» Відкрито пам'ятні стели
Інформація до новини
  • Переглядів: 114
  • Автор: admin
  • Дата: 18-05-2018, 09:02
18-05-2018, 09:02

Відкрито пам'ятні стели

Напередодні 73-річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, в День пам’яті та примирення в селі Стрільники відбувся урочистий захід, на якому віддали данину пам’яті та шани всім, хто не повернувся з поля бою, хто загинув, наближаючи Перемогу, хто відійшов у вічність у мирний час. Їх вшанували хвилиною мовчання. 826 стрільничан боронили Вітчизну від ворога. До своїх осель, до рідних домівок з поля брані не повернулося 398 чоловіків. На даний час відомі місця поховань лише 98 полеглих, а решти 300 – невідомі. Важко навіть уявити, що довелося пережити матерям, дружинам, сестрам, які невтомно працювали в тилу, виховували дітей. Переможцями в село Стрільники повернулося 428 воїнів, з них 70 мали інвалідність. Вдовами залишилося 225 жінок. Вони, не дивлячись на своє горе і біль, самовіддано працювали, не похитнулися від удару долі, взяли на себе нелегкий тягар та самостійно давали путівку у життєву дорогу синам та донькам, а напівсиротами на той час залишилося 549 дітей. Серед тих, хто пам’ятає те лихоліття – Парасковія Григорівна Чепуль, яка і нині проживає у Стрільниках.
Саме на честь вдів та фронтовиків, імена яких до цього часу були невідомі, та учасників війни, які повернулися й працювали на благо громади та померли у мирний час, біля Меморіалу Слави було відкрито пам’ятні стели. Значних зусиль до цієї відповідальної справи доклав місцевий житель, активіст, голова ветеранської організації села Іван Герасименко. Допомогу у вирішенні організаційних питань надав Стрільницький сільський голова Сергій Дзюба. Пам’ятні стели відкрито за фінансової підтримки депутатів обласної ради Валерія Колоші та Ольги Чередник.
Зі словами вдячності та шани до ветерана Другої світової війни Павлюка Михайла Костянтиновича (на фото в центрі), який був присутній на мітингу, до всіх стрільничан звернулися голова районної державної адміністрації Тетяна Неділько, Стрільницький сільський голова Сергій Дзюба, голова районної організації ветеранів України Іван Соколов.
Учні Стрільницької ЗОШ І­ІІІ ст. подарували учасникам урочистого мітингу зворушливі віршовані рядки та пісенні композиції.Інна Мозгова.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашому дорогому

КОЛІ ДАНЬКУ
на 2 рочки

Твій день народження не тільки твоє свято, радіють рідні, друзі теж. І ми тобі бажаєм щастя так багато, щоб у житті воно не мало меж. Нехай життя здається добрим дивом і плідні будуть справи і шляхи. Нехай живеться легко і щасливо, благословенний будь і Богом, і людьми.
Дідусь Володя,
бабуся Наташа.
с. Бахмач 1.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^