» Щастя - у серці, серце в любові
Інформація до новини
  • Переглядів: 3 398
  • Автор: admin
  • Дата: 1-12-2017, 10:58
1-12-2017, 10:58

Щастя - у серці, серце в любові


Кожен, хто з’являється на світ, претендує на щасливу долю. Людина прагне бути щасливою. Але чомусь одні її мають, а інших вона вперто обминає. Що таке щастя? Як його знайти? Погляди на цю вічну, як світ, проблему дуже різняться. І щоб знайти правильну відповідь на це питання, ми здійснили подорож літературними стежками, де говорили про одвічну проблему людства – про щастя на прикладі життя і творчості Г.С.Сковороди. Цього року все людство відзначатиме 295–річчя з дня народження філософа й поета. Велич і безсмертя Сковороди полягає в тому, що в глуху пору найжорстокіших утисків народу царизмом він став на захист людини.
Письменник мріяв про справедливе суспільство, де кожен буде жити добре. Творча спадщина Григорія Савича сповнена філософських роздумів про людське щастя, про єдність людини й природи. У школі було проведено захід «Літературними стежками Г.С. Сковороди». Учні досліджували життя філософа, а також його літературні доробки . Свої погляди митець висловлював у байках, бо вони є одним із способів пізнання людських взаємин, характеру людини. Кожна група готувала рольове читання байок: «Соловей, Жайворонок і Дрозд» , «Баба та Гончар» , «Бджола і Шершень».
Також було показано образ Григорія Сковороди у творах українських письменників. Звучало виразне читання поезій П. Тичини, Д. Павличка, Ю.Клена.
Неможливо не згадати і поетичну збірку «Сад божественних пісень». Декламували учні поезію «Всякому місту ­ звичай і права». Учні, які працювали у творчій лабораторії, читали власні висловлювання на тему: «Що я відкрила/відкрив для себе, читаючи Сковороду».
Провели уявне інтерв’ю з Г.С.Сковородою, де запитували, чи вважає він себе щасливою людиною. На це питання прозвучала така відповідь: «Так, я жив у гармонії з собою, моя доля і творчість нероздільні, жодного разу я не зрадив своїм ідеалам. Я щасливий».
Провели заочну екскурсію «Сковородинівськими стежками»: село Чорнухи на Полтавщині, Київ, Петербург, Угорщина, Польща, Братислава, Відень, Переяслав, Харків. Прозвучали пісні на слова Г.С.Сковороди, провели вікторину.
Зокрема, у пісні «Щастя, де ти живеш» поет досліджує важливі аспекти щастя: згубний вплив багатства на людину, втрата внутрішньої свободи, цінність людського життя, мудрість, працьовитість. В останньому своєму творі автор записав: « Ми побудуємо світ кращий. І створимо день веселіший».
Отже, письменник вірив у щасливе життя, краще майбутнє. Напис на могильному камені «Світ ловив мене, але не спіймав» підкреслює, що він вистояв, зберіг ясність розуму, чистоту совісті і відданість улюбленій справі.
Я навчаюся в школі. І вважаю, що зараз для мене найголовніша праця – навчання. І як буду вчитися, так складатиметься моє особисте життя, щасливе або нещасливе. Одного хочу: щастя, мати хорошу роботу, бути чесною людиною, жити по совісті, як хотів того великий український філософ, письменник, учитель Г.С.Сковорода.
Іна Гасинець,
учениця 9 класу Курінського НВК.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^