2017, 09:18

На Всеукраїнському фестивалі кінно-трюкового мистецтва "Кентаври 2017" перемогу здобули пісків'яни


Останнім часом кінно­трюкове мистецтво набуває все більшої популярності, а верхова їзда є одним із престижних видів активного відпочинку. Коні здавна вважалися кращими помічниками та благородними друзями людини. Цих граціозних тварин недарма оспівують у народній творчості, адже саме вони були вірними супутниками українських козаків у бойових походах.
Чи не кожен із нас, угледівши вершника на коні, який демонструє свою майстерність, милується захоплюючим кінно­трюковим мистецтвом. Багато хто мріє опинитися на його місці та навчитися верхової їзди. Проте мрія часто лишається лише мрією, оскільки не всі на це зважаться, а дехто, навіть, не знає, де можна цього навчитися.
Оволодіти навичками кінно­трюкового мистецтва та кінного спорту стало можливим у кінно­спортивному клубі, що успішно діє на базі економічно­розвиненого господарства ПСП «Пісківське». Все це завдяки цілеспрямованому та ідейному керівнику господарства Валерію Колоші. Валерій Петрович разом із фахівцями ПСП «Пісківське» відроджує українське село та традиції. Дбайливий господарник значну увагу приділяє всебічному розвитку молодого покоління, за яким вбачає майбутнє України. На його рахунку чимало добрих справ, серед яких і створення кінно­спортивного клубу, де можна безкоштовно навчитися не лише верхової їзди, а й різних трюків на конях. І хоч на коня можна сісти у будь­якому віці, та все ж краще це робити у дитинстві.
Наслідувати мистецтво наших пращурів, а саме джигітовку – виконання складних вправ на коні, який скаче галопом, допоможуть справжні фахівці цієї справи – професійний каскадер та тренер Євгеній Крутов разом із дружиною Ярославою. Віднедавна відома родина Крутових працює і тренується у кінному клубі ПСП «Пісківське».
Зайшовши до конюшні господарства, Євгенія впізнала відразу. На вигляд він справжній український козак – розкішні чорні вуса, «оселедець», міцна статура та привітна посмішка. Каскадер із задоволенням розповідає про коней, які є його гордістю. Здається, про них він знає все. Та це й не дивно, адже без коней Євгеній не уявляє свого життя. Там мешканців конюшні можна погладити, сфотографуватися з ними і, найцікавіше,­ покататися на цих неймовірно гарних тваринах. Сідла та збрую для них Євгеній майструє разом із дружиною. Отож для своїх підопічних вони є ще й модельєрами.
­Звідки така безмежна любов до коней?­ запитую у каскадера.
­З дитинства я захоплювався красою цих благородних тварин. Бачити їх доводилось лише на малюнках та по телевізору, оскільки народився в м.Сочі. Дитинство та юність пройшли в Абхазії. У родині були творчі люди – художники, конструктори. Про своїх родичів, які б займалися кіньми, ніколи не чув,­ розповідає чоловік. – Та все ж, ще навчаючись у школі, я мріяв пов’язати свою професію з кіньми.
Після закінчення восьмого класу юнак поїхав до училища в Кабардино­Балкарію опановувати професію тренера коней та жокея. Прийшов час іти до армії. Військовий обов’язок довелося виконувати в Україні, був зв’язківцем. Після служби Євгеній додому не повернувся. На той час в Абхазії розпочалася війна. Батьківщиною для чоловіка стала Україна. Тут він займався улюбленою справою – тренував та об’їжджав коней. Йому завжди вдавалось приборкувати найбільш норовливих коней. У сідлі він почувався, як риба у воді.
Одного разу Євгеній Крутов побачив, як вершники виконують складні трюки. Яскраве видовище настільки захопило цілеспрямованого чоловіка, що він самотужки вирішив опанувати джигітовку. Спочатку виконував вправи непрофесійно. Це виснажувало, адже необхідно підходити до цього із знанням справи. Після того, як потрапив до Київського кінного театру під керівництвом Олега Юрчишина, Євгеній набрався досвіду. У складі команди професіоналів Євгеній Крутов демонстрував кінно­трюкове мистецтво у багатьох містах Європи. У Лондоні їхній майстерності аплодувала англійська королева.
Пліч­о­пліч із чоловіком кінно­трюковим мистецтвом займається дружина Ярослава. Кіньми Ярослава Крутова захоплюється з десяти років. Любов до цих тварин жінка успадкувала від своїх предків, які були власниками кінного заводу.
У захоплюючій атмосфері кінно­трюкового мистецтва зростає їх одинадцятирічна донечка Олександра. Дівчинка з чотирьох років тримається в сідлі. Нині вона вже професійна вершниця. Завдяки наполегливій праці та досвідченим батькам Олександра досягла неабияких успіхів. Незважаючи на свій юний вік, маленька вершниця має у своїй скарбниці чимало нагород. Вона зі своїми досконалими трюками є улюбленицею публіки як на змаганнях, так і на показових виступах. Глядачі не перестають дивуватись майстерності талановитої дівчинки.
Ось і нещодавно родина Крутових брала участь у Всеукраїнському фестивалі кінно­трюкового мистецтва «Кентаври 2017», що традиційно відбувається у «Парку Київська Русь» в селі Копачів. Згуртована команда у складі Євгенія, Ярослави та Олександри Крутових, Сергія Липи, змагалась із достойними учасниками із Києва, Полтави, Запоріжжя, Кам’янця­Подільського тощо. У ході запеклої боротьби перемогу вибороли вершники кінно­спортивного клубу ПСП «Пісківське». Для глядачів фестиваль був яскравим шоу, а для учасників ­ справжнім випробуванням.
Окрім змагань родина Крутових знімається у фільмах, кліпах. Євгенія можна побачити у відомій кінострічці «Тарас Бульба», кліпах, зокрема, англійського фолк­рок­гурту, співачки Ольги Євченко тощо.
Не пасе задніх у зйомці і донька. За роботу дівчинка отримує гонорари. За власні кошти вона може придбати те, що їй потрібно. Наприклад, до навчального року Олександра купила собі все необхідне до школи. Нині вона навчається у шостому класі Пісківської ЗОШ І­ІІІ ст. Здібна, комунікабельна, але з вольовим характером, дівчина швидко знайшла спільну мову з однолітками. І хоча навчання забирає чимало часу, маленька вершниця постійно тренується, удосконалює свої вміння. Такий ритм життя не втомлює тендітну дівчинку. Наполегливості Олександри може позаздрити кожен.
Вагомий внесок у функціонування кінно­спортивного клубу ПСП «Пісківське» зробила енергійна жінка, заступник директора по тваринництву ПСП «Пісківське» Наталія Пилипенко. Наталія Борисівна всім серцем вболіває за його розвиток. Адже жінка і сама небайдужа до кінної справи. Свого часу вона також займалась верховою їздою у с.Халимоновому.
Тож, хто бажає впевнено почуватися в сідлі, керівниц­тво ПСП «Пісківське» запрошує на безкоштовні заняття до кінно­спортивного клубу.
Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Миколі Олександровичу Доценку

на 60-­річчя
Літа відлітають лелеками у вирій,
у далі безкраї ­ за обрій летять,
а Вам, любий тату, на життєвій ниві
сьогодні від роду уже 60.
Низький Вам уклін від дітей і онуків,
здоров'я міцного з роси і води,
нехай ваші лагідні натруджені руки
тепло і любов нам дарують завжди.
Спасибі, татусю, за ночі безсоннії,
спасибі, рідненький, за те, що Ви є,
нехай же Господь Вам дарує здоров'я,
наснаги і сили щодень додає.
Дружина, діти, внуки.
с.Білі Вежі ­ м.Рославль.
Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^