» Веселковий Покровський ярмарок у Тиниці
Інформація до новини
  • Переглядів: 51
  • Автор: admin
  • Дата: 27-10-2017, 08:44
27-10-2017, 08:44

Веселковий Покровський ярмарок у Тиниці

Покрова – свято весіль, матері, воїнів і прощення. Якраз Божа Матір є взірцем великодушної матері, яка молиться за дітей. Хто знає, відколи Покрова стала заступницею тиничан. Можливо, з того часу, коли йшли вольнолюбиві козаки в похід захищати Україну, чи ще раніше, як наші предки просили допомоги, а Пречистої Діви ­ перемогти монголо­татар…Здавна у Тиниці є церква Покрови Пресвятої Богородиці, а жителі в цей день святкують храмове свято. Воно особливо веселе й бажане, адже основні польові роботи закінчуються, тож не гріх запросити в гості далеких і близьких родичів, друзів, пригостити їх від щирої душі.
Діти теж нетерпляче чекають цього свята. Адже напередодні в школі влаштовується шкільний передсвятковий ярмарок. До нього готуються заздалегідь. Удома учні випікають борошняні вироби, готують українські традиційні страви, залучаючи до цього батьків, бабусь. Адже кожен клас хоче мати найкраще оформлений стіл, виторгувати найбільше коштів. Дбають і про естетичне оформлення. Та й вдалою інсценівкою, чи жартівливою піснею теж хочуть порадувати присутніх, бо ж на шкільний ярмарок сходиться усе село.
У цьому році традиційне ярмаркування було особливо вдалим. Погода і та зласкавилась над школярами. Музика лунала на все село, скликаючи усіх бажаючих. Розпочався ярмарок з огляду естетично оформлених столів кожного класу. Чого там тільки не було? І тістечка, торти, пиріжки з різною начинкою, солодкі напої, яблука, груші, сливи, виноград. І все це своїми руками, все з тиницьких садів і городів. Вражало море осінніх букетів, кумедні вироби з овочів, фруктові композиції. Особливо хвилювалися учні, демонструючи свій аматорський артистизм. Милувалися малими артистами батьки першого класу, які демонстрували різні овочі, що ростуть у кожного на городі. А потім злагоджено заспівали пісеньку. Розкрили свої таланти учні 7 класу, які розвеселили всіх, перевтілившись в циганок, адже ті завжди присутні на ярмарку. Вони й ручку золотили, й гадали, й циганський танець виконали.
Розкуто, досить вдало демонстрували свій виступ учні 8 класу. Відьма на мітлі (Федулов В.) «облітала» скрізь, викликала нестримний сміх у малечі, а дівчата Струць В. та Логвиненко В. зіграли сценку, де показали разючий контраст між міськими й сільськими дівчатами. Десятикласники продавали чоловіка, якого потім самим стало жаль, а дівчатка 6 класу граціозно виконали танок в українському стилі. Показав свої здібності декламатора учень 5 класу Новік Олег. Його гумореска відповідала ярмарковому настрою, а сам виконавець викликав бурхливі оплески. Гарно підготували виступ і учні 8 класу. Колоритним був у своїй ролі і Гончар О., добре співала Бігун Д. та інші.
По закінченню концертної програми усе купувалося й продавалося. Рекламували й розхвалювали свій товар усі, як справжні «базарники» з примовками та приспівками. Молодшим школярам у всьому допомагали батьки, які теж переймалися ярмарковим настроєм і виступали в образах перекупок.
Перед храмовим святом усе випечене та приготовлене було розкуплено миттєво. До святкового столу купували пересічні селяни і торти, і тістечка.
А в цей час запрацював символічний кафетерії, які влаштували учні 8 і 10 класів. Заходили й пригощалися усі бажаючі гарячими бутербродами й варениками, дерунами зі сметаною й різноманітними салатами.
Ніхто не минав шкільного ярмарку, адже поруч – дорога, усім було цікаво подивитись на це дійство. Були приємно вражені, коли на ярмарок завітала голова райдержадміністрації Тетяна Миколаївна Неділько та заступник голови райдержадміністрації Галина Євгенівна Рибальченко, які поспішали в своїх справах, але знайшли час побувати на нашому святі. Щиро частували діти поважних гостей гарячими дерунами зі сметаною, а ті дякували за дитяче тепло, бажання поділитися, пригостити усіх, хто до них приходив.
Це свято залишило в дитячих душах незабутній слід щирої дружби, українських традицій, пов’язаних з ярмаркуванням, гостинність українців.


Лідія Топтун,
керівник літературного гуртка Тиницької ЗОШ І­ІІІ ст.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Миколі Олександровичу Доценку

на 60-­річчя
Літа відлітають лелеками у вирій,
у далі безкраї ­ за обрій летять,
а Вам, любий тату, на життєвій ниві
сьогодні від роду уже 60.
Низький Вам уклін від дітей і онуків,
здоров'я міцного з роси і води,
нехай ваші лагідні натруджені руки
тепло і любов нам дарують завжди.
Спасибі, татусю, за ночі безсоннії,
спасибі, рідненький, за те, що Ви є,
нехай же Господь Вам дарує здоров'я,
наснаги і сили щодень додає.
Дружина, діти, внуки.
с.Білі Вежі ­ м.Рославль.
Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^