» Щиро і віддано беріг історичне минуле
Інформація до новини
  • Переглядів: 391
  • Автор: admin
  • Дата: 18-05-2018, 09:33
18-05-2018, 09:33

Щиро і віддано беріг історичне минуле


Серед дослідників історії нашого краю вагоме місце займає постать М.Г. Яременка – талановитого краєзнавця, освіченої й обдарованої людини.
Народився Микола Гнатович 9 березня 1909 р. в місті Мінськ в родині художника Гната Гавриловича Яременка та вчительки Олени Василівни.
Малий ріс допитливим, цікавився всім, що відбувалося навколо нього; рано навчився читати. Жвавий та кмітливий хлопчик перейняв від батьків, яких щиро любив і поважав, шанобливе ставлення до праці та людей, захоплення історією та культурою.
Особливо полюбляв майбутній дослідник спомини матері про дідуся Василя Левицького ­ священика церкви Різдва Богородиці в Курені. Впиваючись в кожне її слово, слухав довгими зимовими вечорами розповіді про оповиту героїкою і легендами Бахмаччину.
Назавжди глибоко запали в душу й оповіді батька про його дідів­прадідів – нащадків славного козацького роду.
Історії батьків були різні, і більше в них було про не прості, а то й трагічні життєві випробування. Отримані факти він беріг майже півстоліття, аж поки не настав час скористатися цими знаннями.
З 1943 р. проживав в с. Бахмачі та очолював колгосп в с. Велика Загорівка. Після закінчення Другої світової війни продовжив працювати на освітянській ниві ­ навчав дітей математиці та історії, спочатку в с. Тиниці, а потім в с. Бахмачі, а ще займався науково­дослідницькою діяльністю.
Саме зусиллями Миколи Гнатовича, 4 серпня 1960 р., після довгої організаційної роботи, коли доводилося йти на великі поступки тодішній владі, в селі Бахмачі відкрився музей – його виплекане омріяне дітище. Це була подія величезного значення. В окремому приміщенні на 4 кімнати середньої школи № 2 компонувалась науково обґрунтована періодизація Бахмаччини.
Сотні небайдужих бахмачан віддали знайдені артефакти в фонди музею. Микола Гнатович особисто передав роботи батька, випускника Петербурзької Академії мистецтв, художника Г.Г. Яременка (1874­1915), ­ 20 творів, написаних олійними фарбами і 40 акварельних малюнків. Засновник зібрав багату музейну колекцію, яка і сьогодні не втратила свого значення і складає основу нинішнього районного історичного музею.
Яременко керував музеєм на громадських засадах, а ще виконував обов’язки доглядача, наукового співробітника. А яким чудовим екскурсоводом був! Міг зацікавити з першого слова, провести яскраву подорож сторінками минулого. Його розповіді про Бахмаччину можна було слухати безкінечно. Про що свідчать безліч схвальних відгуків, численні світлини.
Пошукова робота краєзнавця велась далеко за межами нашого району. У 1966 році у фондах вже нараховувалось 4000 предметів.
Проводились у музеї і зустрічі з відомими земляками, будувались різноманітні виставки. У 1967 р., завдяки невтомній праці палкого патріота, музей отримав звання «народний».
Микола Гнатович щиро і віддано беріг історичне минуле. Відкривати раніше забуті події, нові факти – ось що приносило йому справжнє задоволення. Завдяки плідній науково­дослідницькій праці музеєзнавця із забуття повернуті десятки імен визначних людей, захисників рідного краю. Цікавими є його нариси з історії та культури Бахмаччини.
Творчість історика різноманітна і багатопланова. Його спадщина становить близько 300 статей, значний рукописний фонд.
Життя видатного дослідника старовини перервалося на 75 році життя. Багатьом цікавим задумам не вдалося здійснитися.
У І пол. 1984 року музей із с. Бахмача перевезений до міста, де продовжилась справа вивчення історії рідного краю, започаткована славетним земляком.
Валентина Пушенко,
директор Бахмацького
районного історичного музею.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашому дорогому

КОЛІ ДАНЬКУ
на 2 рочки

Твій день народження не тільки твоє свято, радіють рідні, друзі теж. І ми тобі бажаєм щастя так багато, щоб у житті воно не мало меж. Нехай життя здається добрим дивом і плідні будуть справи і шляхи. Нехай живеться легко і щасливо, благословенний будь і Богом, і людьми.
Дідусь Володя,
бабуся Наташа.
с. Бахмач 1.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^