» Зиму проводжали та весну закликали
Інформація до новини
  • Переглядів: 370
  • Автор: admin
  • Дата: 23-02-2018, 09:09
23-02-2018, 09:09

Зиму проводжали та весну закликали

В Україні неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен українець з’їдає багато смачних млинців та вареників. Традиційні гуляння на Масляну є невід’ємною частиною циклу зимових свят нашого народу, що символізує зустріч весни і проводи зими. Відзначають його перед Великим постом.Весело, щиро, по­родинному тепло та затишно у селі Курінь зиму проводжали та весну закликали. Дотримуючись українських традицій, курінці залюбки поринули в святкову атмосферу дійства. З усіх куточків населеного пункту люди поспішали на свято. Для зручності Курінський сільський голова Леонід Вдовенко подбав про підвіз односельців до місцевого Будинку культури, де відбулись гуляння. Але цього дня погодні умови показували присутнім, що зима ще не залишає свої володіння. Та, не зважаючи на її примхи, курінці насолоджувалися цікавою програмою заходу у теплому, затишному приміщенні Будинку культури. Місцеві аматори та учні загальноосвітніх закладів села не лише ділились гарним настроєм, а й дарували присутнім свою творчість. Лунали пісні щирі, українські і сучасні запальні, де кожне слово бере за душу та зігріває серце. Майстерністю виконання хореографічних композицій вразили діти. Особливого колориту заходу додало театралізоване дійство, впродовж якого Масляна щедро частувала запашними млинцями гостей та мешканців Курінської територіальної громади. Не обійшлося на святі без гумору, у виконанні молоді та працівників Будинку культури. Курінців та гостей привітав зі святом і побажав веселого святкування Масляної сільський голова Леонід Вдовенко. Кульмінацією заходу став традиційний обряд спалювання опудала зими, аби швидше настала весна.
Головним частуванням на Масляну є млинці з різними начинками. Рум'яними млинцями з маком, сиром, м’ясом, повидлом та гарячим чаєм смакували того дня курінці. Гори смаколиків пропонували людям, які завітали на свято. Все це віщує щастя, здоров’я та достаток у громаді, де дотримуються народних традицій.
«Масляна, масляна, яка ж ти мала,
якби тебе сім неділь, а посту одна»,­
лунало над селом. А де ж, як не в українському селі, так щиро та душевно проводять свята, які залишають у пам’яті гарні враження.
Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^