» З піснею по життю
Інформація до новини
  • Переглядів: 228
  • Автор: admin
  • Дата: 10-11-2017, 13:09
10-11-2017, 13:09

З піснею по життю


Мальовничий Присеймівський край багатий своєю історичною спадщиною та культурою, невичерпною криницею якого є пісенні традиції, створені народом протягом багатьох віків. Та найбільше одвічне багатство землі – це її люди, ті, хто створює історію, плекає землю, виховує дітей, творить пісню і передає її у спадок майбутнім поколінням.
Саме такою берегинею музичного мистецтва є директор Стрільницького будинку культури Тамара Євтушенко. Завжди весела та енергійна жінка заряджає позитивом оточуючих та несе культуру в суспільство. Тамара Петрівна настільки любить свою роботу, що не уявляє без неї свого життя. Талановита стрільничанка із задоволенням дарує приємні години культурного відпочинку землякам. Своїми майстерними виступами та позитивною енергетикою вона зачаровує глядачів. Жодне сільське свято не обходиться без її безпосередньої участі. Дієвим помічником директора Будинку культури у забезпеченні культурного життя громади є художній керівник Марина Ільченко. Спільно вони працюють над сценаріями заходів, оформленням сцени тощо. Постійними учасниками на урочистостях у Стрільниках є учні місцевої школи, вагому підтримку працівникам культури надає дирекція школи. Діти залюбки відві­дують різні гуртки, які діють при Будинку культури. Нині їх нараховується 10, трьома із них керує Тамара Петрівна. Особливою гордістю громади є дитячий колектив «Веселка», вокальний жіночий ансамбль «Берегиня», фольклорний жіночий колектив, поетичний клуб «Промінь». Ініціативна жінка зуміла згуртувати мешканців громади, які активно долучаються до проведення заходів. Постійно сприяє розвитку культури у населеному пункті Стрільницький сільський голова Сергій Дзюба. Сергій Іванович допомагає працівникам Будинку культури вирішувати чимало нагальних питань. Не залишаються осторонь культурного життя села сільгосппідприємства, які орендують землі на території громади. Зокрема, директор СТОВ "Надія" Володимир Романенко. Адже у нинішніх умовах нелегко організовувати масові заходи без підтримки спонсорів.
Репетиції, свята, костюми, пісні, реквізит… Все це вже давно стало звичним у роботі директора Стрільницького Будинку культури, а колись було лише мрією, котра зародилась ще в дитинстві. Змалечку дівчинка Тамара влаштовувала концерти для своєї родини. Оскільки зростала в атмосфері музичного мистецтва. У її великій сім'ї всі були творчими людьми. Одні добре грали на музичних інструментах, інші гарно співали. Тож, зібравшись на гостини, в оселі завжди лунала щира українська пісня, в якій розкривається душа народу. Мати дівчини Любов Микитівна працювала у місцевому Будинку культури. Як творча особистість радувала глядачів грою на баяні. Саме від неньки Тамара Петрівна успадкувала гарний голос та любов до гри на баяні. Будучи школяркою, талановита дівчина була незмінною учасницею художньої самодіяльності. Подобалось їй співати та декламувати вірші. З роками дитяче захоплення переросло у професійну стежину, яка привела до Ніжинського училища культури і мистецтв ім.М.Заньковецької. Опанувавши фах керівника оркестру народних інструментів, клубного працівника, дипломована стрільничанка повернулася до рідного села. Трудову діяльність розпочала у 1985 році баяністом Стрільницького будинку культури. Робота подобалась та приносила задоволення, а пісня допомагала їй впевнено крокувати життям, додавала наснаги на працю. Згодом Тамару Петрівну призначили художнім керівником. Вона, як професіонал своєї справи, намагається зробити сільські будні святом, вселити людям надію на світле майбутнє.
Ось уже три роки Тамара Євтушенко директор Стрільницького будинку культури.
Зрозуміло, професія працівника культури специфічна: це й ненормований робочий день, і вміння дарувати людям свято, коли часом самому на душі буває кепсько, це й людяність та завзяття, яке надихає колектив та вихованців на творчу роботу. Маючи за плечима тридцятирічний стаж роботи, жінка прагне вдосконалювати свої знання. Наполегливо опанувала гру на акордеоні, яким поповнився Будинок культури. За сумлінну працю Тамара Петрівна має чимало відзнак. Та особливою для неї є обласна нагорода за виховання прийомної дитини.
Звичайна сільська жінка, як говорить про себе Тамара Євтушенко, виховала і дала путівку в життя 4 дітям. Всі вони є гідними громадянами своєї Батьківщини. З любов’ю говорить вона про кожного з них. Відчувається, що сім’я для неї найбільше багатство. Тішиться щаслива бабуся трьома внуками, які перейняли від неї любов до пісні та музики. Нині жінка займається домашнім господарством, плекає квіти, які з ранньої весни до пізньої осені веселкою буяють на подвір’ї. Доньки та син часто навідують матір, допомагають, а коли збираються за святковим столом, то частування не обходиться без їхнього мелодійного співу. Ото вже радіє душа Тамари Петрівни. Адже, як говорить жінка: «Пісня ­ одвічний оберіг українського народу. У ній відображена народна мудрість. Тож не цураймося пісні. Співаймо колискову немовляті, співаймо в полі, вдома, в клубі. Співаймо з синами і доньками, з друзями і родичами. Бо ж пісня навчить нас любові, збереже мир і злагоду»,­ з гордістю говорить директор Будинку культури.
Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Дорогій внучці і племінниці

Катеринці ГУБАР
на 5 рочків

Ми тебе дуже любимо і бажаємо: хай несуть білочки гостинці у вишиваній торбинці, подарунків так багато, бо в Катрусі нині свято. Десь у лісі серед трав зайчик квіточок нарвав. Цілу ніч ішов він пішки, аж втомились в нього ніжки. У двері лапкою шкребе: «З днем народження, Катрусю, тебе».
Дідусь, бабуся, дядя Саша.
м. Бахмач.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^