» За Україну, за її волю
Інформація до новини
  • Переглядів: 39
  • Автор: admin
  • Дата: 23-11-2018, 08:35
23-11-2018, 08:35

За Україну, за її волю

День Гідності і Свободи в Україні відзначається 21 листопада. Його встановлено на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
Саме в кінці листопада п’ять років потому розпочалися протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Для українського суспільства стало очевидним, що країна стрімко рухається до цілковитого авторитаризму з його зневагою до прав людини, тотальною корупцією,свавіллям правоохоронних органів та терором. Все це змусило людей вийти спочатку на головну вулицю Києва, а потім й інших міст України. Події розвивалися стрімко і драматично – від мирних зібрань до палаючих шин і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. Але найтрагічнішим було те, що відстоювання власної гідності та свободи вартувало українцям 106 життів. І це була ціна лише трьох місяців Майдану.
У боротьбі за світле майбутнє України не залишилась осторонь і Бахмаччина. Громадські активісти та свідомі мешканці нашого району підтримували акції протесту у м.Києві. На жаль, наш земляк Василь Прохорський поклав на вівтар свободи своє молоде життя, поповнивши лави Героїв Небесної Сотні.

Пам’ятні заходи у День Гідності та Свободи на Бахмаччині розпочалися з самого ранку літією за загиблими учасниками Революції Гідності та захисниками України у церкві Успіння Пресвятої Богородиці, яку відслужив отець Володимир Павлина.
Потім у смт Дмитрівці відбувся тематичний мітинг, біля могили Героя Небесної Сотні Василя Прохорського. Данину пам’яті загиблому на майдані Незалежності віддали голова райдержадміністрації Тетяна Неділько, голова районної ради Віктор Міщук, в.о. голови селищної ради Людмила Кудрявцева, депутати районної ради, громадські активісти, учнівська молодь. Живі квіти присутні поклали до місця вічного спочинку Героя України.
Учасники заходу відвідали могилу та вшанували пам’ять військовослужбовця із Дмитрівки, який загинув у зоні АТО, Олександра Пащенка.
Коли над містом запанували сутінки, біля Пам’ятного знаку на площі Героїв Майдану зібралися представники влади, керівники установ та організацій, учасники трагічних подій на Майдані, місцеві активісти та небайдужі мешканці району. Присутні згадали події п’ятирічної давнини, які сколихнули країну та об’єднали українців у боротьбі за державність.
Бахмацький міський голова Павло Шимко ­ безпосередній учасник тих подій, поділився спогадами про Революцію Гідності та закликав українців не здаватися, адже варто пам’ятати, що обраний нашим народом шлях хоч і важкий, але незворотній – події, які почалися біля монументу Незалежності ввечері 21 листопада 2013 року, тривають і досі на сході України. Тож ми повинні підтримувати всіх, хто захищає ідеї демократії, права і свободи людини.
У цей час різнокольорові лампадки, викладені у формі Тризуба, палахкотіли, зігріваючи душі українців вірою у світле майбутнє.
Учасники зібрання поклали квіти до Пам’ятного знаку борцям за українську державність та завершили захід акапельним виконанням Гімну України.

Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашому дорогому

КОЛІ ДАНЬКУ
на 2 рочки

Твій день народження не тільки твоє свято, радіють рідні, друзі теж. І ми тобі бажаєм щастя так багато, щоб у житті воно не мало меж. Нехай життя здається добрим дивом і плідні будуть справи і шляхи. Нехай живеться легко і щасливо, благословенний будь і Богом, і людьми.
Дідусь Володя,
бабуся Наташа.
с. Бахмач 1.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^