» Не впусти африканську чуму свиней у свій двір!
Інформація до новини
  • Переглядів: 232
  • Автор: admin
  • Дата: 3-11-2017, 09:22
3-11-2017, 09:22

Не впусти африканську чуму свиней у свій двір!

У Бахмацькій райдержадміністрації за підтримки Чернігівської обласної державної адміністрації спільно з Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації та Головним управлінням Держпродспоживслужби України в Чернігівській області, представниками Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) проведено міжрайонний семінар­навчання щодо запобігання поширення африканської чуми свиней.У семінарі брали участь представники Бахмацького, Борзнянського, Ічнянського та Талалаївського районів. А це голови Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій, начальники та спеціалісти з питань тваринництва структурних підрозділів агропромислового розвитку райдержадміністрацій, начальники районних управлінь, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, голови територіальних громад, керівники мисливських господарств, керівники та ветеринарні фахівці сільськогосподарських підприємств.
Семінар відкрила голова Бахма­цької райдержадміністрації Тетяна Неділько, яка наголосила на тому, що Бахмацький район є лідером з утримання свинопоголів'я серед інших районів області. Станом на 1 жовтня поточного року в сільськогосподарських підприємствах району утримується 44,0 тис. голів свиней. А отже, головне завдання всіх служб району ­ не допустити поширення африканської чуми свиней на територію нашого району.
Директор Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації Юрій Павлішен наголосив, що африканська чума свиней (АЧС) ­ інфекційна вірусна хвороба свійських і диких свиней. Також звернув увагу на спалахи Африканської чуми свиней по області. Зазначивши, що з початку 2014 року по області зареєстровано 29 випадків АЧС. Останній випадок згідно зі звітом результатів дослідження Державного науково­дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно­санітарної експертизи, звіт про результати дослідження патологічного метеріалу від двох загиблих свиноматок, 2 жовтня 2017 року підтверджено ДНК­вірус африканської чуми свиней у СФГ "Колос", смт. Куликівка, Куликівського району.
Представник Головного управління Держпродспоживслужби України в Чернігівській області Микола Мазигула ознайомив присутніх з ситуацією в області по африканській чумі свиней. Наголосивши, що ситуація щодо спалахів по АЧС в області на сьогоднішній день контрольована. Це щоденна наполеглива праця великої кількості працівників. Адже вірус АЧС немає ні кордонів, ні кольору, ні смаку. Велика небезпека щодо виникнення АЧС нависає в першу чергу над великотоварними свиногосподарствами. Тому головне завдання ­ це закритий режим роботи підприємств та дотримання санітарно­ветеринарних вимог.
Представник Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАП) Олександр Ревнівцев доповів про динаміку поширення хвороби в Україні та світі, звернувши увагу на економічні збитки від АЧС в Україні та світі. Станом на 1 жовтня 2017 року поголів'я свиней в Україні склало 6,76 млн. голів і порівняно з жовтнем 2016 року поголів'я свиней скоротилося на 9,3%. Однією з причин такого стану галузі є стрімке поширення Африканської чуми свиней. Взагалі з 2012 року було вилучено та знищено 148463 голови свиней. Збитки в приватному секторі становлять на жовтень 2017 року 14786 голів на загальну суму більше, ніж 18 млн. грн. Збитки в спеціалізованих господарствах становить ураження в 37 промислових підприємства на загальну суму збитків майже 148 млн. грн.
Треба знати, що африканська чума свиней не загрожує людям, хворіють лише свині. Смертність свиней може сягати 100% , вилікувати АЧС неможливо ­ вакцини та ліків не існує, тому єдиний метод боротьби із захворюванням ­ умертвіння та спалювання хворих свиней, щоб не допустити поширення вірусу.
Ознаки захворювання проявляються у свиней через 3­12 діб після зараження. Вірус хвороби може зберігатися у трупах тварин до 2,5 місяців, у замороженому м'ясі (­20°C) до безкінечності.
В Україні захворювання переважно уражає приватні господарства та невеликі ферми. Основна причина ­ власники свиней ігнорують прості, проте обов’язкові правила недопущення захворювання.
• Перевзувайтеся і перевдягайтеся, коли заходите у приміщення зі свиньми. Вірус не переноситься повітрям: потрапити до тварини він може тільки тоді, коли його туди занесе недбалий власник!
• Якщо ходите до лісу (збирати гриби чи ягоди), у жодному разі не заходьте у цьому одязі та взутті до свинарника, адже на ньому може бути вірус АЧС. У лісі вірус шириться через диких кабанів.
• Перед входом у свинарник покладіть килимок (краще поролоновий), який регулярно змочуйте антибактеріальним засобом (наприклад, добре підійде універсальний чистячий засіб для кухонного посуду, ванн, раковин, кухонних плит, кахлю, сантехніки тощо). Це добрий спосіб знищити бактерії на взутті.
• Не пускайте у свинарник сусідів та інших сторонніх людей.
• Не випускайте свиней з хліва — їх не можна вигулювати.
• Не утримуйте в одному приміщенні зі свиньми інших тварин чи птицю, особливо, якщо вони виходять на двір.
• Не годуйте свиней рештками зі свого столу та помиями. Однак, якщо цього не можна уникнути, прокип’ятіть їх упродовж 20 хв. перед тим, як згодуєте свиням. Корми для свиней також треба проварювати.
• Щодня оглядайте свиней. Якщо виникла підозра, що вони захворіли, — обов’язково повідомте ветлікаря. Тільки він зможе підтвердити чи спростувати діагноз АЧС за результатами лабораторних аналізів.
• Пам’ятайте, що рано чи пізно інфіковане АЧС м’ясо, яке заморозили в холодильнику, чи сало, яке закрили у банки, може стати причиною наступного спалаху захворювання, адже вірус у них житиме впродовж тривалого часу!
Лише дотримання перерахованих правил може вберегти господарство від зараження АЧС. Поки власники свиней не почнуть їх виконувати, захворювання продовжуватиме ширитися Україною. Для прикладу: в Іспанії з африканською чумою свиней боролися понад 30 років, поки не вдалося впровадити правила біобезпеки. Є й інший варіант — кубінський: щоб подолати захворювання, знищили всіх свиней. Це привід для власників замислитися, що краще: не допустити АЧС у свій двір, чи стати причиною знищення свиней у всьому селі через недбалість!
Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашому дорогому

КОЛІ ДАНЬКУ
на 2 рочки

Твій день народження не тільки твоє свято, радіють рідні, друзі теж. І ми тобі бажаєм щастя так багато, щоб у житті воно не мало меж. Нехай життя здається добрим дивом і плідні будуть справи і шляхи. Нехай живеться легко і щасливо, благословенний будь і Богом, і людьми.
Дідусь Володя,
бабуся Наташа.
с. Бахмач 1.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^