» Пам'ять про війну - це пам'ять серця
Інформація до новини
  • Переглядів: 163
  • Автор: admin
  • Дата: 4-05-2018, 09:01
4-05-2018, 09:01

Пам'ять про війну - це пам'ять серця


Наша країна вже чотири роки 8 і 9 травня відзначає по­новому: в європейському дусі це свято пам’яті та примирення. Як новий символ використовується червоний мак та гасло – «1939­1945. Пам’ятаємо­Перемагаємо».
Так, на державному рівні 8 травня встановлено День пам’яті та примирення в Україні для вшанування пам’яті жертв Другої світової війни 1939­1945 років (відповідно до Закону України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939­1945 років”). 9 травня по всій країні відзначається День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні з метою гідного вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні.

Михайло Іванович Бариш – ветеран Другої світової війни, шанована в селі людина. Народився він у с.Красному, тут минуло його босоноге дитинство, молоді роки, трудові будні. Михайло Іванович вже давно на заслуженому відпочинку, але попри свій поважний вік, а цьогоріч йому виповниться 93 роки, чоловік має гарну пам’ять, любить життя, людей, спілкування з ними.
Згадує ветеран, як у роки Другої світової війни, коли йому не було іще і вісімнадцяти, був мобілізований у 161 запасний полк. Там він пройшов курси підготовки молодших командирів. А вже пізніше, будучи бійцем 635 стрілкового полку, воював, наближаючи разом зі своїми побратимами перемогу. Назавжди у пам’яті чоловіка закарбувався перший його бій, який відбувся під Коростенем. Так дійшов до польського кордону.
У лютому 1944 року Михайла Бариша було поранено. Поранення виявилось досить серйозним ­ куля влучила йому у скроню і вийшла на виліт. Молодому бійцю говорили, що він народився в сорочці, адже після тяжкого поранення залишився живий. А сам Михайло Іванович завдячує молодій лікарці, яка вміло та професійно надала першу медичну допомогу. Довготривалим видалося лікування молодого бійця. Цілий рік, перебуваючи у клініці, він боровся за життя. Мабуть, місяць у чоловіка трималася висока температура, він перехворів на менінгіт. Як не було важко, але вірив, що здолає недугу. Молодий організм таки впорався і переміг підступну хворобу. Лише у серпні Михайло Іванович почав підводитись з ліжка, потроху ходити. Йому в усьому допомагали і медичні сестри, і лікарі. Як говорить сам ветеран Другої світової війни, інвалід другої групи, йому по життю щастило на гарних, відгукливих людей. Це, мабуть, тому, що і Михайло Іванович завжди доброзичливий, до людей ставиться так, як хотів би, щоб люди ставились до нього.
Демобілізувавшись, Михайло Бариш працював у місцевому колгоспі бухгалтером, касиром. Добре знав свою роботу, завжди серйозно і з відповідальністю до неї ставився. Тривалий час був незмінним головою ревізійної комісії.
Цінував Михайло Іванович свою сім’ю – дружину та двох дітей, які завжди в усьому підтримували, були його опорою. На жаль, Варвара Тимофіївна давно відійшла у вічність. Тяжко Михайлу Івановичу без її порад, турботливого ставлення, але нічого не вдієш, таке життя.
Його поважний вік зігрітий любов’ю та турботою, ним опікується його рідні. Щороку, напередодні Дня Перемоги, ветерана відвідують та вітають зі святом Красненський сільський голова Олександр Харченко, працівники сільської бібліотеки та Будинку культури, учні місцевої школи. Щиро радіє Михайло Іванович гостям, а вони із задоволенням слухають його цікаві розповіді. Тож многая літа Вам, шановний Михайле Івановичу! Здоров’я, добра та благополуччя!
Інна Мозгова.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Павлику ПУГАЧУ

Павлику ПУГАЧУ
на 5 рочків

Зичимо тобі, наш хороший, радості й добра на всі літа, вірних друзів і легкої ноші на крутих доріженьках життя. Хай тебе здоров’я не оминає, доброта людська не полишає, щоб цвіла завжди у ріднім краї щастям доленька твоя ясна.
Тато, мама.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^