» Ювілейний фестиваль у Пісках
Інформація до новини
  • Переглядів: 907
  • Автор: admin
  • Дата: 15-06-2018, 09:09
15-06-2018, 09:09

Ювілейний фестиваль у Пісках


9 та 10 червня гостинна та щедра пісківська земля радо приймала гостей, які небайдужі до славних традицій та історичної спадщини українського села. Співоче поле край села Піски вирувало яскравими барвами та манило духмяними пахощами – тут відбувався V Всеукраїнський фестиваль «Відродження українського села, його духовності та культури».
Гасло фестивалю: «Відродження України почнеться з відродження села» влучно відтворювало тематику яскравого заходу, який став істинно традиційним і всенародним . Поринути у незабутню атмосферу святкового дійства з’їхалися поціновувачі народного мистецтва з різних куточків не лише району, а й України. З року в рік масштаби фестивалю зростають, вражає рівень організації. І все це завдяки дбайливому та ініціативному господарнику – керівнику ПСП «Пісківське», депутату обласної ради Валерію Колоші, який всім серцем вболіває за рідне село, його добробут та майбутнє, адже переконаний, що відродиться село – відродиться економіка України, а духовність та культура будуть цьому лиш сприяти, бо українська пісня – це душа нашого народу.
­ Ми робимо все можливе, аби молодь залишалася жити і працювати в селі. Інакше як нам відроджувати Україну, хто ж за це візьметься?! Село завжди було колискою української культури і зараз саме із нього повинна знову початися відбудова нашої країни,­ сказав, відкриваючи ювілейний фестиваль, його засновник і організатор Валерій Колоша.
Фестиваль об’єднав на благодатній бахмацькій землі тисячі учасників та гостей. На свято завітали народний депутат України Валерій Давиденко, лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, голова Бахмацької райдержадміністрації Тетяна Неділько, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Олександр Сліпченко, верховний атаман України та діаспори, гетьман козацтва запорізького, маршал козацтва Дмитро Сагайдак, голова Ніжинської районної ради Олег Бузун.
Гості привітали присутніх зі святом, висловили вдячність організатору фестивалю Валерію Колоші та всім, хто з любов’ю та завзяттям долучився до проведення і участі в цьому цікавому та незабутньому дійстві.
На фестиваль вже вкотре завітали композитор Ніколо Петраш, Заслужений діяч мистецтв України поет­пісняр Степан Галябарда, Заслужений діяч естрадного мистецтва України Ігор Білик, відома телеведуча програми «Фольк Musik» Оксана Пекун.
Будь­яке дійство в Україні не обходиться без символу добробуту та гостинності ­ короваю. На вишиваному рушникові біля сцени красувався справжній витвір людських рук ­Святий хліб, яким і зустрічали дорогих гостей. Запашний коровай, що пахне медом і сонечком ясним, розділив на мир Божий Валерій Колоша. Всі бажаючі мали можливість посмакувати цим духмяним хлібом, з душею випеченим пісківськими хлібопекарями.
Депутат Верховної ради України Валерій Давиденко прибув на свято з подарунками. Працівники соціальної сфери села отримали 8 велосипедів.
Голова райдержадміністрації Тетяна Неділько подбала про найменших мешканців громади, вона подарувала іграшки діткам садочка «Сонечко».
Президент Міжнародної літературно­мистецької академії України, яка об’єднує відомих письменників, перекладачів та науковців із 55 країн світу, Сергій Дзюба урочисто вручив Валерію Колоші міжнародні премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» та Пантелеймона Куліша – за визначну благодійну громадську діяльність;
­гурту «Смоляни» (Ольга Євченко, Микола Перець, Роман Кизюн) – міжнародні премії імені Миколи Гоголя «Тріумф» ­ за визначну творчу, патріотичну діяльність.
Варто відзначити, що на Чернігівщині за сприяння Аграрної партії та її членів щороку проходить низка культурних заходів. Для аграріїв традиції – це певні духовні скрижалі, на яких тримається наша держава. За підтримки Аграрної партії України відбувся й V Всеукраїнський фестиваль у Пісках.
– Традиція і культура – це те, завдяки чому наша нація вижила, це те, що дасть нам сили будувати успішну країну щасливих людей. Подивіться на учасників і гостей фестивалю – в усіх горять очі, це та наснага, якої людям так бракує в наш важкий час. Ми маємо заохочувати благодійництво і меценатство. Необхідно вдосконалити податкову систему, щоб створити максимально комфортні умови для розвитку сучасної культури. Саме це відображено в програмі Аграрної партії,­ зазначив її лідер Віталій Скоцик. Нагороди від лідера Аграрної партії України отримали: директор ПСП «Пісківське», депутат обласної ради, голова Бахмацької районної організації Аграрної партії Валерій Колоша, гурт «Смоляни» та активіст Бахмацької районної організації Аграрної партії Надія Обелець.
­Ми розуміємо, що відродження України та подальший розвиток її державності неможливі без усвідомлення і збереження нашої духовної спадщини. Це та матерія, яка повинна піднімати дух та національну гідність українців,­ сказав заступник голови Чернігівської обласної ради, заступник голови Чернігівської обласної організації Аграрної партії Арсен Дідур. Він вручив Почесні грамоти Чернігівської обласної ради за сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди проведення  V Всеукраїнського фестивалю «Відродження українського села, його духовності і культури» головному агроному ПСП «Пісківське» Вадиму Байлу та трактористу­машиністу сільськогосподарського виробництва цього підприємства Віктору Пономаренку.
Під час фестивалю лідер Аграрної партії Віталій Скоцик зустрівся з активом політичної сили та місцевими жителями: «Ті ресурси, що вкладають такі меценати як Валерій Колоша у відродження рідної землі, є благою справою, але на державному рівні підтримка села має включати і розвиток інших сфер, насамперед, соціального захисту – медицини, освіти та створення робочих місць. Але для цього Україною мають керувати справжні господарники, ­ наголосив Віталій Скоцик.
Тим часом святкове дійство набирало обертів. Наповнене неповторним колоритом та щирістю, воно вабило людей та гостей з усіх усюд. Кожен тут зміг знайти цікавинку до вподоби. Тут і майстер­класи по колінню дров, молотінню пшениці ціпом, косінню трави, їзди верхом на конях, мистецькому розпису, гончарству, ковальству. Юрбилися люди біля яток, де продавали ласощі, виготовлені сільгосппідприємством ПСП «Пісківське».
Цікавились і купували люди різний крам – глечики, макітри, картини, вишивки, ікони, прикраси тощо. Біля кожного павільйончику, оздобленого в українському стилі, традиційно людно, гостинні продавчині, вбрані в національне вбрання, ласкаво припрошували купувати різноманітну продукцію. Були тут майстри з різних куточків України.
За майбутнє села Пісок можна не хвилюватися, оскільки живуть і навчаються тут талановиті та розумні діти. Яскраву експозицію власних виробів представили вихованці Пісківської школи мистецтв. Вони із задоволенням демонстрували свої вміння бажаючим та пропонували придбати виготовлені власними руками речі.
Поринувши в минувшину, козаки біля козацької фортеці, де зібралося чимало присутніх, готували козацьку стра­ву – запашний куліш та ділилися рецептом його приготування. На Співочому полі кожен відчував себе учасником заходу, адже цьому сприяла різноманітна палітра фестивалю.
Не обійшлося на святковому дійстві без національного українського продукту, який додає нам сили і здоров’я – сала. Господині співали веселих пісень, танцювали та пригощали цим стратегічним продуктом.
Багато розваг та смаколиків чекало на малечу. Для дітей розгорнулось ціле ігрове містечко з яскравими батутами, гойдалками та іншими забавами. Маленькі гості виявили неабияке бажання покататися на поні. Приємно, що організатори свята розширили експозиції Співочого поля. Не лише діти, а й дорослі могли прогулятися козацьким кораблем «Чайка» та відчути приплив адреналіну на велетенській дерев’яній гойдалці.
Справжнє захоплення глядачів викликало кінно­трюкове шоу членів клубу «Козацький дух» під керівництвом Євгенія Крутова. Свою вправну майстерність у верховій їзді демонстрували не лише дорослі, а й донька керівника клубу. І хоча їхні виступи вже стали традиційними, їх з нетерпінням чекають і дорослі, і діти.
А всі, хто стомився від емоційних розваг, мали змогу насолодитися показовими виступами фольклорних, музичних, танцювальних колективів, які прибули на фестиваль. А надвечір на майданчику перед сценою під запальні виступи артистів відбувалася дискотека. Свято завершилось яскравим феєрверком.
У черговий раз фестиваль у Пісках об’єднав поціновувачів народних традицій, звичаїв та культури, яким небайдужа доля українського села. Другого дня, в неділю, було безліч цікавих подій на святі, але головне, що скрізь звучала народна пісня – душа нашого співучого народу.
Тамара СИЛКА.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^