» Вода – джерело життя
Інформація до новини
  • Переглядів: 145
  • Автор: admin
  • Дата: 27-04-2018, 09:36
27-04-2018, 09:36

Вода – джерело життя

Вода – це чудо природи, найдивовижніша в світі рідина, яка має найбільшу кількість корисних властивостей. Вода – це саме життя. Вона є найпоширенішою речовиною на Землі, бо наша планета на 71% складається з води, і тому її часто називають блакитною, внаслідок значних запасів води. В океанах і морях вода солона (97%) і для людського споживання непридатна. А прісної води на землі всього 3%, з них 2% ­ в полярних льодовиках і 1% ­ в річках та озерах, підземні води. Вода розподілена на Землі вкрай нерівномірно. Найбільше річок, озер в Південній Америці, друга Європа, за нею Азія, Північна Америка і Африка.Населення Землі за добу використовує 7 млрд т води. Міський житель за добу в середньому до 200л води і має тенденцію до зростання, бо збільшується населення Планети і особливо міського, а це ж промисловість, сільське господарство, де вода повинна бути при кожному процесі. Наприклад, на виготовлення 1 кг синтетичної гуми потрібно 2400 л води, 1 кг паперу – до 140 л, на вирощування 1 кг рису (на зрошувальних землях) – 1000 л.
Ресурси прісної води в світі останнім часом швидко зменшуються в зв’язку з забрудненням та збільшенням їх використання.
А як же справи в нашій державі?
Запаси підземних вод України невеликі і наша країна є однією з найменш забезпечених водою серед країн Європи. Так, на одного нашого жителя припадає всього 1 тис. куб. м води, для порівняння в Німеччині цей показник становить 2 тис. куб.м, в Польщі ­ 1,6 тис.куб.м.
Стан водних ресурсів залежить від їх використання і збереження. Здавалося б, потрібна чітка державна політика про бережливе використання водних ресурсів, всебічну пропаганду економії води, виховання екологічної культури з малих років. Натомість маємо забруднення річок, водойм стічними водами з промислових підприємств, забудову берегів, нещадне вирубування лісу. Та й кожен з нас в більшості проявляє споживацькі інтереси, байдужість, не задумуючись про економію безцінної прісної води. Кап… кап… кап. Якщо з крана капає вода (10 капель за хвилину), в місяць марно витікає близько 170 л води, а в рік відповідно 2000 л.
Цівкою води з крана, трохи товщою за сірник, за добу виливається 300­500 л води. За хвилину з відкритого крана витікає 12­20 л дорогоцінної рідини. Якщо не забувати вимикати воду і закривати кран, коли чистимо зуби, не мити посуд під проточним струменем, то за рік економний господар заощадить ціле озеро діаметром 200 м і глибиною 2 м. Вдумаймось в ці цифри і факти.
Працівники районної дитячої бібліотеки на засіданнях екологічного клубу «Журавлик» завжди наголошують на важливості бережного ставлення до природних ресурсів, вчать дітей любити природу, охороняти її. Квітневе засідання було приурочене темі бережливого ставлення до водних ресурсів:
«Вода –мандрівниця, вода – трудівниця». Члени клубу, учні 5­Б класу ЗОШ №1, прослухали бесіду «Вода ­ знайома та загадкова», познайомилися з книжковою виставкою «Вода – джерело життя» та брали участь в проблемних ситуаціях юних екологів «Чому і як всі ми повинні берегти воду?» Тему засідання
доповнили цікаві і яскраві відео: «Як потрібно берегти воду», «Уроки доброти­ крапля води», «Кожна краплина має значення».
Зараз пора повені. Розлилися ріки, стали повноводними ставки та озера. Радіймо цьому, це значить, що будуть зелені луки, багато риби, поповняться запаси підземних вод.
Радіймо і оберігаймо!
Вода – це є життя, без неї не прожити,
Вже час прийшов для нас – природі послужити!
І хай людина з самих малих літ
Добро і людяність несе у білий світ.
Любов Карпич,
заступник директора ЦБС по роботі з дітьми.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Павлику ПУГАЧУ

Павлику ПУГАЧУ
на 5 рочків

Зичимо тобі, наш хороший, радості й добра на всі літа, вірних друзів і легкої ноші на крутих доріженьках життя. Хай тебе здоров’я не оминає, доброта людська не полишає, щоб цвіла завжди у ріднім краї щастям доленька твоя ясна.
Тато, мама.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^