» Святкували дмитрівчани
Інформація до новини
  • Переглядів: 181
  • Автор: admin
  • Дата: 14-09-2018, 08:41
14-09-2018, 08:41

Святкували дмитрівчани

Кожен населений пункт нашого району має свою історію, видатних та працьовитих односельчан і приводом згадати їх, здобутки громади є День села.
Нещодавно Дмитрівська територіальна громада відсвяткувала своє свято. За доброю традицією урочисті заходи розпочалися з української пісні. З вітальним словом до присутніх звернулася секретар селищної ради Людмила Кудрявцева та присутні на святі керівники району: голова райдержадміністрації Тетяна Неділько та голова районної ради Віктор Міщук.
За рік селищна родина поповнилась п’ятьма маленькими жителями. Народилися всі хлопчики, майбутні захисники країни. Очільник громади побажала їм гарної долі, а батькам ­ радіти за успіхи своїх дітей та вручила подарунки. Також відзначили й довгожителів та пари, що прожили у шлюбі найбільше.
У вітальному слові голова районної ради Віктор Міщук разом із присутніми в залі дмитрівчанами згадали тих людей, які в різні періоди становлення селища докладали чимало зусиль для його розвитку.
У 1929­30­х роках, в часи колективізації, активістом господарського руху був Жованик Михайло Митрофанович, передовою ланковою ­ Бідна Зінаїда. Дмитрівчани трудились у різних сферах. І, здавалося б, жити та працювати, але нагрянула війна. 14 вересня 1941 року Дмитрівка була окупована. Понад 700 жителів не повернулися живими. В боях відзначилися генерал Савченко Трохим Архипович, на підступах до Києва проявив героїзм Троян Трохим Минович, за зразкове виконання бойового завдання був відзначений урядовими нагородами Яценко Павло Васильович, який довгий час працював селищним головою, потім начальником центру поштового зв’язку, на інших адміністративно­господарських посадах. Три роки тому пішов із життя полковник Павленко Михайло Семенович, який пройшов війну від Сталінграду до Берліну.
У повоєнні роки фундаторами відбудови селища були Денисенко Петро Олександрович та Андріяш Микола Дмитрович, які очолювали місцеві сільгосппідприємства. В ті часи функціонували два цегельні заводи, у 1955 році збудовано овочесушильний завод, який поставляв продукцію навіть в країни Європи, маслозавод, новий залізничний вокзал та лікарню на 100 ліжок.
Дмитрівська школа за роки свого існування підготувала чималу когорту відомих людей. Найсильніший професійний педагогічний склад мав навчальний заклад в 70­х­80­тих роках. У цей час дев’ятьом учителям було присвоєно звання відмінників освіти, а вчитель математики Міцкевич Марія Петрівна удостоєна відзнаки «Заслужений вчитель України».
Вартий поваги і вдячності Киричок Борис Гнатович, який очолював навчальний заклад з 1963 по 1991 рік. Серед випускників школи 20 мають професорські та докторські звання. Це професори медичних наук Назаренко Петро Михайлович та Пустовойт Михайло Іванович. Тривалий час працювала в Дмитрівській лікарні родина: Пустовойт Іван Михайлович та його дружина Надія Миколаївна, три сини яких теж обрали лікарський фах. Серед керівників медичних закладів заслуженим авторитетом користувався В'язовець Михайло Семенович, який певний час очолював районне управління охорони здоров’я і за його ініціативи збудовано лікарню.
Уродженцем селища є Здесенко Юрій Георгійович­ український фізик, член­кореспондент НАН України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки; Мовчан Віталій Федорович ­ художник, член спілки художників України, в 2017 році його ім'я внесено до “Золотого фонду України”. На даний час працює в Києві, має власну майстерню і не забуває про Дмитрівку.
Голова районної ради побажав нинішньому поколінню досягати ще вищих відзнак та прославляти свою громаду.
На посаді селищного голови, з 1980 по 1994 роки, найбільше працював Євтушенко Микола Іванович (на фото), який і зараз своєю мудрістю та активною громадською позицією робить вклад в життєдіяльність громади, переймається нагальними проблемами, очолюючи раду ветеранів.
Безмежна шана і пам'ять мужнім дмитрівчанам, які, не шкодуючи власного життя, героїчно відстоювали право на єдину та неділиму Україну у протистоянні з агресором. Це Василь Прохорський та капітан Олександр Пащенко. Невимовний біль в серцях матерів Світлани Діденко та Ольги Пащенко поєднується з гордістю односельчан за своїх земляків.
З початком окупації Криму та російською агресією на Донбасі до лав ЗСУ було мобілізовано чимало жителів селища, частина з них брала участь у боях з окупантами. Отримали поранення Козлов Євген та Воронов Андрій. У 2015 році демобілізовано Білецького Євгена, Киричка Дмитра, Харченка Олега, Жованика Віктора, учасника боїв за Донецький аеропорт, якого відзначеного урядовими нагородами. 2016–го року демобілізовано Голованя Сергія, Клименчука Юрія, Яреська Олександра, нагороджено Стахнюка Ігоря, який був поранений в зоні АТО.
На святі був присутній також народний Герой України Жованик Роман В’ячеславович. Таке звання отримують лише ті, хто має особливі досягнення. Решта земляків і нині демонструють незламність, гідність та відданість своїй країні. Честь і слава хлопцям! Вони є гордістю не лише селища, а й всієї української нації!
Колектив Будинку культури та учні місцевої школи порадували присутніх чудовими піснями і прекрасними номерами художньої самодіяльності.
Лише спільними зусиллями створюється неповторний образ рідного куточка, зберігається його історія та закладається майбутнє. Дмитрівська громада буде і надалі успішно розвиватися, адже головне, що треба для цього: досвід, талант, гідність, вміння старанно працювати та безмежно любити свою землю.
Організаційний відділ районної ради.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій

Тетяні Станіславівні
Іващенко
на 16-­річчя

Свою милу іменницю ми щиро вітаємо, чарівною квіточкою квітнути бажаємо. Щоб була здорова, гарна та щаслива, ніжна, як те сонечко, як квітка – вродлива. Життя хай дарує радість та надію і здійсняться найкращі заповітні мрії. Від душі тебе ми всі вітаємо, цілуємо і ніжно обіймаємо.
Тато, дідусь Коля, бабуся Ніна,
тьотя Наташа і братик Максим.
с.Курінь.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^