» Герої живуть у всенароднім серці
Інформація до новини
  • Переглядів: 56
  • Автор: admin
  • Дата: 16-11-2017, 16:03
16-11-2017, 16:03

Герої живуть у всенароднім серці


21 листопада українці відзначатимуть День Гідності та Свободи, день, що об’єднав дві знакові події у новітній історії України – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013­-2014. Ця пам’ятна дата уособлює доленосні події в державі, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та національних інтересів держави.
Їх назвали Небесною Сотнею – українців,які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського, Інститутській. Героїчна сотня, зробивши перший крок, полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами­охоронцями. Серед них і наш земляк – Герой України Василь Прохорський.
   Напередодні Дня Гідності та Свободи поспілкувалася з матір’ю Героя Небесної Сотні Світланою Миколаївною Діденко.
­- Світлано Миколаївно, як Ви вважаєте, за чотири роки після Революції Гідності змінилася ситуація в Україні?­
- Так, я вірю, що тоді, у 2014 році Україна народилася заново, а українці стали більш свідомими, відродивши свою національну приналежність. Нині люди об’єдналися у бажанні створити незалежну, вільну, демократичну Україну. Утім поміж українців наростає невдоволення через те, що представники попередньої влади  дебільшого уникають відповідальності за свої злочини. З моменту закінчення революції минуло вже 4 роки, а корупція, як і раніше, докучає Україні. Окремі політичні сили продовжують проводити брудні політичні баталії у боротьбі за владу, маніпулюючи людьми. Але попри все це, Революція Гідності допомогла багатьом українцям збагнути, що їхнє майбутнє в їхніх руках і кожен сам відповідає за власну долю і, зокрема, за державу. Майдан довів, що ми сильна нація, яка готова до кінця відстоювати свою гідність. Тому, якщо кожен буде брати відповідальність за свої вчинки і діяти так, як того вимагає від інших, усе в нас буде добре. Щиро вірю в те, що мій син недаремно загинув на Майдані. Він віддав життя за честь, за волю, за право бути українцем, за свою Батьківщину.
­- Чи підтримуєте Ви зв’язки з матерями Героїв, що загинули за честь, за волю, за незалежність?­
- Звісно, ми спілкуємось, підтримуємо один одного не лише словом, а й ділом. Адже незалежно від того, де загинула твоя дитина – в зоні АТО, чи на Майдані, материнське серце болить однаково. Нам не потрібно чекати на чиюсь допомогу чи підтримку. Необхідно згуртовуватись і сподіватись на свої сили та можливості. Необхідно відкинути свої амбіції і вирішувати проблемні питання виважено, в діалозі, а головне разом, лише тоді буде позитивний результат. Недарма говорять ­ у єдності наша сила, ­ про це я говорила на нещодавній зустрічі з керівництвом району, окремими депутатами обласної та районної рад, матерями Героїв, громадськістю.
­- Світлано Миколаївно, задля увіковічення пам’яті сина Ви зробили чимало, чи маєте ще якісь ідеї?Після того, як загинув Василь, моє життя поділилось на до і після. Нині я все роблю, щоб зберегти про нього пам’ять. Як мені не важко, власноруч прибрала сміттєзвалище на вулиці, яка носить ім’я мого сина. Нині там замість бур’янів височіє капличка, меморіальна стела, лавочка і вражаючої краси квітник. Коли я цим займаюся, мій біль притупляється. А нещодавно за власною ініціативою та за підтримки народного депутата України Валерія Давиденка було висаджено калиновий гай на честь Героїв. Приємно, що до цієї справи долучилися всі небайдужі люди, які спільно, однією дружною родиною, не зважаючи на політичні переконання, працювали, аби саджанці калини нагадували всім про мужній подвиг загиблих синів України. У майбутньому поряд із гаєм я планую встановити камінь, на якому буде викарбувано на чию честь висаджено саджанці та за чиєї підтримки.
­- Щоб Ви побажали людям напередодні Дня Гідності та Свободи?
- ­Щоб не сталося, ніколи не опускати руки. Об’єднатися заради гідного життя в Україні. Наразі в державі чимало проблем, на їх вирішення знадобиться багато часу, але нашим громадянським обов’язком є побудова європейської держави ­ України, незалежність якої захищають наші діти.
Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Миколі Олександровичу Доценку

на 60-­річчя
Літа відлітають лелеками у вирій,
у далі безкраї ­ за обрій летять,
а Вам, любий тату, на життєвій ниві
сьогодні від роду уже 60.
Низький Вам уклін від дітей і онуків,
здоров'я міцного з роси і води,
нехай ваші лагідні натруджені руки
тепло і любов нам дарують завжди.
Спасибі, татусю, за ночі безсоннії,
спасибі, рідненький, за те, що Ви є,
нехай же Господь Вам дарує здоров'я,
наснаги і сили щодень додає.
Дружина, діти, внуки.
с.Білі Вежі ­ м.Рославль.
Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^