» Чарівна краса вишивки
Інформація до новини
  • Переглядів: 21
  • Автор: admin
  • Дата: 1-06-2018, 08:58
1-06-2018, 08:58

Чарівна краса вишивки

Українська вишивка, як і українська пісня, є знаковими для нашої традиційної культури. Без любові до української пісні, без розуміння символіки української вишивки не станеш справжнім українцем. І навіть не зрозумієш українську душу.
17 травня ми відзначали День вишиванки. Поки що це відносно нове свято, покликане сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Святкування Дня вишиванки вже стало традиційним для нашого краю, незважаючи на те, що вишиванка в житті українця є не тільки святом один раз на рік, а повсякденною частиною буденного життя. Щорічне свято покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.
У Бахмацькому районному історичному музеї відбулася виставка вишитих робіт Людмили Іванько, на яку завітали учні 5 класу ЗОШ №4 (вчителі Н.Примак, В.Байло), гості та колеги майстрині.
Роботи Людмили Олександрівни зачаровують. У свої рукотвори майстриня вкладає душу, світлі емоції. Вона ­ справжня берегиня мистецтва української народної вишивки. В її творах відчувається безмежна любов до рідного краю, народних традицій.
Людмила Олександрівна упевнена, що любов до вишивки криється у її родоводі. Мама майстрині, яка працювала в дитячому садочку, постійно вишивала. Тато ­ художник­бутафор. А сама жінка захопилася цим давнім видом мистецтва, коли донька Олена купила для вишивки ікону Спас Нерукотворний. Ця ікона, напевне, і благословила вишивальницю на нові роботи.
Найбільше мисткиня полюбляє вишивати будиночки, у вікнах яких горить світло. Дивлячись на її шедеври, складається враження, що вони виконані за допомогою пензля й фарб. Хоча насправді художність передає звичайна нитка – стібок за стібком, тон за тоном... Вишиває також і бісером. Вигаптувала декілька вишиванок та суконь. Людмила Олександрівна говорить: «Малювати голкою непросто, але оригінальність легко не дається». Кожна робота – це місяці копіткої праці. Жінка отримує насолоду, сидячи за вишивкою. І сон уже стоїть за дверима, а вона, схилившись над роботою, стібок за стібком все творить нові свої рукотвори.
На заході прозвучала пісня про вишиванку у виконанні учениці Бахмацької ЗОШ № 4 Юлії Шевченко.
Зустріч із надзвичайно талановитою майстринею запам’ятається назавжди.
Наталія Шевченко, старший науковий співробітник
Бахмацького районного історичного музею.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Любому сину, дорогому брату, дяді

Віталію Васильовичу ГЕРАСЬКУ
на 50-­річчя,
яке він святкуватиме  3 червня

Хай твою оселю зігріває щирість друзів і близьких людей. Сонця промені шлях сповивають, не зникає хай блиск із очей. Хай водою джерельною чистою доля повниться по самі вінця, хай стежиною ніжно­барвистою поспішає кохання до серця! Щастя, миру тобі і злагоди, хай не будуть літа тягарем. Ми бажаємо тобі долі лагідної, успіхів в усьому день за днем!
З повагою мама, сестра Галина з чоловіком Григорієм, племінниця Таня, Олег.Детальніше

Щирі вітання

Дарині ХАРЧЕНКО
на 15-­річчя

Так хочеться тобі, рідненька,
що є на світі краще, те й подарувати.
Встелить тобі доріженьку барвінком
і зорі над тобою посхиляти.
Нехай дорога твоя буде довга,
щоб все задумане збулося,
а чаша щастя буде повна,
щоб через вінця аж лилося.
Бабуся Ліда, дідусь
Микола, хрещений,
хрещена та сестричка Влада з братиком Ванею.
Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^