» ... А ту дружбу, яка народилася в Афганістані, берегтиму як компас душі, як найвищу мету
Інформація до новини
  • Переглядів: 565
  • Автор: admin
  • Дата: 16-02-2018, 08:55
Редагував: admin
16-02-2018, 08:55

... А ту дружбу, яка народилася в Афганістані, берегтиму як компас душі, як найвищу мету

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниця виведення військ з Афганістану. Афганістан… Уже 29 років у нашій свідомості відлунюється це слово не як географічна назва далекої країни, а як синонім людського лиха та справжнього пекла. Через горнило афганської війни пройшло чимало відважних мешканців нашого району. За кожним із них своя доля, свій життєвий подвиг, свій крок у безсмертя. У страхітливому полум’ї війни вони пізнали ціну життя, взаємопідтримки, чоловічої дружби, склали екзамен на мужність і відвагу. Та, на жаль, не всім судилося повернутися на рідну землю живим.
Жорстока війна обірвала на півноті молоді життя Олександра Охотника, Володимира Висовненка, Володимира Іващенка та Олега Федоренка. Прикро, що через роки цей гіркий список поповнили вірні сини України, які віддали свої життя у боротьбі за свободу, незалежність та суверенітет своєї Батьківщини. Це Юрій Бутусов, Олександр Пащенко, Віктор Кеслер, Олександр Ровний, Володимир Лестуха, Владислав Пилиповський, Сергій Кошмал, Юрій Савченко, Юрій Мальцев та Герой Небесної Сотні Василь Прохорський.
Цьогоріч з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, воїни­афганці та воїни АТО на чолі з головою Бахмацького районного осередку Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів­інтернаціоналістів) Валерієм Колошею спільно з головою райдержадміністрації Тетяною Неділько, заступником голови районної ради Анатолієм Бондарем відвідали сім’ї загиблих афганців та учасників АТО. Спілкуючись із родичами, вони поцікавились їхнім здоров’ям, проблемами. Із синівською вдячністю вони говорили з матерями, згадуючи полеглих побратимів. Кожна родина загиблих отримала продуктові набори та матеріальну допомогу.
Наступного дня у райдержадміністрації відбулася зустріч керівництва району, міста та окремих районних служб з воїнами­інтернаціоналістами і учасниками АТО, на якій обговорили чимало питань, що стосуються соціального захисту, забезпечення лікарськими засобами, медичного супроводу, виділення земельних ділянок тощо.
Урочистості продовжилися у районному Будинку культури.
Зі щирими словами вдячності та поваги до присутніх у залі звернулися голова райдержадміністрації Тетяна Неділько та заступник голови районної ради Анатолій Бондар.
За активну участь у діяльності Бахмацького районного осередку Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів­інтернаціоналістів) та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав Подяки голови районної державної адміністрації та голови районної ради оголосили Миколі Бабіну, Віктору Сергієнку, Анатолію Бугаю ­ членам Бахмацького районного осередку Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів­інтернаціоналістів).
Вітальні слова на адресу воїнів­інтернаціоналістів та воїнів АТО висловив Бахмацький міський голова Павло Шимко.
За участь в бойових діях в Республіці Афганістан та з нагоди 29­ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан Почесними грамотами голови Бахмацької міської ради нагороджено Віталія Романенка, Сергія Непідберезу, Сергія Топішка, Віктора Майстренка.
Зі святом своїх побратимів та всіх присутніх привітав голова Бахмацького районного осередку УСВА (воїнів­інтернаціоналістів), депутат обласної ради Валерій Колоша та вручив золоті медалі "Україна ­ захиснику Державності" учасникам АТО Сергію Жметку, Олегу Колодяжному, Віктору Сіденку і срібні медалі "Україна ­ захиснику Державності" Андрію Бандолі та Андрію Вовку.
За активну громадську діяльність, особистий внесок у розв’язання проблем та надання допомоги, постійну підтримку Бахмацької районної спілки ветеранів Афганістану (воїнів­інтернаціоналістів) та воїнів АТО Валерій Петрович оголосив подяки від Української спілки ветеранів Афганістану Тетяні Неділько, Віктору Міщуку, Павлу Шимку, Олександру Григорчуку, Сергію Гриценку, Івану Герасименку.
Почесні грамоти від української спілки ветеранів Афганістану отримали Сергій Піхота, Віктор Кир’ян, Андрій Бандоля, В’ячеслав Нецький, Олег Гурин , Сергій Жуков, Микола Соколовський, Микола Савченко, Сергій Бабич, Микола Лис.
Вітання від народного депутата України Валерія Давиденка передав його помічник Володимир Мельник.
З нагоди 29­ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан Почесні подяки народного депутата України Валерія Давиденка оголошено голові Бахмацького районного осередку Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів­інтернаціоналістів) Валерію Колоші; членам спілки: Олексію Біличу, Олегу Грибу, Олексію Гуринцю, Юрію Кирлиці, Сергію Топішку, Віктору Штурмаку, Івану Яковенку.
Світлу пам’ять тих, хто віддав своє життя, виконуючи військовий обов’язок, присутні вшанували хвилиною мовчання.
Урочистості продовжилися цікавою концертною програмою, яку підготували працівники районного Будинку культури, гурт «Смоляни» та гурт патріотичної пісні «Набат».
У рамках заходів воїни­афганці та учасники АТО поклали квіти до меморіальних дошок на честь Володимира Іващенка, Олександра Охотника, Володимира Висовненка, Олега Федоренка, Віктора Слюсара, які розміщені на фасадах шкіл, де навчались загиблі.
15 лютого, у День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29­ї річниці виведення радянських військ із Республіки Афганістан, відбулася поминальна панахида за полеглими у Спасо­Преображенському храмі м.Бахмача та покладання квітів до Пам’ятних знаків загиблим.
Світлана Кириленко.
Мати  і журавлі
Журавлі додому, з вирію летіли,
На зеленім лузі відпочити сіли,
На зеленім лузі – в широкій долині,
Принесли матусі звісточку про сина.
Звісточку про сина давно чекала мати,
Та винна в усьому та війна проклята –
Та війна проклята, у чужій країні,
Де в бою жорстокім смерть забрала сина.
І затужила мати за єдиним сином,
Що його забрала далека чужина.
А як хотіла мати невісточку мати
І у сиву старість внуків доглядати.
Щовесни виходить на луг сива мати­
Журавлів додому з вирію стрічати,
І звісточку про сина почуть мати хоче,
Й вона птахам молитву тихенько шепоче.
На зеленім лузі матуся стояла,
Журавлів додому з вирію чекала.
Гірка сльоза по обличчю котилась,
Коли в чисте небо матуся дивилась.
Журавлі додому весною летіли,
На рідній сторонці відпочити сіли,
На рідній сторонці – на Україні милій…
Й про сина матусю птахи сповістили.

Іван Герасименко.
с.Стрільники.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^