» Дієві послуги – вагомий результат
Інформація до новини
  • Переглядів: 208
  • Автор: admin
  • Дата: 3-11-2017, 09:27
3-11-2017, 09:27

Дієві послуги – вагомий результат


У першу неділю листопада в Україні відзначають День працівника соціальної сфери. Це свято по праву належить і співробітникам служби зайнятості – найпершої інстанції, до якої звертається людина, котра втратила роботу.
Аналізуючи цьогорічну ситуацію на ринку праці нашого району, варто говорити не про проблему безробіття, а про проблему зменшення кількості та зниження якості трудових ресурсів. Причинами цього є складна демографічна ситуація та міграційні процеси, які останнім часом активізувалися. Статистичні дані також свідчать про зменшення чисельності штатних працівників та значний сегмент тіньової зайнятості.
Як не парадоксально це звучить, але кількість безробітних в районі навпаки зменшується. Станом на 1 жовтня 2017 року на обліку в районному центрі зайнятості перебувало 592 особи безробітних. Всього з початку року перебувало на обліку та отримувало соціальні послуги 1695 осіб, що на 100 осіб менше в порівнянні з минулорічним показником.
За нашими прогнозами, частина з тих, хто не звернувся до служби зайнятості, працює «в тіні», а частина – виїжджає в пошуках кращих заробітків за кордон або, принаймні, до столиці. Покидати рідні домівки наших земляків змушує низька якість вільних робочих місць. Адже із 1084 зареєстрованих вакансій по району: 791 вакансію на нашому ринку праці роботодавці пропонують з мінімальною заробітною платою, 299 ­ від мінімальної до середньої по області, 20 – від середньої заробітної плати по області. Слід зазначити, що середня заробітна плата по області становить 5834 гривні.
Сьогодні в районі навантаження на кожне вільне робоче місце 11 осіб. Серед зареєстрованих безробітних більшість осіб – це люди, які потребують додаткових соціальних гарантій у сприянні працевлаштуванню (випускники навчальних закладів без досвіду роботи, особи з інвалідністю, громадяни передпенсійного віку), особи віком 45+, сільські мешканці тощо. Роботодавцям, насамперед, потрібні кваліфіковані робітничі кадри. Зокрема, бракує слюсарів, електрогазозварників, офіціантів, кухарів, продавців, водіїв, електриків, столярів. Пропонується робота і для громадян без спеціальної підготовки, зокрема для підсобних робітників, прибиральників, сторожів. Варто наголосити, що 60% зареєстрованих у службі зайнятості вакансій ­ це робота для представників робітничих професій, 10% ­ для робітників, які не потребують спеціальної підготовки.
Завдання державної служби зайнятості – соціально
захистити людей, які опинилися без роботи, та забезпечити роботодавців кваліфікованими кадрами. Загалом протягом січня­жовтня 2017 року активними заходами сприяння зайнятості в районному центрі зайнятості охоплено майже 1200 осіб безробітних. Зокрема, працевлаштовано 680 безробітних, проходили професійне навчання 218 осіб, набули нових професій та підвищували кваліфікацію 218 осіб безробітних, залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру 365 осіб.
Служба зайнятості підтримує підприємницькі ініціативи безробітних. Цього року за її сприяння 4 особи безробітних започаткували власну справу (це учасники АТО та особи з інвалідністю). Належна робота проводиться з профорієнтації безробітних. У районному центрі зайнятості проходять семінари, тренінги, ярмарки, де висвітлюються питання легальної зайнятості, з техніки пошуку роботи, запобігання нелегальної трудової міграції. Особлива увага приділяється професійній орієнтації молоді, зокрема, відбуваються акції «Випускник», дні «відкритих дверей», профорієнтаційні уроки. Проводиться відповідна робота також з представниками відділу освіти та батьками.
Незважаючи на те, що більшість клієнтів служби зайнятості – це шукачі роботи, найважливішими клієнтами і соціальними партнерами все ж є роботодавці. Адже саме вони створюють робочі місця і забезпечують людей роботою. Ми пропонуємо роботодавцям оперативну допомогу в підборі кадрів, організацію робіт тимчасового характеру, професійну підготовку потрібних працівників. Діє механізм фінансового стимулювання створення нових робочих місць, а саме: компенсація витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за умови працевлаштування безробітних громадян. З початку поточного року цією послугою скористалися 6 роботодавців району, працевлаштувавши 8 безробітних.
Звісно, що проблеми ринку праці служба зайнятості не може вирішити самостійно, тому удосконалення партнерства з органами влади та місцевого самоврядування, роботодавцями, профспілками, громадськими організаціями також серед пріоритетів нашої діяльності.
Напередодні професійного свята слова вдячності висловлюю колективу служби зайнятості за професіоналізм та відданість справі. Зичу всім міцного здоров’я, щастя, миру, добробуту, сил та наснаги у виконанні складних завдань сьогодення.
Тетяна Халимон,
директор районного центру зайнятості.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашому дорогому

КОЛІ ДАНЬКУ
на 2 рочки

Твій день народження не тільки твоє свято, радіють рідні, друзі теж. І ми тобі бажаєм щастя так багато, щоб у житті воно не мало меж. Нехай життя здається добрим дивом і плідні будуть справи і шляхи. Нехай живеться легко і щасливо, благословенний будь і Богом, і людьми.
Дідусь Володя,
бабуся Наташа.
с. Бахмач 1.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^