» Життя Курінської громади
Інформація до новини
  • Переглядів: 825
  • Автор: admin
  • Дата: 23-03-2018, 08:52
23-03-2018, 08:52

Життя Курінської громади

Курінський сільський голова Леонід Вдовенко, звітуючи про соціальний та економічний розвиток територіальної громади за 2017 рік, зазначив, що на території Курінської громади проживає 3569 чоловік. У 2017 році у селі народилось 17 немовлят – 9 дівчаток та 8 хлопчиків. Померло, на жаль, 75 осіб. На весільний рушник стало 6 пар.
Стосовно земельних питань, то загальна площа земель сільської ради становить 12 тис. 655 га. На території громади орендують паї ПСП «Авангард», СТОВ «Злагода», ФГ «Горизонт», ФГ «Панченко», ФГ «Валентина». Значну увагу керівництво цих сільгосппідприємств надає розвитку соціальної сфери села. Користуючись нагодою очільник громади подякував всім, хто допомагає громаді вирішувати проблемні питання.

Сільський голова акцентував увагу на питанні, що стосується виготовлення Генерального плану села. На території сільської ради виконані роботи по проведенню топографічної зйомки. У цілому розробка Генерального плану обійдеться близько 600 тис.грн. На даний час гостро стоїть питання випасання худоби, що належить домогосподарствам. Нині площа випасів становить 195 га, що замало для села. Посприяли у вирішенні цього питання ФГ «Горизонт», ФГ «Валентина» та ПСП «Авангард», надавши ділянки для випасу худоби.
Навчально­виховну роботу у селі забезпечують два загальноосвітні навчальні заклади. У Курінському НВК навчається 221 учень, функціонує дошкільна група «Сонечко», яку відвідують 24 вихованці. Для забезпечення рівного доступу до якісної дошкільної освіти дітей з особливими освітніми потребами у нав­чальному закладі створено інклюзивну групу. Учні забезпечені гарячим харчуванням. Підвіз дітей із віддалених куточків села здійснюється шкільним автобусом.
Завдяки спонсорській допомозі школярі навчаються у комфортних та затишних умовах. Всього на покращення матеріально­технічної бази закладу використано 383436 гривень.
На території села також працює Курінська ЗОШ І­ІІст., де навчається 54 учні. У школі створені всі умови для навчання та розвитку підростаючого покоління. На належному рівні працює днз «Світанок», який відвідує 25 маленьких курінців.
За ініціативи голови райдержадміністрації Тетяни Неділько відбулась виїзна нарада за участю керівників сільгосппідприємств, де було прийняте рішення про виділення коштів для проведення ремонтних робіт у Курінській ЗОШ з метою підготовки до оздоровлення дітей району в літній період у таборі «Мрія», який діє на базі цього освітнього закладу. Також передбачається виділення коштів з районного бюджету для облаштування санвузлів та ремонту шкільної їдальні. Матеріальну допомогу навчальному закладу надають керівники ПСП «Авангард», СТОВ «Злагода», приватні підприємці.
Медичне обслуговування населення здійснюють працівники Курінської лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, де працюють 2 лікарі ЗПСМ, лікар­стоматолог, лаборант, медичні сестри тощо. На обслуговуванні у медичному закладі перебуває 3549 чоловік, із них дітей до року – 24, до 18 років – 457, дошкільнят ­132.
Завдяки спонсорській допомозі оновлюється матеріально­технічна база закладу. Зокрема, у минулому році було використано близько 80 тис.грн.
Сільський голова акцентував увагу присутніх на основних аспектах медичної реформи, а саме, що з 1 квітня мешканцям громади необхідно укласти угоду з лікарем. Згідно із розрахунками Міністерства охорони здоров’я щорічно із Державного бюджету виділятимуться кошти на лікування пацієнтів.
На належному рівні у територіальній громаді проводиться культурно­масова робота. Протягом року працівники культури проводили концерти, тематичні вечори до визначних дат та свят. Своєю творчістю радують учасники фольклорного ансамблю «Полісяни», талановита молодь. У 2018 році плануються ремонті роботи у Будинку культури №2. Для проведення змістовного дозвілля у Будинку культури будуть встановлені більярдні та тенісні столи.
У повному обсязі місцеві мешканці забезпечені продуктами та товарами повсякденного вжитку, які реалізуються у 16 торгових точках.
Чимало послуг населенню надають працівники відділення поштового зв’язку. Зокрема, доставка періодичних видань, соціальних виплат, прийом комунальних платежів, роздрібна торгівля, оформлення страховки. Варто відзначити, що курінці передплачують чимало періодичних видань. Люблять читати «Голос Присеймів’я», «Вісник Ч», «Гарт», «Деснянська правда» тощо. За рахунок коштів сільської ради у приміщенні відділення створені комфортні умови як для працівників, так і для відвідувачів. При Курінській сільській раді діє ветеранська організація. До її складу входить 1186 осіб, з яких 2 інвалідів Другої світової війни,79 учасників війни, 4 солдатські вдови, 305 – діти війни, 460 – ветеранів праці та 7 ветеранів військової служби і інших силових структур.
На території села функціонує стаціонарне відділення районного територіального центру соціального обслуговування, де проживає 25 одиноких людей поважного віку. Там створені всі умови для того, аби мешканці закладу відчували тепло і затишок.
Послугами соціальних працівників вдома користується близько 100 одиноких курінців поважного віку.
Значний обсяг роботи проводить фахівець із соціальної роботи. За звітний період на обліку перебуває 15 родин, під супроводом ­ 10.
Особливу увагу у громаді приділяють спорту. Спільними зусиллями небайдужих людей розпочато реконструкцію стадіону. Діє спортивно­оздоровчий комплекс, де займаються як діти, так і дорослі.
Сільський голова озвучив і плани на майбутнє, зокрема, завершити ремонт фасаду, коридору другого поверху та стелі НВК, реконструкцію стадіону, ремонт фасаду лікарської амбулаторії, продовжити роботи по освітленню вулиць, благоустрою кладовищ, ремонту та підсипці доріг, встановити два дитячі майданчики тощо.
Жителі села порушували питання, що стосувались ремонту доріг, приведення у належний вигляд колишнього магазину у центрі села, функціонування пожежної охорони на базі СТОВ «Злагода», освітлення вулиць тощо.
На сході села виступали голова райдержадміністрації Тетяна Неділько, голова районної ради Віктор Міщук, головний лікар Бахмацької ЦРЛ Сергій Чалий, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Зоя Фурсова, військовий комісар Бахмацького районного військового комісаріату Олександр Григорчук, провідний інспектор УДСНС України в Чернігівській області Олександр Мусієнко, начальник Бахмацького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Олена Лапа.

Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^