» Вартові лісу
Інформація до новини
  • Переглядів: 1 229
  • Автор: admin
  • Дата: 18-09-2015, 13:29
18-09-2015, 13:29

Вартові лісу

Привітно зустрів невеличкий, але дружний колектив із семи чоловік. Понад двадцять років підприємство очолює лісничий Віталій Олефіренко.

­ В своїй професії люблю все, ­ розповідає Віталій Анатолійович.­ Люблю спостерігати, як посаджене тобою деревце набирається сили, зростає. Люблю звірів, слухати спів пташок. Часто доводилося спостерігати за роботою батька, який теж був лісничим, тож про вибір іншої професії мова і не йшла. З 1983 року працюю в Борзнянському лісгоспі. На роботу прийшов іще до армії, пізніше здобув вищу освіту відповідного спрямування. Про працівників очолюваного мною колективу можу сказати тільки добрі слова. Неодноразово підприємство займало перші місця по виконанню планових завдань серед лісництв лісгоспу.

Більш ніж чверть століття дбають про ввірену територію, зберігаючи та примножуючи лісові насадження, помічник лісничого Володимир Северін та майстер лісу Олексій Кулініч, який теж пішов стопами батька та продовжує трудову династію. Понад десятиріччя працюють майстер лісу Віктор Горбач, тракторист Володимир Рудько. Тут, навчаючись у старших колег, опановує секрети ведення лісового господарства і молодь. Схвально відгукуються старші колеги про майстра лісу Андрія Гурина, який до обраної професії ставиться з великою відповідальністю. Окрім прямих обов’язків майстер лісу дбайливо майструє та розвішує годівнички для пташок, звів зручну альтанку, щоб відвідувачі лісу мали змогу перепочити. Гордяться працівники ДП «Бахмацьке лісництво» і своїм колегою звалювальником лісу Сергієм Аліксіюком, який нещодавно повернувся із зони АТО. Довелося Сергію побувати в гарячих точках, був поранений. Тож підтримували колегу і морально, і матеріально. Борзнянським лісгоспом, до структури якого входить ДП «Бахмацьке лісництво», виділяли кошти на придбання форменного одягу, лікування.

Територія лісництва знаходиться в межах Бахмацького і Ічнянського районів, розділена на три майстерські дільниці і складає майже 1500 тис. га. Проблема охорони лісів від пожеж ­ одна з найбільш складних, яка вирішується працівниками лісового господарства. Особливо гостро вона постала цього літа, коли надзвичайна спека стала причиною масових пожеж. Працівниками підприємства велася роз’яснювальна робота серед населення, встановлювалися агітаційні матеріали, патрулювалися ліси. Також було облаштовано 15 км та доглянуто 50 км протипожежних мінералізованих смуг. Дбають працівники лісу і про примноження зелених насаджень. З початку року висаджені молоді дерева на площі 3,8 га. Створено гектар плантації новорічної ялинки. Суцільними рубками охоплено площу 3 га, що складає 870 кубів деревини. Проведено вибіркові рубки на 110 га, заготовлено 1540 кубів деревини.

Праця лісівника – це чисте повітря навколо, шум зелених дібров. На них покладена висока відповідальність і почесна місія по збереженню і примноженню лісових багатств, яка вимагає від кожного, хто трудиться на лісовій ниві, не лише високого професіоналізму, а й високої громадської свідомості за майбутню долю наших лісів.

Тож, вітаємо всіх працівників лісового господарства Бахмаччини з професійним святом. Нехай шумлять і розростаються зелені гаї, радуючи прийдешні покоління.

 

Наталія Корень.

 

На фото: Володимир Рудько, Віктор Горбач, Володимир Северін, Віталій Олефіренко, Андрій Гурин, Сергій Аліксіюк.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^