» Присвятив себе бджільництву
Інформація до новини
  • Переглядів: 190
  • Автор: admin
  • Дата: 20-07-2018, 08:35
20-07-2018, 08:35

Присвятив себе бджільництву

Вшанувати пам’ять генія­науковця, батька бджільництва, мецената та справжнього українця – Петра Івановича Прокоповича, низько вклонитись його таланту, щедрості та любові до «сонячної комахи» та ще раз наголосити на вагомості його відкриттів зібралися громадськість та бджолярська спільнота.


З привітальним словом виступили: голова Бахмацької районної державної адміністрації Тетяна Неділько, президент Спілки пасічників України Володимир Стретович та віце­президент Леонід Веред, голова Ніжинської районної ради Олег Бузун, голова Ніжинського осередку бджолярів Петро Балаш, голова Гільдії медоварів України Василь Барабаш, які в своїх виступах наголосили на ролі Петра Івановича Прокоповича як для України, так і для світової спільноти та вшанування його пам’яті. Президент Спілки пасічників України Володимир Стретович презентував присутнім хрест, виготовлений на кошти членів Спілки, який буде встановлено на могилі Петра Прокоповича. Головний редактор журналу «Бджолярський круг» Василь Соломка представив загалу нове видання «Петро Прокопович на наших пасіках», в якому висвітлено практичне втілення винаходів видатного бджоляра в наш час.
У заході переконливе слово про батька українського бджільництва та його послідовників мали діти. У цьому році виповнюється 190 років з часу заснування школи бджільництва П.І.Прокоповича. Про діяльність школи розповіла учениця Батуринської ЗОШ І­ІІІ ступенів імені Григора Орлика Ольга Ломко. Справу славного пасічника продовжили його учні та послідовники, які зберегли та передали наступним поколінням справу всього життя Петра Івановича. Про них розповіла учениця Конотопської спеціалізованої школи І­ІІІ ступенів № 3 Вікторія Петрук. Петро Прокопович був закоханий у свій рідний край, у свою рідну Україну та її славне і водночас трагічне минуле. У цей день прозвучали музичні композиції про Україну у виконанні юних бандуристок – учениць Батуринської філії Бахмацької школи мистецтв імені А. Розумовського Марії Воліченко та Вікторії Каширної. Окрасою заходу став виступ Богдани Марченко – переможниці Всеукраїнського конкурсу «Яскраві діти України», яка виконала пісні «Україна» та «Поміж нас».Завершився захід виступом Пальчиківського фольклорного аматорського ансамблю «Оберіг», у виконанні якого прозвучали українські народні пісні «Світить місять, світить ясний», «Якби я знала, що у річці яма».
З гордістю наголошуємо на тому, що пам’ять про Петра Івановича Прокоповича – жива. А його високі якості людини, талант вченого і педагога, його патріотизм і любов до рідного краю заслуговують глибокого вивчення і популяризації. Він буде служити ще багатьом поколінням українців благородним прапором на шляху до вдосконалення, науково ­ технічного прогресу та раціонального використання природних
ресурсів.

Оксана Ломко, науковий співробітник
НІКЗ "Гетьманська столиця".
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Дорогій донечці , внучці, сестричці

Тані РУЛІ
на ювілей

Тобі 20! І це прекрасно! Хай буде в житті все безхмарно і ясно! Тобі 20. Цим сказано все, хай доля тобі тільки радість несе. Тобі 20! І юність розквітла. Дорога хай буде і чиста, і світла. Тобі 20! Ти повна надії. Хай збудуться всі твої мрії. Бажаємо здоров’я і щастя безмежного. Бар’єри в житті всі долати, коханою бути і вірно кохати. Хай ласка й тепло тебе зігрівають. І кожен твій день тільки успіх вінчає.
Твоя родина.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^