До зими і її примх готові ще з осені. Для очистки вулиць від снігу, а їх у місті 159, заздалегідь були розроблені карти – схеми, згідно з якими і діяли під час снігопаду. До снігоочисної роботи було залучено 10 одиниць техніки, враховуючи транспорт підрядних організацій, з якими було укладено договори.
На жаль, техніка КВП "Комунальник" вся стара, тому це вносило свої корективи. Якщо трактор чи грейдер виходили з ладу, то намагалися їх якнайшвидше відремонтувати і знову відправити на дільницю. У КВП «Комунальник» немає жодної одиниці спеціалізованої техніки для очистки снігу, яка, звичайно ж, полегшила б роботу комунальників. Хоча все було розплановано, і працівники та очисна техніка були закріплені за конкретними дільницями, мали місце й деякі недопрацювання. Але, зробивши відповідні висновки, в майбутньому намагатимемося не допускати таких помилок.
Бачила як люди, та власне, й сама, спостерігала за роботою чудомашини, що чистила тротуари та доріжки. ЇЇ нещодавно придбали?
Так, нещодавно за кошти Бахмацької міської ради придбано дві самохідні снігоочисні машини, що значно допомогло в роботі. Раніше доріжки, тротуари на вулицях міста, на шляхопроводі працівники «Комунальника» чистили від снігу вручну , а цьогоріч за допомогою новопридбаної самохідної машини – це в рази і швидше, і легше, і більша площа прибрана від снігу. В ті дні, коли сніг випадав досить інтенсивно, працівники комунального підприємства приступали до роботи на дільницях о 5.30 і працювали до пізнього вечора, намагалися вправно впоратися з роботою.
Володимире Борисовичу, Ви активно спілкувалися з мешканцями міста у соціальних мережах. Це Вам допомогло чи завадило у роботі?
Звичайно, що допомогло. Дякував, що вчасно інформували про те, що якась вулиця чи провулок були випадково пропущені і не почищені. Кожні, мабуть, 23 хвилини мені телефонували чи писали громадяни, ми оперативно робили свою роботу, позитивно реагували на прохання людей розчистити вулиці від снігу. Зрозуміло, миттєво все зробити не могли, але старалися зробити все вчасно.
Заздалегідь була заготовлена і протиожеледна суміш. На даний час її у наявності близько 200 тонн, вистачить на всю зиму, хоч і діють контракти на закупівлю.
Які ваші плани на перспективу?
Першочергове завдання, яке стоїть перед нами забезпечення міста контейнерами для сміття, які плануємо розставити біля багатоквартирних будинків. Згодом, коли визначимося з їх кількістю, плануємо облаштувати контейнерні майданчики, які будуть огороджені та матимуть привабливий естетичний вигляд. Близько 60 контейнерів вже закуплено за бюджетні кошти Бахмацької міської ради. Хочемо розпочати і в нашому місті сортування сміття. Тому приступили на базі підприємства до виготовлення контейнерів для пластику. Вже декілька виготовлено, працюємо над удосконаленням дизайну.
Також, аби навести порядок в місті щодо стихійних сміттєзвалищ, встановлюватимемо відеокамери, і вже тоді порушники будуть відповідати.
У планах також облаштування літнього кінотеатру в місті, дитячих майданчиків з пісочницями різних форм, з будиночками, які виготовлятимемо у комунальному підприємстві власноруч.
Ідей у керівника чимало, їх всі реально втілити в життя при підтримці небайдужих громадян та Бахмацької міської ради, на співпраці з якою неодноразово наголошував керівник КВП «Комунальник».
Інна Мозгова.