» Гайворонська січ
Інформація до новини
  • Переглядів: 341
  • Автор: admin
  • Дата: 3-08-2018, 09:45
3-08-2018, 09:45

Гайворонська січ


Набір зручностей «все включено», комфорт і купа розваг – це не про дитячі літні табори патріотичного виховання. Натомість їхні юні учасники формують тут власний залізний стержень, тривкий характер, виховують самодисципліну і гідну громадянську позицію, вчаться бути лідерами. Спробувавши один раз, більшість як хлопчиків, так і дівчаток вирішують знову присвятити літо патріотичному вишколу.

Близько 30 дітей шкільного віку з Гайворона, Рубанки, Кропивного, Григорівки, Дмитрівки та Бахмача провели таборування серед мальовничої місцевості села Гайворон.
Перший день у вишкільно­патріотичному таборі «Гайворонська січ» виглядав приблизно так: підйом – ранкова руханка – сніданок –навчання з туризму та тактики ­ обід – тематичне заняття ­ вечеря (смачний куліш, приготований власноруч у колі друзів) – вечір «інтелекту» (лекція на історичну тематику, перегляд фільму).
Дозвілля дітей у трьох роях, названих на честь гетьмана Петра Дорошенка та видатних земляків, які загинули у боротьбі за незалежність і гідне європейське майбуття рідної землі, ­ Василя Прохорського та Володимира Пащенка – допомогли організувати волонтери та інструктори­учасники АТО.
Та головне, що з першого і до останнього дня табору його учасники засвоїли дисципліну й усвідомили, що вони є єдиним цілим, тому в середовищі панував дух побратимства, взаємопідтримки і відповідальності. Програма табору була побудована таким чином, щоб гармонійно поєднати дві складові: силу та інтелект. Основам туризму навчала Тетяна Левченко. Ґрунтовними були кількагодинні навчання з надання екстреної медичної допомоги за участі медика­психолога Михайла Виноградова. Чільне місце в програмі табору зайняла військова підготовка. Діти пройшли курс зброєзнавства, збирали й розбирали автомат, вчилися виявляти міни й розтяжки, вправлялися в рукопашному бою, засвоїли основи військової тактики та картографії.
Щовечора учасники табору слухали пізнавальні лекції, які проводили керівник ГО " Бахмацька районна територіальна спілка товаришів ­ воїнів АТО" Володимир Брюховецький, волонтер Денис Сергієнко; переглядали кінофільми, серед яких і короткометражний фільм Ростислава Мартинюка: «Бахмач –Крути». Важливо й те, що діти мали змогу поділитись своїми враженням за день, обговорити пережиті емоції та враження. А родзинкою таборування стала військово­тактична спортивна гра, іншими словами лазерний бій (лазертаг).
Як кажуть самі діти, цей табір особливий — тут немає вільного часу, адже завжди знайдеться робота чи відповідний захід, до яких можна долучитися.
­ Задоволені очі дітей та їх бажання прибути у табір наступного року — це найприємніше, що може бути у результаті зробленої роботи. Так, можу відверто сказати: організувати табір з нуля і так, щоб виконати всі норми відповідних служб та зробити його максимально комфортним, було дуже нелегко, тим більше, що це все ми робили вперше. Однак у нас все вдалося: діти задоволені та щасливі, а ми з нетерпінням чекаємо наступного року, щоб знову зустрічати молодь Бахмаччини та виховувати з неї справжніх патріотів рідної країни, — зазначає ініціатор цього патріотичного заходу, керівник Гайворонської громади Валентин Бойко.
Табір відвідала голова райдержадміністрації Тетяна Неділько. Вона поспілкувалася із дітьми, котрі із захопленням розповіли про незабутнє перебування в таборі, та лише шкодували, що термін їх відпочинку підходить до завершення, адже наметовий табір тривав лише 3 дні.Перебуваючи у таборі, очільниця району мала можливість побачити, що програма відпочинку дітей у "Гайворонській Січі" надзвичайно насичена.
­ Важливо, що ми вкладаємо в наших дітей, які цінності і ідеї прищеплюємо, бо від сьогоднішніх дітей залежить майбутнє країни. Тому дуже добре, коли організовують патріотичні дитячі табори, де окрім спортивних навичок, ще виховують патріотизм і любов до Батьківщини. У цьому таборі дійсно виховують відповідальну активну молодь, гартують її дух і сприяють патріотичному вихованню. Тож щиро дякую всім, хто долучився до проведення цього заходу, ­ поділилася враженнями Тетяна Неділько.
А завершилося відпочинкове життя в таборі врученням посвідчень про проходження вишколу та нагородженням інструкторів.
Людмила БУРДЮГ.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^