» Школа з давньою історією і традиціями
Інформація до новини
  • Переглядів: 1 843
  • Автор: admin
  • Дата: 11-09-2015, 08:59
11-09-2015, 08:59

Школа з давньою історією і традиціями

Нещодавно малиновий дзвоник покликав дітвору до навчання. Дзвінкоголоса молодь сіла за парти, наповнюючи  класні кімнати і коридори життям.  Понад 100 років Бахмацька ЗОШ №4 відкриває свої двері для учнів, а її стіни  зберігають пам’ять про їх гучні вигуки і сміх,  суворі , але вірні настанови вчителів, численні  шкільні свята. Сторіччя?!  Це багато чи мало , в порівнянні з вічністю – це краплина в морі, а в порівнянні з людським життям – солідний  відрізок часу.  Чимало школярів  бігали коридорами цієї школи, сиділи за партами  просторих класів, вчились опановувати не тільки шкільні дисципліни, а й перші життєві істини.  Не одна сотня вчителів  віддавала  їм свої час, знання, терпіння, любов. Продовжують вони робити це й сьогодні, живучи спогадами про своїх вихованців.  Співчувають їх невдачам, радіють успіхам. І з гордістю говорять: «Це - наш учень!»
 - Не так багато в районі шкіл з такою багатою біографією, а в місті ми такі єдині, - говорить директор нав-чального закладу  Лариса Борисівна Лемешко. –  У мене часто запитують, чи є знаменитості серед випускників школи. Скажу  відверто, що  космонавтів немає і лауреатів Нобелівської премії також.  Зате є  митці, лікарі, вчителі, дослідники, музиканти, поети та люди різних робітничих професій. Багато хто з наших випускників обіймають керівні посади, досягли успіхів у підприємницькій діяльності та не забувають про рідну альма-матер. Цю школу закінчували ті, хто піднімав країну з руїн, хто робив  і робитиме  багато гарних справ на землі. Хтось живе і працює в Україні, інші – за її межами.  Історія школи давня і цікава.
   Безперервної інформації про існування  освітнього закладу немає. Лариса Борисівна, її попередники та педагогічний колектив  намагаються дослідити  та             займаються вивченням невідомих сторінок  історії рідної школи.
 - Ми ставимо собі за мету дослідити давню історію закладу.  Звертаємось до архівів, істориків, - розповідає директор.
   Достеменно відомо, що в 1897 році  в дерев’яному приміщенні  існувала земська церковно-парафіяльна школа при Вознесенській церкві, де навчалися грамоті юнаки і дівчата. Та рік її відкриття невідомий. Потім відомості про школу губляться. Відтворюється  історія навчального закладу в альбомі 1947 року, що містить світлини  багаточисельної шкільної родини та  педагогічного колективу.  Яскраві моменти життя тодішніх школярів можна побачити на фотографіях. Пішому походу учнів до Батурина присвячена ціла серія старих фото. Розповідають світлини і про спортивні досягнення  школярів, численні екскурсії.
   Приємно відзначити, що у четвертій міській навчають дітей  цілі династії вчителів. Серед них  родини  Педанів  і Шепелів.
   - Чим же живе школа сьогодні ? – цікавлюся у директора навчального закладу. 
- Намагаємось  підтримувати давні традиції нашої школи , надаючи їм сучасного забарвлення.  Педагогічний колектив  налічує 28 чоловік.  Лави педагогів поповнюють і молоді спеціалісти, які разом із своїми досвідченими колегами  працюють над формуванням  у дітей духовних цінностей на основі  національних традицій. Серед них 17 вчителів мають вищу категорію та звання старшого вчителя, два  вчителі-методисти, чотири  нагороджені знаком «Відмінник освіти і науки». Всі ми пишаємося  нашими учнями, які не тільки показують гарні результати в навчанні, спорті, в різних видах мистецтва, а й займаються волонтерською діяльністю. Хочу відзначити Катерину Пиркал, Марію Гриценко, Валентина Хамана, Марію Білоштан, які  за допомогу у зборі коштів та продуктів отримали грамоти від волонтерської організації  «Вогонь Відродження». Приємно відмітити ученицю 7 класу Софію Вершиніну, відмінницю навчання, яка переїхала до нас з міста  Ясиновата, - розповідає Лариса Борисівна. - Та турбує  педагогічний колектив те, що цьогоріч  за парти  сіло лише трохи  більше 200 учнів. Це говорить про те, що сьогодні відбувається відтік школярів з багатьох причин. Але ми сподіваємось, що  ситуація зміниться. Адже цьому сприяють наполеглива праця  педагогів та зручне розташування школи,  поряд  з якою  знаходяться  важливі заклади, діяльність яких спрямована на   всебічний розвиток дитини: Бахмацька районна школа мистецтв ім. А. Розумовського, дитячо-юнацька спортивна школа,  міський стадіон,  районна бібліотека, парк культури і відпочинку, районний історичний музей,  з якими міська четверта школа тісно співпрацює.

Наталія Бережна.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^