» Змагались нащадки козацького роду
Інформація до новини
  • Переглядів: 493
  • Автор: admin
  • Дата: 14-05-2018, 08:34
14-05-2018, 08:34

Змагались нащадки козацького роду


Вже декілька років поспіль у травні Всеукраїнська дитячо­юнацька військово­патріотична гра «Сокіл» («Джура») збирає команди юних джур­патріотів із загальноосвітніх закладів району, аби відродити традиції українського козацтва. Хто такий джура? Зазвичай, джура – це молодий зброєносець, учень та вихованець козацької старшини в Україні в 16­18 століттях. Разом з козаками вони ходили в походи, брали участь у боях. Джура мав чистити зброю, доглядати коня, а за це його вчили козацької справи.
Виховання духовно та фізично розвиненого юного покоління України на основі відродження національних, загальнолюдських, духовних і моральних цінностей є основою Всеукраїнської дитячо­юнацької військово­патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
Позмагатися у вправності, силі, ерудиції прибули рої Бахмацької ЗОШ №1 «Отамани першої», Бахмацької гімназії «Січ», Бахмацької ЗОШ №2 «Нездоланні», Бахмацької ЗОШ №4 «Поліські козаки», Бахмацької ЗОШ №5 «Молода Січ», Дмитрівської ЗОШ «Ромен», Курінського НВК «Курінські козаки», Митченківського НВК «Молода Січ», Стрільницької ЗОШ «Гарт», Кропивненського НВК «Козацька воля», Батуринської ЗОШ «Нащадки».
Урочисте відкриття гри було яскравим, емоційним, злагодженим. Під звуки козацького маршу рої із 8 джур пройшлися маршевою ходою та вишикувалися на урочисту лінійку. Особливу відповідальність відчували ройові, адже саме від їхніх чітких дій залежала перемога всієї команди вцілому. Учасники заходу тривалий час готувалися до участі у І районному етапі Всеукраїнської дитячо­юнацької військово­патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Також кожен сподівався достойно представити свій загальноосвітній заклад та отримати задоволення від командної гри і спортивного азарту.
Зі словами привітань та побажань перемоги і вдалої гри до команд­учасниць звернулися голова райдерж­адміністрації Тетяна Неділько, голова районної ради Віктор Міщук. Відкрила змагання начальник відділу освіти райдержадміністрації Лариса Журба.
У святковій атмосфері за сумлінну працю та з нагоди 50­річчя від Дня народження Подяку голови районної державної адміністрації та районної ради оголосили директору Бахмацької ЗОШ І­ІІІ ст. №1 Олександру Комару.
Потім на рої чекали непрості завдання ­ впоряд (стройова підготовка), відун (інтелектуальна вікторина), рятівник (надання першої долікарської підготовки), стрільба з пневматичної зброї, перетягування линви (силові змагання). Впродовж конкурсів дітей не полишав азарт, емоції та бажання стати кращими. Вагомою підтримкою для учасників були вболівальники, які гучними оплесками та підбадьорюючими вигуками додавали роям сили та енергії.
Найочікуванішим моментом гри було оголошення та нагородження переможців. За результатами змагань у ході запеклої боротьби переможне перше місце розділили рої Бахмацької гімназії «Січ» та Бахмацької ЗОШ №1 «Отамани першої», друге – Бахмацької ЗОШ №4 «Поліські козаки», третє – Бахмацької ЗОШ №5 «Молода Січ».
Щасливі переможці отримали кубки, подяки та дипломи відділу освіти райдержадміністрації. Згодом рій Бахмацької гімназії «Січ» представлятиме Бахмаччину на обласному етапі Всеукраїнської дитячо­юнацької військово­патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Побажаємо їм успіхів та впевненості в перемозі.
Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^