» Пам'ять жива
Інформація до новини
  • Переглядів: 25
  • Автор: admin
  • Дата: 13-07-2018, 09:03
13-07-2018, 09:03

Пам'ять жива

Мені розповіли, що батьки її тяжко працювали на землі, тому зробили все, щоб дочка вчилася. У вісім років, на початку часів голоду та репресій, вона іде в школу у своєму селі, сім класів якої закінчує у тривожному та непередбачуваному на подальші події 1939­му. Одразу ж вступає у педшколу міста Прилуки. 1 вересня 1944 року молода вчителька Марія Йосипівна Фостій з маленьким чемоданчиком з нехитрими особистими речами і в’язкою книжок їде на далеку і невідому їй Тернопільщину. А вже на місці її направляють чи не в найвіддаленіше село Мозолівку на Підгаєччині.
У селі, в районі не вистачало вчительських кадрів. Тому «східнячку», яка розмовляла чистою українською мовою, призначають учителем рідної мови V­VІІ класів. Молода вчителька подавала надії. ЇЇ призначили директором школи. Чи не найбільше титулів та відзнак не тільки серед вчителів школи, району, а може й області, отримала Марія Йосипівна за час своєї трудової діяльності: 1952 рік – Грамота Міністерства освіти України; 1957 рік – Знак «Відмінник народної освіти України»; 1966 рік – Звання Заслужений вчитель України; 1967 рік – Медаль імені А.С. Макаренка.
Але найбільшим визнанням Марії Йосипівни Фостій було обрання її депутатом Верховної Ради Української РСР.
Проживаючи у селі, постійно спілкувалась з людьми як вчитель їхніх дітей.
Стиль і режим роботи депутатів тодішньої Верховної Ради істотно відрізнявся від стилю і режиму нинішніх депутатів. Марія Йосипівна дійсно була народним обранцем. 24 серпня 1991 року Україна здобула омріяну віками незалежність. Марія Йосипівна була ще свідком цієї події і раділа разом з усіма, щиро сподіваючись на кращі часи. Дочекалась ще і прийняття Конституції України – своєрідного паспорта нашої Держави. Будучи народним депутатом України, вона зробила безліч добрих справ для Бахмацької землі. Сприяла будівництву Фастівецької школи, дільничної лікарні, де тепер знаходиться територіальний центр, придбанню вантажних машин для тоді діючих колгоспів, швидкої допомоги. Марія Йосипівна допомагала міським, районим садочкам, школам.
А на початку листопада 1996 року на 73­у році життя невблаганна смерть забрала цю прекрасну людину. Можливо, хтось прочитає статтю про цю чудову, горду жінку і згадає її.

Олександр Подоляк, студент 2 курсу
Прилуцького гуманітарно­педагогічного
коледжу.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Дімі Берднику

на 5 рочків,
які він святкуватиме  8 серпня

Як п’ять виповнюється рівно, вже видно вдачу безсумнівно. У ній є сила, що від тата, а ласку мама вміла дати. Нехай веселка барвиста і сонечко променисте в твоє свято принесуть щастячка багато, щоб твоя доля була світла, добром і щастям щедро квітла.
Хрещена Катя,
дідусь і бабуся.
с.Курінь.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^