» Найбільше свято для лікаря – врятоване життя
Інформація до новини
  • Переглядів: 177
  • Автор: admin
  • Дата: 15-06-2018, 09:43
15-06-2018, 09:43

Найбільше свято для лікаря – врятоване життя

Щороку у третю неділю червня медичні працівники відзначають своє професійне свято. Цьогоріч воно припадає на 17 червня.
Нині галузь охорони здоров’я переживає нелегкі часи, впроваджується нова медична реформа, але, незважаючи на всі труднощі, медики залишаються вірними своєму професійному обов’язку, рятують людські життя. Напередодні професійного свята довелося побувати у
Бахмацькій центральній районній лікарні. У кабінеті головного лікаря Сергія Чалого відбувалася робоча нарада, на якій вирішувалися нагальні питання медичної галузі. А їх нині, як зазначив Сергій Григорович, чимало.
­По­перше, гостро стоїть проблема нестачі кадрів. Це питання на постійному контролі. Ось і нещодавно, з метою залучення молодих спеціалістів, побували в університеті ім.О.Богомольця, де зустрічалися зі студентами. Спілкуючись з ними, розповіли, що у нашому районі діє програма для молодих фахівців, яка передбачає придбання житла для подружньої пари лікарів або оренду житла для одного медика та оплату комунальних послуг.Не вистачає також і середнього медичного персоналу.
­По­друге, працюємо над поліпшенням якості надання медичних послуг та над зміцненням матеріально­технічної бази нашого медичного закладу, адже наявна матеріальна база дещо застаріла. Так, у кінці минулого року придбано автомобіль з ношами для лежачих хворих, автоклав для стерилізації інвентарю та перев’язувального матеріалу. На завершальній стадії ремонт моргу, де встановлено морозильну камеру. Також розроблено проект капітального ремонту 2 поверху – пологово­гінекологічного відділення.
У ЦРЛ відкрито представництво лабораторії «Здоров’я», де хворі можуть зробити аналізи на інфекційні чи інші хвороби, гормони, а не їхати в обласний центр, як це було раніше. Також цілодобово працює аптечний пункт «Ліки України», що додає зручностей пацієнтам. Одним словом, є напрацювання, але поряд з тим є питання, які потребують якнайшвидшого вирішення. Серед них – придбання автомобіля для приймально­діагностичного відділення; сучасного апарата ультразвукової діагностики; проведення операцій на очах з видалення катаракти із залученням обласних фахівців, на даний час вирішується питання по завезенню потрібної апаратури.
Продовжуються ремонтні роботи на 4 поверсі лікарні, куди після їх закінчення плануємо перевести кардіологічне відділення.
При нагоді поцікавилась роботою відділень ЦРЛ у їх завідуючих.
Олена Левчановська, лікар­терапевт, завідуюча терапевтичним відділенням Бахмацької центральної районної лікарні.
­У терапевтичному відділенні проводиться діагностика та надається медична допомога хворим терапевтичного профілю. Показанням для лікування в терапевтичному відділенні є гострі та хронічні захворювання органів системи дихання, шлунково­кишкового тракту, серцево­судинної та сечової систем: гострий та хронічний бронхіт, пневмонія, бронхіальна астма, гастрит, холецистит, анемія, гіпертонічна хвороба, цироз печінки, ревматизм, поліартрит та багато інших.
На жаль, останнім часом кількість хворих терапевтичного профілю постійно збільшується. В середньому протягом року медичну допомогу отримує близько 1800 хворих. Терапевтичне відділення розраховане на 30 ліжок, а також 5 очних та
9 гастроентерологічних. Матеріальна база терапевтичного відділення на належному рівні, зроблено сучасний ремонт. Дуже часто пацієнти займаються самолікуванням, тому звертаються до лікаря із запізненням, коли хвороба вже прогресує. Тому, користуючись нагодою хочу наголосити, щоб люди не чекали, що хвороба мине сама собою, а вчасно звертались до лікувального закладу та отримували кваліфіковану медичну допомогу. Звичайно ж, є й чимало проблем, над вирішенням яких ми постійно працюємо. Одна із нагальних – це нестача кадрів, а саме – середнього медичного персоналу.

Роман Глушко, виконуючий обов’язки завідувача кардіологічного відділення Бахмацької ЦРЛ.
Як не прикро, але кількість серцево­судинних захворювань серед населення як нашого району, так і всієї України протягом останніх років значно зросла. Смертність від серцево­судинних захворювань в Україні залишається однією з найвищих. Рання діагностика допомагає вчасно попередити хворобу, надати медичну допомогу. Дуже часто трапляються випадки, коли пацієнти самі собі встановлюють діагноз і лікуються, користуючись порадами із Інтернету. А не досягнувши результату, звертаються до фахівців. Тоді набагато важче боротися з недугою. Цьогоріч для кардіологічного відділення придбано холтер­моніторинг, який дозволяє оцінити серцеву діяльність пацієнта в умовах дотримання звичного способу життя і вже за цими результатами лікар­кардіолог може спостерігати реакцію серця на фізичне та емоційне навантаження, визначити ішемію міокарда за станом серця під час сну і впродовж доби. Це дозволяє не тільки точно встановити діагноз, а й значно підвищити ефективність лікування серцево­судинних захворювань.
Кардіологічне відділення Бахмацької ЦРЛ розраховане на 30 ліжкомісць. Часто трапляється, що відділення переповнене.

Наталія Курило, лікар­ педіатр­неонатолог, завідуюча дитячим відділенням Бахмацької центральної районної лікарні.
У дитячому відділенні медичну допомогу отримують діти від 3 до 18 років. У стаціонарі працює лише один лікар­педіатр, це дуже нелегко.
У відділенні для маленьких пацієнтів та їх мам діє 9 палат. У 4 із них за рахунок лікарні зроблено сучасний ремонт. Для нашого відділення закуплено у достатній кількості постільну білизну. У найближчий час плануємо розпочати ремонтні роботи ще у двох палатах та мельцерівському боксі, де лікуватимуть інфекційних хворих. Це дасть можливість не контактувати інфекційним хворим з іншими хворими. Найчастіше за медичною допомогою звертаються діти, хворі на бронхіт, пневмонію у запущених формах. Велике прохання до батьків, аби вони не чекали загострення хвороби, а зверталися до лікарів вчасно.

Раїса Лобанова, лікар­ гінеколог, завідуюча пологово­ гінекологічним відділенням Бахмацької ЦРЛ.
У пологово­гінекологічному відділенні діє 3 пологові зали, обладнано та зроблено ремонт у 3 палатах сумісного перебування матері з дитиною. Інші палати потребують ремонту. За минулий 2017 рік тут прийнято 249 пологів, на 11 червня 2018 року – 103.
Пологово­гінекологічне відділення розраховане на 28 ліжкомісць: з них гінекологічних – 13, палата патологій – 8, пологових ­7.
Матеріальна база постійно поповнюється сучасною медичною апаратурою. Зокрема, для гінекологічного відділення придбано відеоколькоскоп – завдяки якому проводиться рання діагностика захворювання шийки матки.
Працює всього 5 лікарів­гінекологів, із них 2 у поліклінічному відділенні Бахмацької ЦРЛ. На даний час у пологово­гінекологічному відділенні працює лікар­інтерн.

Дмитро Матус, лікар­хірург, завідувач хірургічним відділенням Бахмацької ЦРЛ.
У хірургічному відділенні працює лише один лікар­хірург. Робота, звичайно ж, важка. Досить відчутна проблема нестачі кадрів. У відділенні на даний час проходять інтернатуру лікарі­інтерни, дуже хотілося б, щоб молоді спеціалісти залишилися працювати у нашому медичному закладі.
Нині постала проблема із відсутністю у відділенні лікаря­уролога.
Хочу поінформувати населення, що у центральній районній лікарні лікарем­хірургом проводяться малоінвазивні оперативні втручання за допомогою лапараскопа через невеликі проколи черевної стінки, а також чисельні оперативні втручання з приводу гриж із застосуванням поліпропіленових сіток , тому пацієнтам не потрібно їхати в інші міста.
Допомагати людям – надзвичайно благородна справа. А професія медика – найгуманніша, адже вона покликана стояти на сторожі людського життя. Саме медики дарують здоров’я людям, рятують від найрізноманітніших хвороб. Тому образ медика в уяві багатьох людей пов’язаний з надією і захистом. Кажуть, що лікар – це посередник між людиною і Богом. Дійсно, у багатьох ситуаціях медпрацівник є останньою рятівною інстанцією для хворого. Лікар часто лікує не лише тіло, а й душу людини, вселяючи в її серце віру та надію. І це не можуть не цінувати ті, кому медики дарують радість одужання чи поліпшують якість здоров’я і життя.
Інна МОЗГОВА.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Дорогій донечці , внучці, сестричці

Тані РУЛІ
на ювілей

Тобі 20! І це прекрасно! Хай буде в житті все безхмарно і ясно! Тобі 20. Цим сказано все, хай доля тобі тільки радість несе. Тобі 20! І юність розквітла. Дорога хай буде і чиста, і світла. Тобі 20! Ти повна надії. Хай збудуться всі твої мрії. Бажаємо здоров’я і щастя безмежного. Бар’єри в житті всі долати, коханою бути і вірно кохати. Хай ласка й тепло тебе зігрівають. І кожен твій день тільки успіх вінчає.
Твоя родина.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^