» Пам’ять житиме вічно
Інформація до новини
  • Переглядів: 1 267
  • Автор: admin
  • Дата: 5-11-2015, 16:09
5-11-2015, 16:09

Пам’ять житиме вічно

24 жовтня  з нагоди відкриття  у Бахмацькому районному  історичному музеї  експозиції, присвяченої участі  наших земляків  у війні в Афганістані та в АТО на  сході України, аби засвідчити щиру  повагу тим,  кому судилося  пройти  тяжкі випробування  війни, біля  Пам’ятного знаку  воїнам-афганцям  зібралися  воїни-афганці, учасники АТО , голова райдержадміністрації  Віктор Міщук,  голова районної ради  Іван Желіхівський, Бахмацький міський голова Павло Шимко, голова районного осередку  Української спілки  ветеранів  Афганістану ( воїнів-інтернаціоналістів) Валерій Колоша, заступник військового комісара  Бахмацького  райвійськкомату  Сергій Гриценко, громадськість.

Присутніх проймали зворушливі виступи  на афганську тематику, які під відкритим небом виконували аматори  з Ічнянщини. І, здавалося, навіть стрункі ялини  в скорботі  схилили  свої  зелені віти.
Щирі слова вдячності  та шани  тим воїнам, які  прой-шли через  випробування  в Афганістані, тим, які  нині  відстоюють  територіальну цілісність  України  в зоні АТО, висловили голова  райдержадміністрації                  Віктор Міщук, голова районної ради Іван Желіхівський,       Бахмацький міський голова Павло Шимко, голова районного  осередку  Української спілки  ветеранів  Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Валерій Колоша. Керівництво району , воїни-афганці, учасники АТО, громадськість поклали  квіти до  пам’ятника  воїнам-афганцям та вшанували світлу  пам’ять хвилиною мовчання. У честь  загиблих  солдатів  тишу осіннього неба порушив  військовий салют.
Захід продовжився  у Бахмацькому  районному  історичному музеї. Проникливо читали вірші  на патріотичну тематику ведучі Ірина  Барабаш та Катерина  Пиркал, учениці 10 класу  ЗОШ №4.
О, Україно ! Ніжно пригорни
Усіх живих синів своїх, як мати,
Щоб ми уже не бачили війни,
Не чули щоб ніколи звук гармати.
Хай буде все, що має бути:
І тихі радощі життя,
калини цвіт і вишень біле диво,
І мирних ранків  сонячність щаслива.
Активну участь у  відкритті  експозиції, яка  розповідає про учасників АТО та воїнів-афганців, брали учні  краєзнавчого гуртка  «Пошук» ЗОШ №5, керівник Оксана Добренька.
Діти згадали історичні факти про війну в Афганістані та відважних  воїнів Бахмаччини, яким                                            довелося  витримати тяжкі  військові будні  в далекій  гірській країні, але не дивлячись  на всі ті труднощі, вони демонстрували  приклади  мужності, офіцерської честі та справжньої чоловічої  дружби.
Минув час… А військова  дружба, що прой-шла  випробування війною, залишилася  на все життя.  У мирні дні воїни-афганці на чолі з Валерієм  Колошою  беруть активну участь  у громадському житті району.  Вони допомагають родинам  загиблих  побратимів, піклуються  про патріотичне виховання  підростаючого покоління, свято бережуть пам’ять про Олега  Федоренка, Володимира Іващенка, Олександра Охотника, Володимира Висовненка, які повернулися додому  «чорними тюльпанами».
Олександр Ровний, Олександр Пащенко, Володимир Лестуха, Юрій Бутусов, Віктор Кеслер не повернулися до рідних осель  із зони  проведення антитерористичної операції. Від кулі снайпера на Майдані загинув Василь Прохорський - Герой Небесної Сотні. Значну увагу районний осередок  Української спілки ветеранів  Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) приділяє родинам  загиблих. Валерій Колоша  вручив воїну АТО  Максиму Соболю  пам’ятну медаль  «За верность долгу и присяге». Таку ж  відзнаку  він передав  Сергію Юр’єву, яку отримала його мама  Наталія  Костянтинівна. 
Краєзнавець  Микола Євтушенко  подарував Валерію  Колоші та Бахмацькому  районному історичному музею  власні книги на історичну тематику.
Відкриваючи експозицію, директор музею Тетяна Стрикун розповіла про її створення, ознайомила  присутніх  з експонатами.  Значних зусиль  у підготовці виставки  доклали  голова районного       осередку     Української спілки воїнів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Валерій Колоша, працівники музею Валентина Пушенко та Наталія Шевченко. Більшість експонатів  були надані  воїнами-афганцями, військовослужбовцями, які повернулися із зони АТО, волонтерами та іншими небайдужими  людьми.  У виставковому залі музею  можна ознайомитися  із фотографіями та інформацією  як про солдатів-афганців, так і  воїнів АТО. Неможливо пройти  мимо експозицій, присвячених  загиблим захисникам  кордонів на сході України.  Особливо вразили зразки зброї, прострелена ворожою кулею  каска, а також особисті речі  загиблих.
Присутні уважно розглядали  експозицію  та спілкувалися  між собою.
Із вдячністю до людей, які долучилися  до створення   виставки, що виховує  патріотизм та любов  до Батьківщини, вчить цінувати пам’ять  і подвиги героїв, звернувся заступник  військового комісара  Бахмацького райвійськкомату, брат загиблого  капітана Юрія  Бутусова  Сергій Гриценко.
Така співпраця працівників музею, воїнів-афганців , волонтерів та учасників  АТО свідчить про те,  що пам’ять  про захисників  своєї держави та гідне виконання  військового обов’язку серед мешканців  Бахмаччини  не згасне – вона житиме вічно.

 

Світлана Кириленко.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^