» Нелегка ноша у листоноші
Інформація до новини
  • Переглядів: 306
  • Автор: admin
  • Дата: 12-01-2018, 09:00
12-01-2018, 09:00

Нелегка ноша у листоноші

У відділенні поштового зв’язку села Курінь працюють оператор Світлана Гришко, листоноші Любов Савченко, Ніна Крисенко, Валентина Матісько, Світлана Слухай, Любов Бойко, Оксана Гриненко, Любов Ситченко, Катерина Штельмух. Очолює цей суто жіночий колектив Лідія Апанасенко, яка більше 30 років віддала поштовій справі. Це не просто фахівці, а люди, котрі присвятили себе улюбленій професії. Це лише на перший погляд здається, що робота листоноші проста. Насправді, це зовсім не так. Адже, необхідно запам’ятати чисельні назви газет, журналів, вивчити смаки читачів, порадити їм певний перелік видань. Чого варте лише долання за будь­якої погоди чималих відстаней, аби вчасно доставити кореспонденцію до передплатників.
Незважаючи на те, що Інтернет забирає ринок поштових послуг, палітра періодичних видань з кожним роком стає більш різноманітною і може задовольнити найвибагливіші смаки читачів. Адже ніякі соціальні мережі не можуть зрівнятися з друкованим словом. Є чимало журналів і газет, які курінці передплачують незмінно багато років. Ці видання не втратили своїх прихильників і в цьому півріччі. До душі людям читати «Вісник Ч», «Гарт», «Газета по­українськи», «Сільські вісті», «Газета для жінок» тощо. З особливою активністю мешканці Курінської територіальної громади передплачують районну газету «Голос Присеймів’я». Це одна з най­улюбленіших друкованих видань читачів. Варто відзначити, що районка збільшує аудиторію своїх прихильників поміж пересічного населення району. Є люди, які передплачують її десятиліттями. Лише у селі Курінь близько семисот шанувальників «Голосу Присеймів’я». Окрім Курені листоношам доводиться обслуговувати Шумейки, Українське та Ополонське. Окрім основної роботи, листоноші в деякій мірі є психологами та соціальними працівниками. Адже тривалі розмови з односельцями про наболіле стають скоріше нормою, аніж виключенням. Особливо на листонош чекають люди поважного віку, щоб поговорити, дізнатися про новини, відчути підтримку не лише добрим словом, а й ділом. Для них вони посередники між «світом» та «самотністю», друзі і порадники, з якими можна, нехай на хвилинку, але поспілкуватися. А ще старенькі, які рідко вибираються з дому, чекають на товари першої необхідності, які поштарі привозять їм просто додому. У будь­яку пору року надійним помічником у роботі листонош є велосипед. Адже вага поштових сумок досягає близько 20 кг. Це без урахування товарів, які необхідно реалізувати. І хоча взимку їздити складно, але можна сумки транспортувати – і вже стає легше. А щодо друкованих видань, то курінці їх передплачують чимало: хто по 4, хто по 6 або 7. Найактивнішим передплатником у селі, за словами листонош, є Юрій Губар (на фото), який трудиться опалювачем приміщення сільської ради та відділення поштового зв’язку. На І півріччя 2018 року чоловік передплатив 18 друкованих видань, кожне з яких він чекає із нетерпінням. За тиждень до осель курінців працівники відділення зв’язку доставляють близько 3000 примірників кореспонденції. Полюбляють читати і самі поштарі. Найбільше газет та журналів отримують Валентина Матісько, Світлана Слухай, Любов Савченко, Ніна Крисенко. Вони власним прикладом заохочують людей передплачувати цікаву і корисну періодику. За плечима цих листонош чималий трудовий досвід.
Як би там не було, а уявити наше життя без пошти неможливо. Не викличе заперечення і той факт, що саме відділення зв’язку є тим необхідним ланцюжком, який єднає редакції друкованих видань із читачами. Саме завдяки відповідальній роботі працівників пошти, газети та журнали можуть вчасно потрапити до рук передплатників. Тож бажаємо листоношам енергійності, завзяття та оптимізму на професійній ниві поштового зв’язку.

Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій

Ані Юріївні ДОЦЕНКО
на 10 років

Ми тебе вітаємо із великим святом і тобі бажаємо радості багато. Виростай розумна, добра і красива, будь у житті ти завжди щаслива. Виростай на радість і батькам, і рідним. Радісних усмішок, квіточок гарненьких, вогнику, завзяття у очах, рідненька. Бажаємо багато знати, бо всього цікавого в світі так багато. Щоб в житті не знала ти горя і біди, щоб тобі щастило всюди і завжди.
Дідусь, бабуся і вся родина.
с.Бахмач 1.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^