» Вишивка - поезія душі й оберіг
Інформація до новини
  • Переглядів: 14
  • Автор: admin
  • Дата: 9-02-2018, 08:29
9-02-2018, 08:29

Вишивка - поезія душі й оберіг


Народна вишивка займає особливе місце в українській культурі. Не зважаючи на століття поневолення різними країнами, українці зуміли сформувати, зберегти й примножити власну культуру.
Вишивання як народне декоративне мистецтво своїм корінням сягає глибокої давнини й поєднує в собі духовно­матеріальну діяльність людини. Це ремесло було відомим ще в ІV столітті до н.е., розвивалося, збагачувалося й дійшло до нас як прекрасний витвір рук людини та вираження її душі.
Пошуки прикладів цього прекрасного виду мистецтва на Бахмаччині привели нас до мальовничого, багатого своєю історією, роботящими, талановитими людьми села Бахмач – 1.
Люб’язно допомогла організувати зустріч з майстринями вишивки Туз Галина Іванівна, учитель української мови та літератури місцевої школи, розповіла про вишивки, зібрані в шкільній кімнаті народознавства. А спілкування з народними вмільцями надало нам багато знань про вишивку та естетичної насолоди.
Оксана Олександрівна Дудко дбайливо зберігає роботи матері та свекрухи: рушники, підзорники. Великі, барвисті вишивки 60 – 80­х років ХХ століття з квітковими композиціями, пташками, виконані хрестиком. Натхненно розповідає про них пані Оксана, вона захоплюється вишиванням картин. Дуже сподобався нам зимовий пейзаж, ніби через шибку виглянули на подвір’я, так усе по­справжньому.
Федай Алла Миколаївна вишиває з дитинства підзорники, наволочки, серветки, на яких рослинний, геометричний орнамент. Спостерігаються види розміщення орнаменту на наволочках – стрічковий, сітчастий та центричний. У доробку досвідченої майстрині килим, рушники, картини, скатертини, накидки на крісла, наразі захоплюється вишивкою бісером. Сонячність, соковите розмаїття барв, народна символіка, радість і зажура, котрі тісно переплелися й окрилились на узорах, не могли залишити нас бадужими.
До своєї хати запросила Барабаш Надія Яківна – і ми потрапили в райський сад з пишними квітами та казковими птахами. З дитинства вишиває хрестиком, гладдю. Збереглися рушники, підзорники, наволочки, картини з 60 років ХХ століття до сьогодення. Вишитих речей багато, вони красиві, барвисті, пишні, розкішні… Для дочки, внуків вишивала весільні рушники, зараз працює над іконами. Господиня привітна, її розповідь, як і вишивки, цікава, захоплююча, повчальна, щира й приємна.
Для душі, краси й подарунків рідним та близьким Ярмак Галина Федорівна створює ікони, рушнички, картини, наволочки. Цікавим є рушник «божник», вишитий хрестиком, стрічковим геометричним орнаментом із центричним ромбовим орнаментом посередині, зірками та хрестами вгорі.
Пані Галина не уявляє жодного дня без голки й нитки. «Можу вишивати цілісіньку ніч. Незалежно від настрою, завжди беру голку в руки, і все змінюється. Тягар з душі спадає, самопочуття покращується, настає момент справжньої насолоди», ­ говорить майстриня. А на полотні розквітають квіти, оживають птахи, різноманітні сюжети. Роботи охайні, витончені.
Отже, підсумовуючи побачене й почуте, можемо сказати, що українська народна вишивка ­ багатогранне явище художньої культури нашого народу, що розвиток цього виду мистецтва триває з давніх часів до сьогодення. Наші люди зберігають зразки вишивки як дорогі реліквії, як пам’ять роду. Вони творчі, глибоко розуміють красу, добрі, щирі, відроджують, розвивають і пропагують вишивальне мистецтво. Спілкування з ними приємне, незабутнє і в котре переконує в тому, що вишивка – поезія душі й оберіг.
Юлія Шевченко,
учениця 10 класу,
Антоніна Ворона,
учитель української мови
та літератури Бахмацької ЗОШ І­ІІІ ст.№ 4.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

20 лютого 2018 року святкуватиме свій

20 лютого 2018 року святкуватиме свій
85-­річний ювілей наша дорога мама,
бабуся, прабабуся

КРИНИЦЬКА 
Тетяна Максимівна
з села Шумин.
Від щирого серця шлють
вітання іменинниці
син Олександр, невістка
Надія, зять Василь
з сестрою Катериною,
онуки Тетяна та Людмила
з чоловіком Євгеном,
правнуки Дмитро та Андрій.

Лагідна, рідненька, добра і проста,
Наша дорогенька, наша золота,
Натруджені руки, мудрії слова,
Вам ніколи, бабусю, спокою нема.
Тож дозвольте в день такий святковий
Побажати щастя, радості в житті,
Щоб не знали, горя Ви ніколи
І до 100 років Ви для нас жили!
Ми Вас дуже любимо!
Детальніше

Найкращим батькам

Віктору Олексійовичу та
Людмилі Володимирівні ІВАНЬКАМ
на 45­-річчя подружнього життя
Щиро вітаємо вас, наші найрідніші, із 45-­річчям подружнього життя. Усе було в житті: радощі й печалі, болі й тривоги, та ви тримались разом життєвої дороги. Ви все дітям віддавали, навчали жити і любити, і перед вами ми в боргу, хоч нам його не оплатити. Спасибі, рідненькі, за ласку і ніжність, за лагідні руки, за вашу привітність, за добрії очі і біля колиски недоспані ночі. Хай хліб і сіль у вашій хаті будуть, спочинуть руки, стомлені в труді. У щасті, радості усі проходять будні, а свят ще буде безліч у житті.
Із вдячністю та повагою донька та син із сім’ями.Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^