» За покликом пензля
Інформація до новини
  • Переглядів: 270
  • Автор: admin
  • Дата: 13-07-2018, 08:58
13-07-2018, 08:58

За покликом пензля

Учителі ще в першому класі помітили його талант і при будь­якій нагоді залучали до творчої роботи: малював плакати до різноманітних свят, всілякі емблеми.
Після закінчення школи Володимир Іванович з великим доробком ескізів, виконаних у звичайному альбомі, поїхав до Одеського художнього училища. На вступних іспитах свою роботу намалював швидко. Члени екзаменаційної комісії помітили, що він допомагає іншим, і за порушення дисципліни не допустили до подальших іспитів. Довелося повернутися додому.
Тяжко працює різноробочим, допомагає родині піднятися на ноги і мріє стати художником. У 1968 р. вступає до Державного заочного університету мистецтв (м. Москва), який закінчив в 1971 р. Під час студій знані майстри пензля хвалили, пророчили велике майбутнє, пропонували гарну роботу, але він не хотів залишати Бахмаччину. Майже все своє життя працював художником­оформлювачем, спочатку в клубі залізничників м. Бахмача, а потім у Бахмацькому вагонному депо.Багато уваги приділяв самоосвіті. У вільний час вивчав творчість художників­реалістів, робив копії їх репродукцій. Особливо вабили мариністи. Тому друзі й прозвали «Айвазовським».
У Бахмацькому районному історичному музеї нині діє виставка «За покликом пензля: Володимир Марченко (1940­2018)», на якій експонується більше 20 робіт митця, виконаних олійними фарбами та графічним олівцем. Твори Володимира Івановича заворожують неповторністю, простотою, зрозумілістю. На його картинах вирує життя, буяє барвами квітів природа.
Високою досконалістю відзначаються портрети. Історичні постаті, герої кіно, відомі політичні та громадські діячі, сповнені гармонії й духовної краси. Особливо вражає портрет матері, написаний з великою любов'ю до найріднішої людини.
Захоплювався Володимир Іванович і скульптурою. На його обійсті росли великі верби. Із них зроблені погруддя Б. Хмельницького, Т. Шевченка, матері…
Працівники музею висловлюють щиру подяку адміністрації Бахмацької сільської ради за допомогу у підготовці виставки. Виставка діятиме до 30 серпня.

Валентина Пушенко,
директор Бахмацького районного історичного музею.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій

Даринці Василенко
на 10 рочків

Щоб ти була завжди щаслива, добро пізнала у житті. І щоб сміялися до тебе із неба зорі золоті. Щоб гріло сонечко ласкаво. Щоб Бог тебе в опіці мав. І Ангел твій охоронець з плеча твого щоб не злітав. Ми дякуєм Богу, що ти у нас є, хай силу і радість тобі він дає.
Мама, бабуся.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^